Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Spokojnie TVP HD mysle, ze dadzą, bo jest to przecież kanał niekodowany. Ciekawe co z Polsatem Sport Extra?

Po godzinie:
zadzwoniłem do Astera. W sprawie TVP HD, Polsatu Sport HD i Extra nic nie wiadomo, termin 4 kwietnia może sie przedłużyć, ale jest cos co mnie bardzo zdiwiło. Są rozmowy w sprawie poszerzenia HD Packa Oo. Czyżby TVP HD lub Nsport HD?

PS: bluray jak oceniasz jakość SD i HD Astera w porównaniu do Nki?
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
Peek, myślę że "jakieś" rozmowy trwają cały czas i nie ma się co napalać na to że któryś z tych kanałów szybko do nas zawita
 

zen28

New member
Wiecie może czy w dekoder przejdzie w nocy na czas letni? Zamierzam nastawić nagrywanie F1 i nie wiem co ze zmianą czasu
 

Peek

New member
Bez reklam
Bardzo mnie ciekawi, co z Polsatem Sport Extra. Bardzo by było dziwne, gdyby był PS i PS HD a nie było tego najważniejszego, bo przecież Polsat Sport to teraz drugorzędny kanał sportowy Polsatu, a na Polsacie Sport HD lecą powtórki boksu w Polsce i siatkówka.
 

zen28

New member
qura12 napisał:
u mnie czas się zmienił ;]
zmienił się ale menu Polsatu było do kitu i nie dało się niczego nagrać, nawet w trakcie wyścigu (w menu była pozycja z godzin wcześniejszych i wyskakiwał komunikat, że nie można nagrać)
 

Peek

New member
Bez reklam
Jutro wchodzą Polsat Sport, News i Cafe do cyfry, 4 kwietnia Polsat sport HD. Jaką typujecie cene? Myślicie, że zrobią tak jak z pakietem Filmbox HD(że kanał HD czyli Filmbox HD w tym przypadku Polsat Sport HD i kanał SD premium czyli Filmbox Extra a w tym przypadku Polsat Sport Extra)?

PS: Sewer moze ty cos wiesz co do pakietu?

PS2: Panowie zauważyliście, że jestesmy najszybszym źródłem informacji o Asterze? Parę przykładów: data wprowadzenia HD, data wprowadzenia PVR, data wrzucenia Polsatu Sport HD.(tu wyprzedziliśmy media2.pl o 3 godziny :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

sqallpl

New member
Widze ze Peek i kilka innych osob chcialoby ogladac F1 w HD, ja rowniez. Z tego co widze F1 nadawane jest na Polsacie otwartym i na extra, wiec chyba na ogladanie go na kanale Sport HD nie bedzie mozliwe, moze sie myle?

W srode przeprowadzam sie do nowego mieszkania. Aster bedzie tam jedynym dostawca, dlatego wlasnie przeczytalem prawie caly temat ;)

Bardzo ucieszylo mnie zdanie kilku osob, dot wysokiej jakosci sygnalu HD w sieci Aster. Dotychczas ogladlem tylko C+F i sport HD z sygnalu satelitarnego, poprzez dekoder PVR cyfry na LCD Sony Bravia 40' D3500 i bylem zadowolony. Jezeli dobrze pojdzie to telewizor bedzie nowy, lepszy a jezeli sygnal jest taki jak mowicie to bedzie swietnie.

Przypominam o pytanie dot. F1 na kanale Polsat sport HD, czy ktos sie orientuje jak jest?

Poza tym bardzo by sie przydal Polsat sport extra, to jest priorytet, szczegolnie ze ogladam mase boksu.
 

Peek

New member
Bez reklam
@sqallpl
Co do F1 w HD to jest taki post, który zresztą założyłem. Poniżej link:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=36016

Niestety F1 w HD nie zobaczymy w tym sezonie (jedynie w 16:9 w PS Extra). Ecclestone juz swoje lata ma i najwyraźniej róznicy HD i SD nie odróżnia (HD zawitało nawet do mało popularnej w Polsce serii WTCC). Przeczytaj ten temat,który podałem, nie jest długi a znajdziesz tam wszystko co do F1 w HD w Polsce.

A co do boksu, to zwykle boks jest na Polsacie Sport (na szczęście bo też jestem kibicem;) ) zwykłym a Polsat Sport Extra walki, które nie mieszczą się w ramówce PS, raczej powinni go dodać bo wreszcie dogadali sie z Polsatem i Extra byłby jedynym kanałem Polsatu, którego by nie było(Cafe, News i Sport jutro, a za miesiąc lub 2 Play).

w Asterze zarówno sygnał SD jak i HD jest taki sam lub lepszy jak w platformach cyfrowych.

PS: Jeśli naprawde przeczytałeś cały temat, to gratuluje silnej woli, bo 192 strony to jak średniej grubości książka:)

@pafelek1
Dzieki za informacje, nie wiem czy kupię go teraz, bo jest tam raczej tylko puchar esktraklasy, polska siatkówka kobiet, ale Liga Światowa w HD to juz będzie mocna rzecz.
 
Ostatnia edycja:

sqallpl

New member
Z tym całym tematem to żartowałem, w sumie to ponad 50 stron :)

Wlasnie zanim dostalem od Ciebie odpowiedz to natknalem sie na tamten temat.

To znaczy ze F1 wogole nie jest nadawane na kanale Polsat Sport tak? Pytam bo pamietam ze niektore mecze nie nadawane w HD, wygladaja lepiej kiedy oglada sie je na C+Sport HD w porownaniu ze zwyklym. Mialem nadzieje ze z F1 tez by tak bylo...

A co do boksu, moze to nie pelny plan ale z tego co tutaj pisza wynika, ze walki Pacquiao - Hatton i Dawson - Tarver beda na Extra, zas nie sa rozpisane na Polsat Sport.

bokser . org / content/2009/03/25/170328/ index .jsp

Zdarzylo sie kiedys tak zeby wyzszej rangi gala/walka leciala na extra a nie byla pokazywana na Sporcie? Orientujesz sie czy walki ze stanow oraz te polskie sa pokazywane rzeczywiscie w HD?
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Co do boksu:
Walki ze Stanów, Niemczech czy Anglii nie są nadawane w HD. Są tylko walki z Polski (Rafał Jackiewicz, Damian Jonak było tez Adamek - Bell z reszta do tej pory leca powtórki tych walk). Co do ważnosci walk i ich usytuowania to wszystko zależy od dnia, ostatnio Barrera - Khan było na zwykłym wówczas gdy na Extra nie było boksu, ale trzeba pamietać, że niestety teraz głównym kanałem sportowym Polsatu stał się Extra:( .

Co do F1:
Niestety nie jest nadawane w ogóle na Polsacie Sport HD, ani na Polsacie Sport. Te dwa kanały mają oddzielne ramówki, nie tak jak jest z C+ Sport i C+ Sport HD, a też zauważyłem różnicę na korzyśc kanału HD, ale nie ma aż takiej biedy. Widziałem F1 na Extra w 16:9 i wygląda nawet przyzwoicie. Na Polsacie chociaż z pasami tez da się zdzierżyć.
 

gongol

New member
F1 nie jest nadawana na Polsacie Sport HD.
Pakiet Polsat Sport HD ma sie skłdać z Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra.
5 kwietnia Canal+ Sport i Canal+ Sport HD mają odkodować mecz Orange Extraklasa Lech-Wisła. Ciekawe czy Aster da odkodowany sygnał?
Ten sam mecz ma byc także na TYP2
 

Peek

New member
Bez reklam
gongol napisał:
Pakiet Polsat Sport HD ma sie skłdać z Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra.
TO ŚWIETNIE ! ! ! Już ostrze sobie zęby na Dawson - Tarver;)
Jednak i Extra i HD są warte tych 7zł
Dobrze, ze wywalili programy Zone, ja tego nie oglądałem, a można je bylo zastąpic właśnie kanałami Polsatu. Aster dostał nauczke i już nigdy nie wyłączy nam sportowych Polsatów na miesic przed Euro lub Mistrzostwami Świata;)
BRAWO ASTER ! ! !:)
Co do odkodowanego meczu to nie moge sprawdzic bo mam to wykupione;) , ale myśle, że chodzi tylko o odbiór satelitarny, ale mozliwe, że i Aster odblokuje.
 
Ostatnia edycja:

gongol

New member
Aster na swojej stronie internetowej podał ze Polsat Sport HD bedzie to jednokanałowy pakiet w cenie 7zł. Polsatu Sport Extra nie bedzie!
 

Peek

New member
Bez reklam
To dlaczego napisałeś, że bedzie?

Sposób, żeby sprawdzić obcinanie:
Zróbcie stopklatke i naciśnijcie przycisk menu, w tym małym okienku nic nie jest poucinane. Przypatrzcie się na dole!!! Pomocy!!!!

Lekko odcina tez lewo i prawo!
 
Ostatnia edycja:

mfmaster

New member
Właśnie jestem po rozmowie z panem z infolinii.
Posat Sport HD będzie od jutra - tj. od 1 kwietnia, nie pytałem o opłaty.
Od dzisiaj w pakiecie analogowym wyłączyli, zone romantica, zone reality i SUPERSTACJĘ! Zamiast tego dali Universal channel i trwają negocjacje na temat FOX Life.
W basic plus to tak jak pisaliście - wyłączyli zone club, a dali polsat news, sport i cafe.
 

Peek

New member
Bez reklam
Mi wysłali nowe oprogramowanie, zobaczę czy pomoże.

Na dawnej Superstacji pisze:
Wkrótce na tej częstotliwości planowane włączenie nowego kanału.

A już miałem nadzieje na PS Extra:( .
 
Do góry