Ariva HDplayer 110

szperaczz

New member
grzeseik napisał:
@slr
nie wiem jak to jest akurat z kupcami arivy, ale sporo ludzi kupuje takie urzadzenia przede wszystkim z mysla o sluchaniu muzyki. tylko zamiast np. squeezeboxa woli urzadzonko, ktore czasem i jakis filmik odtworzy. ja tak przynajmniej mam. co prawda coraz dalej jestem od arivy ze wzgledu na brak wyswietlacza, ale pytanie jest jak najbardziej zasadne.

jesli ktos znajdzie 10min to sprawdzcie prosze czy te przerwy wystepuja. to prosta sprawa a pare osob bedzie wdziecznych za te informacje.

Podaj jakiś link do materiału do sprawdzenia to ci sprawdzę.
 

biochip

New member
majkeljot napisał:
Czy napradę nikt nie sprawdził tego urządzonka jako odtwarzacz audio?

Jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedź czy Ariva jest zgodna z funkcją tzw gapless? Czyli czy potrafi odtworzyć bez słyszalnej przerwy czy trzasku podczas przejścia pomiędzu utworami, które stanowią jedną całość, tzw suity ?

Wrzuć linka do jakiegoś pliku na, którym można to sprawdzić.
Ja kupiłem ją też do słuchania. Jak narazie denerwuje mnie problem z odczytywanie plików flac (mp3 z uwagi na niską jakość nie używam)- mam ich dużo w katalogach, odtwarza jeden katalog, drugi a później już nie chce nic odpalić. Po włączeniu i wyłączeniu sytuacja się powtarza, albo kilka katalogów przeczyta, albo nic nie może odpalić. Humorzasta jest. Mam nadzieję że poprawią to w następnym oprogramowaniu.
 

murphy

New member
slr napisał:
MOJ PORADNIK (po testach i sprawdzeniu co i jak :) )
Poradnik genialny. Wszystko idelanie opisane krok po kroku. Dzięki wielkie, ale... umnie coś nie chce się połączyć :(

Jestem podłączony do dużej sieci internetowej do której każdy użytkownik ma dostęp do serwera z pewnymi zasobami. U siebie mam router do którego jest podłączony laptop i właśnie Ariva. Aby skorzystać z zasobów tego serwera wystarczy, że w przeglądarce wpisze: jego adres np. "ftp://192.168.1.XXX" i bez żadnego login-u czy hasła moge już kożystać z jego zasobów. Więc próbowałem się z nim połączyć przez Arive, tak:

id='' (puste z racji, że niema zadnego loginu, ale próbowałem też: gość albo anonymous)
pw='' (puste z racji, że niema zadnego hasła)
domain='' (ale próbowałem też: GRUPA_ROBOCZA)
hostname='192.168.1.XXX'
ip1=0 (to raczej tak zostawiałem, ale próbowałem też, hostname zostawić pusty, a adres tego serwera wpisać w te pola)
ip2=0
ip3=0
ip4=0

Wszystkie powyższe kombinacje powodowały pojawienie się na ekraniu komunikatu: "Logowanie nie powiodło się"

Gdzie może tkwić problem ?
 

grzeseik

New member
@ szperacz, biochip
teraz w pracy jestem, linka nie da rady wrzucuc, moze wieczorem. ale to jest b. prosta sprawa: zrobic liste z dwuch utworkow miedzy ktorymi nie ma przerwy tylko przechodzi jeden w drugi i posluchac czy ariva podaje to tak jak CD.

@ biochip
z tymi mp3 to mnie zaskoczyles. spodziewalem sie ze na tej klasie urzadzeniu dobrej mp3 nie odroznisz od formatu bezstratnego, a tu prosze! to swiadczyloby o niezlym przetworniku cyfrowo analogowym. no chyba, ze dzwiek podajesz cyfrowo do innego dac.
a z tymi katalogami to zaskakujace. ciekawe czy to ogolny problem softu i wszyscy tak maja czy dziwny przypadek. probowales go przeinstalowac lub dac nowsza wersje? z innymi typami plikow tez tak sie dzieje?
 

murphy

New member
slr napisał:
Hmm...

sproboj wpisac to ip jeszcze tak (oprucz hostname, poprostu wpisz je
ip4=xxx

ja mam podobnie jak ty (serwer bez loginu i pass po IP wpisuje i wchodze) niby bez loginu i hasla ale musialem wpisac cokolwiek jako login i haslo wpisalem dupa/dupa :) i w sumie dziala, bez tego tez prosil mnie o haslo i login :) ale tylko jezeli lacze sie przez arive z windowsa 7 wchodze tylko po IP, jeszcze jest pytanie czy ten docelowy serwer stoi na windowsie czy linuxie bo to tez ma znaczenie.

Wczoraj bawilem sie tez samym menu do skrotow i sproboj dodac skrot przez menu arivy normalnie czyli EDIT z pilota dodaj skrot daj trybn zaawansowany i dodaj wsio co wiesz o polaczeniu pokombinuj i napisz czy zadzoalalo mi tak :)
Próbowałem wszystkie możliwe kombinacje (te które zostały wymienione). Czy to przez telnet, czy przez EDIT z pilota. Ciągle, że nie może się połączyć :( Niestety nie wiem czy docelowy serwer stoi na windowsie czy linuxie. Jak niema innych pomysłów to zapytam się administratora, może coś poradzi.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Oj to se poszukacie!!! ;) :D :mrgreen:

Podobno Syabas nieco się wziął za kukurydzę, nowy soft w fazie beta zawiera:
" - Added gapless playback feature for audio playback (first phase)
- only for MP3 and WAV now, and for continuous files of same format
- cannot seek when prebuffer starts near end of file
- not functional if next file is less than 1MB"

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=8159
 

biochip

New member
grzeseik napisał:
@ szperacz, biochip
teraz w pracy jestem, linka nie da rady wrzucuc, moze wieczorem. ale to jest b. prosta sprawa: zrobic liste z dwuch utworkow miedzy ktorymi nie ma przerwy tylko przechodzi jeden w drugi i posluchac czy ariva podaje to tak jak CD.

@ biochip
z tymi mp3 to mnie zaskoczyles. spodziewalem sie ze na tej klasie urzadzeniu dobrej mp3 nie odroznisz od formatu bezstratnego, a tu prosze! to swiadczyloby o niezlym przetworniku cyfrowo analogowym. no chyba, ze dzwiek podajesz cyfrowo do innego dac.
a z tymi katalogami to zaskakujace. ciekawe czy to ogolny problem softu i wszyscy tak maja czy dziwny przypadek. probowales go przeinstalowac lub dac nowsza wersje? z innymi typami plikow tez tak sie dzieje?

Arivę mam podpiętą optykiem do Denona AVR 1910 + KEF IQ3 i różnice między FLAC a mp3 słychać zdecydowaną (mp3 strasznie góra jest ucięta)
Przeinstalowywałem ją kilka razy, resetowałem - nic nie pomaga. Z innymi plikami nie ma najmniejszych problemów. Flac to chyba trudny format dla playerów, nawet Popcorn c200 miał z nimi problemy (zastanawiam się teraz czy Arivy nie zamienić na tę kukurydzę)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
grzeseik napisał:
@slr
nie wiem jak to jest akurat z kupcami arivy, ale sporo ludzi kupuje takie urzadzenia przede wszystkim z mysla o sluchaniu muzyki. tylko zamiast np. squeezeboxa woli urzadzonko, ktore czasem i jakis filmik odtworzy. ja tak przynajmniej mam. co prawda coraz dalej jestem od arivy ze wzgledu na brak wyswietlacza, ale pytanie jest jak najbardziej zasadne.

jesli ktos znajdzie 10min to sprawdzcie prosze czy te przerwy wystepuja. to prosta sprawa a pare osob bedzie wdziecznych za te informacje.

+ 1

to jest wazne, to urzadzenie multimedialne, dla mnie wyjscie analogowe musi byc dobre zeby podpiac do wzmacniaczy i sluchac flac
 

lord1972

New member
0kili0 napisał:
Ariva dojechała. Teraz pytanie. Większość filmów ma wbudowane suby w pliku mkv. Jak uruchomić napisy z srt . Wbudowane sa eng ja potrzebuje uruchomić PL.
.Mam ten sam problem.Posiadam wszystkie częsci Stars Wars w mkv i sa tam 2 rodzaje napisów eng i pl.Wiem bo z kompa idzie je zmienić.Natomiast w arivie wogóle nie idzie ich zmienić jakby ich niebyło.Może ma ktoś rade jak je załączyć .Ok.zrobione To były txt.Zrobiłem na srt i ok.
 
Ostatnia edycja:

lukaszkrk

New member
murphy napisał:
<ciach>Aby skorzystać z zasobów tego serwera wystarczy, że w przeglądarce wpisze: jego adres np. "ftp://192.168.1.XXX" i bez żadnego login-u czy hasła moge już kożystać z jego zasobów. Więc próbowałem się z nim połączyć przez Arive, tak:

Gdzie może tkwić problem ?

Próbujesz podłączyć się do serwera FTP, Ariva na dzień dzisiejszy nie obsługuje tego protokołu.
 

sbapol

New member
No i jest doszła.Ogónie to jestem zadowolony,praktycznie wszystkie filmy mkv,które mam poszły bez zająknięcia,wszystko działa płynnie,a obraz dużo lepszy niż z mojego lapka.Jedynie na jakimś demo Sony Bravia (później napiszę jakie dokładnie) ,pojawiło sie trochę artefaktów.
Trochę zawiodłem się,bo liczyłem,że pociągnie filmy HD po WI-FI z laptopa,niestety nie,mocno zacina.Transfer w granicach 3000-5000kbitów/s .Dołączona karta nie połączyła się jak przełączyłem router w tryb 5Ghz,a wydaje mi się że N powinna i transfery powinny być wyższe.Chyba,że się mylę? Po testuje jeszcze jutro,bo dzisiaj nie miałem czasu.
Podłączyłem dysk Seagate momentus 160Gb 2.5 cala w kieszeni wellanda bez dodatkowego zasilania,wszystko działa.
Z tego co się orientuje,dyski do 160GB napewno będą chodziły bez dodatkowego zasilania,co do większych to różnie bywa.
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
Ogólne
Pełna ścieżka : The.Lord.Of.The.Rings.Return.Of.The.King.2003.720p.HDTV.x264.Lektor.PL-TFK.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 8,01 GB
Czas trwania : 3h 12 min.
Całkowita przepływność bitów : 5.952 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-03-19 21:02:28
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.2 ('Oh My God') built on Jan 18 2009 17:30:28
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 16 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 3h 12 min.
Przepływność bitów : 5.385 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.500 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 528 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s
Oryginalna szybkość wyświetlania: 12,500 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.319
Rozmiar strumienia : 7,25 GB (90%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 42 svn-384M
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=0 / 8x8dct=1 / cqm=0 / chroma_qp_offset=0 / slices=2 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=2 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / pass=2 / bitrate=5500 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 3h 12 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 618 MB (8%)
Podczas oglądania na Arivie co kilka sekund występują artefakty. Myślałem, że to wina profilu 5.1 ale przeróbka na 4.1 nic nie pomogła (chyba, że coś sknociłem ale media info po przeróbce pokazuje 4.1, użyłem progsa TSMuxer) Szkoda, że nie będę mógł tego obejrzeć:(
 
Do góry