Ariva HDplayer 110

djvolt

New member
Jezeli interesuje cie Asus szukaj forum o asusie albo czytaj watki o nim tutaj na forum albo zaloz wlasne forum Asusa. My zalozylismy o Arivie bo nia sie interesujemy ty jak widac i jednym i drugim wiec twoj wybor :)

To tak jakbys poszedl do salonu Mercedesa pytac o BMW i byl zdziwiony ze u nich nie mozesz sobie BMW kupic albo pytac o nie :)

Nie mamy zamiaru pod domena arivahd tworzyc forum o Asusie :) dlatego dostales negatywna odpowiedz.

Macie forum o Arivie to miejcie. Ja chcialem, wy nie chcieliscie mnie z asusem i innymi. Temat jest obszerny, wiec powstaje forum warte uwagi. Sir - a co powiesz jesli masz kase, i wybow BMW, Mercedes, Volkswagen, Toyota? Oczywiscie, mozesz isc po kolei do kazdego i potem miec wiekszy metlik w glowie niz miales. Wiec pierwse co szukasz forum porownawczego i tam zapada twoja decyzja, bo wiesz co dla ciebie bedzie dobre.

slr - powiem jeszcze raz - niech ci nawet przez mysl nie przejdzie rezygnacja z tamtego forum o Arivie - jest potrzebne - a czy inne playery powinny sie tam znalesc - watpie ale to moje zdanie .

Ty masz arive 110 wiec jestes uzytkownikiem dlatego wlasnie to forum jest dla ciebie. Jesli jeszcze ktos nie ma playera albo ma ale forum nie ma to dlaczego mialo by nie byc takiego forum? Wyobraz sobie. Masz 400 pln. W tej cenie masz Asus, Ariva, WD ktory bierzesz? Niestety tego ci nikt nie powie, bo to twoj wybor. Jednakze mozna zawsze kogos naprowadzic, aby wybral dobrze i tym bardziej uzytecznie dla uzytkownika. Sa ludzie, ktorzy kuopuja bo kupuja, sa tacy co potrzebuja playera do muzyki, sa tacy co do filmow, sa tacy co do zdjec, a sa tacy co do wszystkiego.
 
Ostatnia edycja:

Alicjare

New member
Ściągnąłem demo:
Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps

i Ariva nie odtwarza poprawnie pliku!!!

Przerywa, robi sie pixeloza oraz sa rózne kolory rózowy, zielony.

Co sie dzieje? Nie oddtwarza takich plików?
 

wa2

New member
WDTV live to demo odtwarza ok.
To demo ma prawie 40Mbps i 16 ref.frames
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 16 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1 min.
Przepływność bitów : 37,7 Mb/s
Nominalna przepływaność : 40,0 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16/9
Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 f/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
 
Ostatnia edycja:

grzesch

New member
No i po zawodach... Wczoraj Ariva zdechła :(
Po włączeniu zasilania mruga niebieska dioda i wraz z nią zielona na zasilaczu i tyle.
Po wykonaniu telefonu do serwisu Ferdka spakowałem i pojechała do remontu.
Aktualny tel. do serwisu 0618220511 w.9
 
Ostatnia edycja:

jarek20

New member
Powiedz mi grzesch
Aktualizowałeś soft w swojej arivie na ten nowszy czy padła na starym sofcie? Miałeś jakieś objawy wcześniej czy tak sobie z dnia na dzień padła?
 

grzesch

New member
Powiedz mi grzesch
Aktualizowałeś soft w swojej arivie na ten nowszy czy padła na starym sofcie? Miałeś jakieś objawy wcześniej czy tak sobie z dnia na dzień padła?

Nic nie aktualizowałem (usługi sieciowe mnie nie interesują)
Wieczorem oglądałem teledyski, wyłączyłem z pilota. Rano chciałem dzieciakom bajkę puścić i lipa. Wyświetliło się logo startowe Arivy i wyłączyła się (raczej zgasła) i efekt jak wyżej.
Stawiam na zasilacz w Arivie (jeśli tam taki jest) bo po odłączeniu Arivy zasilacz 5V działa normalnie (świeci się dioda).
A już zacząłem lubić ten playerek :???:
 

Dzumski

New member
Chciał bym wykorzystać do wyświetlenia zawartości ekranu monitora na TV wykorzystując do tego połączenie sieciowe.

Czy coś takiego jest możliwe - myślałem aby to zrobić przez UPnP? Czy słyszał ktoś o takim serwerze UPnP który strumieniuje obraz przekazywany wyświetlany na bieżąco na ekranie monitora?
 

pionier123

Member
widzę po wpisach że zamiera forum o ariva
ferguson wypuścił pudełko i jak na razie po mało co znaczącym softem UPnP nic się nie dzieje. A nadzieje były i to mocno wygórowane.
Zauważyłem również niepokojącą rzecz. Od pewnego czasu gdy włączę arive miga już obraz powitalny dalej jeżeli włączę film avi iso mpg wma dalej obraz miga muszę wyłączyć i włączyć urządzenie wtedy jest już ok czy ktoś ma podobne objawy?
 

murphy

New member
A ja mam pytanie odnośnie napisów. Wiadomo że, plik z napisami musi nazywać się tak samo jak plik z filmem. A jeśli mam na dysku twardym nagrany film DVD (foldery AUDIO_TS i VIDEO_TS) to film odpalam plikiem - "VIDEO_TS". Ale jeśli standardowo w filmie niema wbudowanych odpowiednich napisów (polskich) i chciałbym je dograć (dorzucić do katalogu) to jaką nazwę musi mieć plik z napisami ? Bo w tym katalogu "VIDEO_TS" jest więcej plików o różnych nazwach.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Taka sztuka chyba nie wyjdzie; w każdym bądź razie, w strukturze DVD (folder VIDEO_TS) napisy są zaszyte jako bitmapy w plikach .VOB. VOB to kontener zawierający strumienie video, audio czy napisów.

Jeśli chcesz do tego dodać napisy, musisz użyć jakiegoś narzędzia do (re)authoringu DVD.

Być może rozwiązaniem byłoby przekształcenie katalogu VIDEO_TS w plik .mkv (bez rekompresji, w MPEG2), bodajże MakeMKV robi to łatwo i przyjemnie; tak stworzony plik .mkv powinien pozwolić na odtwarzanie z zewnętrznymi napisami. Ale tylko se gdybam, praktycznie nie próbowałem.
 

he_rek

New member
Okładki

Witam Arive mam od wczoraj.Plazma Panasa już leciwa , ampli sony.Podpięty dysk Samsung Story Station 1.5 TB.Jak narazie wszystko działa choć nie mam za dużo wysokiej rozdzialczości.mam pare(set)DVD i jak narazie ok. Mam takie pytanie : Czy na Arivie można robić okładki do filmów żeby się ładnie wyświetlało jeśli tak to jak to wrzucić ,powiadzmy że okładki już ściągnołem.Pozdrawiam i będę opisywał dalsze spostrzeżenia
 

#cinek#

New member
Witam, ja mam następujący problem z A110.
Z plikami MKV nie miałem w zasadzie żadnego problemu, tylko jeden film przycinał delikatnie (fps 25) To był Alien vs Predator.
Pobrałem inny relase ale już fps 23,976 i nie tnie.
Ale juz z divx jest problem - wszystko tnie, bajki, kilka filmów sprawdzałem i tną. Teraz pytanie co jest przyczyną, w zasadzie te divixy to też fps 25, czy coś jest źle ustawione w Arivce HELP
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zmień ustawienia video (25p/50Hz).
Potem, jak będziesz chciał obejrzeć film w 24p, to znów musisz zmienić ustawienia.

I tak do usranej... :fool:

Jest w ogóle jakiś odtwarzacz, który sobie z tym radzi? Bo jak do tej pory opcja Auto, dostosowuje wyjście odtwarzacza do możliwości podłączonego TV, a nie właściwości pliku...
 

pionier123

Member
Czy kazdy musi kazdorazowo wlaczac napisy recznie? Czy tylko ja mam taki problem?
przy avi muszę wejść w napisy następnie je wyłączyć i włączyć wtedy natychmiast się pojawiają czyli kolejna rzecz do poprawki

ps. gdzie znajdę adres do nowego forum o ariva110 był i znikł z tego forum?
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
witam. kupilem patiota boxa i mam problem z ISO BLU RAY. wiem ze to forum o ARIVIE ale moze ktos mi pomoze. kolega przeciagnal ( kopiuj wklej ) ze swojego dysku 2 filmy blu ray iso zrobione w alkocholu. patryiot widzi pliki pokazuje czas trwania filmu ale nie moze odpalic. wrzucil mi tez trzeci film GLADIATOR iso blu ray ale z plyty i co okazalo sie ze widzi ten film ale tylko jedna scene trawjaca 25minut, Czy pliki blu ray nie moga byc za duze? i dlatego widzi tylko 1 z gladiatora ktory jest mniejszy ( tak mi sie wydaje ) co zrobic? OBRAZ Z BLU RAY JEST MEGA NA PROJEKTORZE!!! prosze o pomoc
 
Do góry