Arcam rdac i zawód z brzmienia

pintr

New member
Witam.
Dzisiaj nabyłem drogą kupna w/w Arcama ( dobrze że z możliwością zwrotu do sklepu) .Chciałem poprawić jakość dźwięku z mojego odtwarzacza dvd Harman Kardon dvd 37. Niestety po podpięciu go do systemu ,dźwięk i z HK i z Arcama był prawie identyczny .Nie odczułem żadnej zmiany dźwięku na lepsze ( przynajmniej nie na tyle żeby płacić za Arcama 350 eur.) Podłączałem Arcama i bezpośrednio do głośników ( mam aktywne monitory) jak i przez preamp w amplitunerze KD ,dźwięk był puszczany i z dvd i z ps3 (nie testowałem połączenia przez usb) .Posłucham jeszcze przez niedziele ,ale nie sądze żebym zmienił zdanie .Moja opinia o Arcamie jest taka : jeśli ktoś chce poprawić brzmienie z dvd podobnej klasy co moje raczej nie powinien zaprzątać sobie nim głowy.Być może posiadacze odtwarzaczy blu-ray odczują jakąś poprawę (piszą w internecie że tam strasznie kiepski tor audio siedzi,ale mówię o tych budzetowych) , ja napewno w poniedziałek oddaję Arcama spowrotem do sklepu i będę szukał innej drogi poprawy dźwięku ....być może jakiś przedwzmacniacz na lampach da więcej a być może zwykły odtwarzacz CD .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Określił bym to podobnie. Różnic w tej klasie nie dostrzeżesz.
I byłbym za zwykłym odtwarzaczem CD.
 

pintr

New member
Monitory to Adam a8x .Słuchałem ich przed kupnem z zestawem cd arcam 37 i preamp lampowy fatman.Kupiłem rdac-a bo myślałem że dźwięk przynajmniej zbliży sie do tego co słyszałem .Niestety tak nie było.Teraz chyba będę musiał kupić odtwarzacz CD ,zastanawiałem się nad cd 17 bo jest sporo tańsze od cd 37 ,ale nie wiem czy znowu czegoś nie zabraknie w brzmieniu.
Blackninja może wiesz jakie wzmacniacze operacyjne siedzą w cd 17 bo nie mogę nigdzie znaleźć w internecie( chodzi mi czy są takie same jak w wyższym modelu czy może inne .Bo jeśli są takie same i DAC jest ten sam to dźwięk powinien być podobny z tym że wyższy model odtwarza jeszcze sacd a to mi już niekoniecznie potrzebne.)
 

misuszatek

New member
Ja miałem podobne doświadczenia z DVD Denon 1940. Podłączałem różne DAC'e i nie było żadnej różnicy w dźwięku w stosunku do wyjścia analogowego z DVD. Dodam tylko, że przy podłączaniu zewnętrznego DAC'a do CD Pioneer Pd-504 czy n-recordera różnice były zauważalne od razu. Poprawę dźwięku słyszały nawet osoby, które mogą słuchać muzyki z byle czego i im to nie przeszkadza. Byłem bardzo zdziwiony tym faktem ale widać producenci DVD coś psują w swoich odtwarzaczach już na poziomie odczytu dźwięku z płyty.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Monitory to Adam a8x .Słuchałem ich przed kupnem z zestawem cd arcam 37 i preamp lampowy fatman.Kupiłem rdac-a bo myślałem że dźwięk przynajmniej zbliży sie do tego co słyszałem .Niestety tak nie było.Teraz chyba będę musiał kupić odtwarzacz CD ,zastanawiałem się nad cd 17 bo jest sporo tańsze od cd 37 ,ale nie wiem czy znowu czegoś nie zabraknie w brzmieniu.
Blackninja może wiesz jakie wzmacniacze operacyjne siedzą w cd 17 bo nie mogę nigdzie znaleźć w internecie( chodzi mi czy są takie same jak w wyższym modelu czy może inne .Bo jeśli są takie same i DAC jest ten sam to dźwięk powinien być podobny z tym że wyższy model odtwarza jeszcze sacd a to mi już niekoniecznie potrzebne.)



Na pewno CD będzie dla Ciebie lepszym wyborem ja głównie odtwarzam z Vaio i OPPO i przez rDAC Dużo lepiej brzmią. Taka ciekawostka brzmienie rDAC z "dobrym" źródłem jest właśnie porównywalne z brzmieniem Arcam CD37. Chociaż u mnie jest w tej chwili podpięty OPPO 93, Vaio jako storage i bluray Philipsa BDP7500 ja na wszystkich źródłach słyszę poprawę sporą, największa na Vaio i Philipsie, przy OPPO polepszyła się przestrzeń, i przede wszystkim dynamika nagrań. Nie wiem jak jest z teoretycznie słabszymi źródłami, podepnę jak wrócę z pracy moje stare dvd Onkyo DV-SP404 zobaczę jaka i czy w ogóle będzie poprawa w dźwięku.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Z rDaca uzyskujesz lepsza jakość niz bezposrednio z Oppo 93? Wydawało mi się że Opoo jest pod tym wzgledem wybitne?
Właśnie szukam jakiegoś DAC-a do Onkyo Integra 7911. Zastanawiałem się nad tym nowym chwalonym Assusem. Ciekawe czy u mnie rDAC by wystarczył?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

prodigy

New member
Steeze pisał o jakimś nowym DAC'u Arcama FMJ D33. To dopiero zapowiada się ciekawie.

Tylko strasznie drogi.
 
Ostatnia edycja:

pintr

New member
Na pewno CD będzie dla Ciebie lepszym wyborem ja głównie odtwarzam z Vaio i OPPO i przez rDAC Dużo lepiej brzmią. Taka ciekawostka brzmienie rDAC z "dobrym" źródłem jest właśnie porównywalne z brzmieniem Arcam CD37. Chociaż u mnie jest w tej chwili podpięty OPPO 93, Vaio jako storage i bluray Philipsa BDP7500 ja na wszystkich źródłach słyszę poprawę sporą, największa na Vaio i Philipsie, przy OPPO polepszyła się przestrzeń, i przede wszystkim dynamika nagrań. Nie wiem jak jest z teoretycznie słabszymi źródłami, podepnę jak wrócę z pracy moje stare dvd Onkyo DV-SP404 zobaczę jaka i czy w ogóle będzie poprawa w dźwięku.
Być może jest tak jak piszesz ,że z kiepskiego źródła to i kiepski dźwięk będzie.Jeśli będziesz mógł sprawdzić rDACA z twoim dvd to daj znać jak to wyszło.Komputera nie podłączałem ,gdyż zależy mi na poprawie dźwięku z płyt CD .Napiszę jeszcze tak ,zmiana jakaś była na kozyść rDACA ,ale nie była ona warta tych pieniędzy które trzeba za niego zapłacić ,Była bardzo minimalna trochę szersza i głębsza scena i lekko ładniejsze i czytelniejsze wysokie tony,ale naprawdę trzeba było się dobrze wsłuchiwać żeby to usłyszeć . rDACA już oddałem do sklepu i umówiłem się z właścicielem że przywiozę swoje dvd do niego do sklepu i wtedy cos będziemy działać porównując np. do cd lub podłączając pod dobry preamp.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Z rDaca uzyskujesz lepsza jakość niz bezposrednio z Oppo 93? Wydawało mi się że Opoo jest pod tym wzgledem wybitne?
Właśnie szukam jakiegoś DAC-a do Onkyo Integra 7911. Zastanawiałem się nad tym nowym chwalonym Assusem. Ciekawe czy u mnie rDAC by wystarczył?



OPPO 83 był pod względem muzycznym (czytaj źródło) dużo lepszy od 93 oczywiście to tylko moje zdanie. Z rDac podłączonym do OPPO 93 uzyskałem większą dynamikę nagrań, scenę przestrzeń nie wiem jak to określić teraz muzyka bardziej wciąga do słuchania, u mnie w połączeniu z GX100 lub RX8. Nawet powiem Ci, że choć mniejsze i do tego to monitory nie podłogówki, dźwięk bardziej mi się podoba w połączeniu z GX. W przypadku rDac + Vaio dźwięk czyściutki bez szumów i moim zdaniem porównywalny ( na poziomie ) przeciętnego CD. rDAC + wspomniany Philips dzwięk też zyskał mniej niż z OPPO ale słyszalne dla laików (czytaj wielu znajomych którzy słyszeli dźwięk przed połączenie z Arcam i po) zamienił dźwiek z suchego na bardziej odpowiedni do słuchania, nie potrafię opisywać jakości dźwięku. Trzeba to po prostu posłuchać nie ma innej rady, ja przed zakupem miałem możliwość posłuchania rDac ze wzmacniaczem Lavardin i głośniki właśnie nie pamiętam jakie to były takie jak by z przyklejoną kupą ;) do głośników, źródło Mac Air i również OPPO 93 było pięknie, postanowiłem zaimplementować rDAC również do mojego systemu, jestem zadowolony. Jeszcze jedno nie wiem czy kable mają tu jakiś wpływ ja mam IC QED Signature TX, optyczny Audioquest OptiLink-1 i USB firmy WireWorld Ultraviolet
 

damian820927

New member
Bez reklam
Komputera nie podłączałem ,gdyż zależy mi na poprawie dźwięku z płyt CD .Napiszę jeszcze tak ,zmiana jakaś była na kozyść rDACA ,ale nie była ona warta tych pieniędzy które trzeba za niego zapłacić ,Była bardzo minimalna trochę szersza i głębsza scena i lekko ładniejsze i czytelniejsze wysokie tony,ale naprawdę trzeba było się dobrze wsłuchiwać żeby to usłyszeć . rDACA już oddałem do sklepu i umówiłem się z właścicielem że przywiozę swoje dvd do niego do sklepu i wtedy cos będziemy działać porównując np. do cd lub podłączając pod dobry preamp.[/QUOTE]



Jeśli zależy Ci na świetnym dzwięku z CD to kup tego ARCAMa CD 37 będzie pięknie.
Jeśli chcesz DAC słuchałem również Musical Fidelity M1 DAC miałem go do kupienia wtedy za 1800zł a rDAC za 1300zł wybrałem tańszą opcje i dostałem do rDAC kabel usb Wireworld gratistroche rozsądek wziął górę... Musical Fidelity również bardzo mi się podobał.
 

pintr

New member
No właśnie co do rcama CD 37 to trochę drogi jest ,już bardziej myślałem o CD 17,ale i tak pojadę posłuchać przed kupnem.Z DAC-a chyba się wyleczyłem ,bo nie ma takiej poprawy jakiej oczekiwałem .Zostaje chyba tylko dobry napęd CD
 

damian820927

New member
Bez reklam
Jestem przekonany, że w Twoim przypadku CD będzie lepszym rozwiązaniem. Kup dobry CD i będziesz zadowolony, ja głównie do Vaio używam rDACa i tu poprawa jest bardzo duża i słyszalna.
Dziwi mnie, ze z Twoim dvd nic to nie dało teoretycznie ;) do tego służą DACe :) żeby poprawić jakość źródła, no chyba że źródło jest na tyle kiepskie że nic tu nawet dac nie da... to tylko takie moje przemyślenie. Na tych które sprawdzałem była poprawa w dzwięku i to spora, kolega ma CA DAC magic i też fajnie gra jego zestaw.
 

pintr

New member
Albo w drugą stronę ,w moim dvd jest na tyle doby dac że zmiana jest niewielka :)...dlatego muszę iść na odsłuch ze swoim dvd i porównać do CD
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Monitory to Adam a8x .Słuchałem ich przed kupnem z zestawem cd arcam 37 i preamp lampowy fatman.Kupiłem rdac-a bo myślałem że dźwięk przynajmniej zbliży sie do tego co słyszałem .Niestety tak nie było.Teraz chyba będę musiał kupić odtwarzacz CD ,zastanawiałem się nad cd 17 bo jest sporo tańsze od cd 37 ,ale nie wiem czy znowu czegoś nie zabraknie w brzmieniu.
Blackninja może wiesz jakie wzmacniacze operacyjne siedzą w cd 17 bo nie mogę nigdzie znaleźć w internecie( chodzi mi czy są takie same jak w wyższym modelu czy może inne .Bo jeśli są takie same i DAC jest ten sam to dźwięk powinien być podobny z tym że wyższy model odtwarza jeszcze sacd a to mi już niekoniecznie potrzebne.)
Możliwe, że to ten preamp tak przyjemnie brzmiał.

Blackninja
A jak juz jesteśmy przy DAC-ach, to miałeś może możliwość wypróbować ten wysoko oceniany DAC Asus-a Xonar Essense One:
Asus Xonar Essence One review – english version - Sound News
Szukam czegoś do stereo. Żeby podnieść jakość źródła z CD Onkyo Integra DX 7911.
Trzeba posłuchać, nie mialem okazji pobawić się asusem.
 

pintr

New member
Jeśli to ten pre amp ,to mam problem :
1: już go nie produkują
2: nawet jeśli go gdzieś znajdę to sprzedawany był jako komplet z 2-ma monoblokami lampowymi i kosztował majątek jako całość.
No chyba żeby ktoś chciał go rozkompletować ,zostawić sobie monobloki a mi sprzedać sam preamp za uczciwe pieniądze :)
 

pintr

New member
Blackninja ,zauważyłem test zestawu arcama.Więc pewnie nim handlujecie .Mógłbyś mi wysłac na priv ceny CD 37,jeśli macie jakies powystawowe ,lub używane to też może być ?
 
Do góry