Ariva HDplayer 110

Tomik76

New member
Również z coraz większym utęsknieniem czekam na nowy soft... To że nowe filmy w xvid od iMBT oraz Devise przycinają to już pisałem ale niestety znalazłem nast. 2 grupy (scenowe) które tną na nowościach za chwile zacznie brakować ripperów... :sad:
 

fatom

New member
Witam
Mam wielką prośbę do posiadaczy tego fredka. Czy czyta on filmy nagrane aparatami fotograficznymi w FullHD np Canon SX1 i z kamer cyfrowych. Chciałbym go używać do przeglądanie zdjęć i filmów z SX1. Może Asus O!Play też odtwarza te pliki?
 
Ostatnia edycja:

piolew

New member
Czy czyta on filmy nagrane aparatami fotograficznymi w FullHD np Canon SX1 i z kamer cyfrowych. Chciałbym go używać do przeglądanie zdjęć i filmów z SX1. Może Asus O!Play też odtwarza te pliki?
Ariva czyta filmy fullHD krecone na przyklad Kodakiem Zi8, a ich format nie nalezy do najczesciej spotykanych. Zi8kreci MOV`y i to 30 lub 60 klatek /s. Z tej kamery pliki widzi i czyta. Czy z canona- nie wiem, ale mysle, ze chyba tak.
Pozdrawiam,
Piotr
 

fatom

New member
Ariva czyta filmy fullHD krecone na przyklad Kodakiem Zi8, a ich format nie nalezy do najczesciej spotykanych. Zi8kreci MOV`y i to 30 lub 60 klatek /s. Z tej kamery pliki widzi i czyta. Czy z canona- nie wiem, ale mysle, ze chyba tak.
Pozdrawiam,
Piotr
Dzięki za odpowiedź mam zamair kupić jakiś odtw. multi. i szukam jaki da radę z obsługą filmów z aparatów i kamer cyfrowych, raczej tylko do tego. No i nie za drogie.
 

fatom

New member
kolego zgraj jakis 1 min material podaj linka skad go zassac i sie potestuje :) czy czyta twoje nagrania z SX1 :)
OK wrzuciłem na neta mały filmik nagrany SX1. Linki są w załączniku. Filmik jest ok 10sek i zajmuje 38MB, dłuższego nie daję bo 1min zajmuje ponad 100MB. Nie załączam linków bo nie mogę mam za mało postów. Proszę o info czy da się odtworzyć i na czym.
 

Attachments

  • linki.txt
    102 bytes · Wyś: 173

grzesch

New member
Mam Samsunga S2 Portable, czyli dysk bez dodatkowego zasilania i po poświęceniu trochę czasu na testy - doszedłem tylko do jednego wniosku
Implementacja NTFS w Arivie jest mówiąc delikatnie skopana.

Na FAT32 dysk hula, ale nie możemy nagrać pliku większego niż 4GB
Na EXT3 wszystko działa, ale dysku nie widać pod windą.

Ja mam dystrubucję LINUXa na penie i jak potrzebuję dograć filmy odpalam go z pena i dogrywam. Sterowniki do EXT3 pod windę nie chcą mi działać na WIN 7, tzn dysk wyłącza się po 15sekundach kopiowania

Nie wiem jeszcze czy winą złej obsługi NTFS jest system na jakim ARIVA chodzi, czy soft do oglądania filmów. Testy trwają...

Zaciekawiły mnie twoje spostrzeżenia odnośnie ntfs - tym bardziej, że ostatnio zaczęło mi nagle wywalać film do głównego menu Arivy.
A co do czytania partycji ext3 pod windows to nie ma żadnego problemu - instalujemy sterowniki (mamy zapis i odczyt) i formatujemy dysk ext3 - ja użyłem acronis disk director.
Stery są tu:
http://s579.chomikuj.pl/File.aspx?i...4449763&d=70&k=1350325&name=Ext2IFS_1_11a.exe
Teraz potestuję na takiej partycji i zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

markus96

New member
Przetestowałem dysk Transcend 500GB działa bez problemu bez zasilania zewnętrznego. Dysk podpięty tylko do jednego portu USB. Pónbowałem skopiowiać na ten dysk film z pendriva - poszło bez problemu.
 

fatom

New member
Dzięki za sprawdzenie czy chodzi filmy z SX1. Chodzi na Ariva pewnie też pójdzie na Asusie oplay (ktoś na nim sprawdzał?).
Zastanawiam się co wybrać FREDKA CZY ASUSA? Chyba są bardzo podobne.
 

kris68

New member
Przejrzałem wiekszosc tego tematu mam windows 7 i nasza Arive - zastosowalem sie do wpisow w rejestrze ze strony 16 i do wskazowek ze strony Fergusona ale dalej nie moge wejsc w dyski na kompie. Nie mam sily szukac juz rozwiazania czy ktos mogłby pomóc.Bedę bardzo wdzieczny.
 

grzesch

New member
kolego jednym dzialaja te ustawienia innym nie, podejrzewam ze wina jest sama wersja windowsa 7 a jest ich troche na rynku i kazda moze sie roznic roznymi opcjami systemu odnosnie udostepniania plikow.

Dokładnie, na wersji 7 ultimate działało; na innych nie wiem. Trzeba czekać na jakieś poprawki do siódemki albo używać winxp.
 

Gustaf

New member
Przetestowałem dysk Transcend 500GB działa bez problemu bez zasilania zewnętrznego. Dysk podpięty tylko do jednego portu USB. Pónbowałem skopiowiać na ten dysk film z pendriva - poszło bez problemu.

Ale napisz więcej szczegółów - wiadomo, że dyski działają, ale jaki masz format plików, jakie partycje itp szczegóły...
 

janpasek

New member
Zamierzam kupić arivę 110 do wyswietlania filmów hd i zdjęć z aparatu fotograficznego canon Eos 500.Czy ktoś próbował otwierać duże pliki jpg 5do 10 mb jak szybko otwiera na złączu hdmi i czy posiada zoom do zdjęć?
 

pionier123

Member
mkvtoolnix kolego naprawi ci ten problem :)

Tu masz jak dodac sciezki do plikow MKV moze uda ci sie poprostu inna sciezke dzwiekowa dopasowac.

PS
Jakiej grupy lub skad zassales ten film?
Polecam hdbt.pl (znajdziesz tam i filmy jak i same sciezki AUDIO PL, napisy juz dopasowane do filmow MKV)

dzięki kolego
program zajefajny, prosty, intuicyjny, szybki
poprawiłem dźwięk w filmie zajęło mi to 10-15 min. Dograłem też dźwięk i napisy do 5 kolejnych filmów (3 były idealne, 1 dźwięk do przesunięcia, a w 1 rozjeżdża się za bardzo dźwięk wyciągnięty na pewno z filmu z różnym fps)
 

witek_64

New member
w 1 rozjeżdża się za bardzo dźwięk wyciągnięty na pewno z filmu z różnym fps)

Do zmiany prędkości odtwarzania ścieżki dźwiękowej jest bardzo fajny program eac3to. Już wiele ścieżek nim dopasowałem. Program działa z linii komend. Jest do niego jakieś GUI, ale jakoś dziwnie działa. Ścieżkę można wyciągnąć z filmu programem mkvextract. I jak np. chcesz zmienić fps z 25 na 23.976, to piszesz:
eac3to sciezka_przed_zmianą.ac3 sciezka_po_zmianie.ac3 -25.000 -ChangeTo23.976 i już.
Program ma jeszcze sporo innych ciekawych opcji, jak zmiana głośności o zadaną wartość, wycięcie fragmentu ścieżki, zapis z żądanym bitratem i sporo innych.

Witek
 

pabloo1033

New member
Kolor czcionki

Witam.Chce kupic arive 110 ale dreczy mnie to czy na tym playerze mozna ustawic kolor czcionki lub jej przezroczystosc.Mam plazme i boje sie powidokow.Pozdrawiam!
 
Do góry