Arcam rdac i zawód z brzmienia

pintr

New member
Dzisiaj miałem okazję pożyczyć odtwarzcacz Arcam CD 82 ( jest to starszy model z serii Diva ,ale jest na podwójnym dac-u wolfsona i na opampach,czyli podobnie jak CD 37 ) podłączyłem to i znowu kicha,jest poprawa ale naprawdę niewielka ,cos podobnego jak rDAC ,może troche bardziej słyszalna ,ale jednak nadal nie jest to róznica dla której wydałbym kasę na nowe CD.Poradźcie ,może to jest wina preampu w amplitunerze ....bo juz powoli zaczynam wątpić w mój słuch.
 

leon_2003

New member
Witam,

Czy któryś z kolegów spotkał się z takim zjawiskiem, że dźwięk z płyty SACD - w tym przypadku Dire Straits (20th Anniversary Edition) odtwarzany na OPPO93 nie jest "przepuszczany" do ampa przez rDac ?

Kiedy nie używam rDac np korzystając z połaczenia ampa z bluray poprzez HDMI lub poprzez interkonektory - dźwięk jest OK. Co może być powodem, że rDac zatrzymuje źródło SACD?

W tej chwili rdac podłaczony jest do OPPO Coaxialem. Podłączałem również przewodem optycznym, ale jest to samo.. Wychodzi na to, że rDac nie odtwarza sygnału z SACD?

Czy spotkaliście się z taką sytuacja?

Pozdrawiam,
Wojtek
 

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Z tego co pamiętam to ta płyta jest nagrana także w 2.0, a problemu bym upatrywał w tym, że formatów sacd czy dvd-a nie przesyła się poprzez coax czy optic. Proponuję wielokanałowy analog, względnie hdmi.

Pozdrawiam
 

leon_2003

New member
Na plycie jest opcja 2.0 i 5.1.. Rdac nie przepuszcza zadnego z formatow.. Jeżeli zmienie dzwiek na 2.0 czy 5.1 w glosnikach cisza.. Więc pozostaje sluchac SACD przez HDMI lub kiedy bluray z ampem podlaczony jest interkontami.. ;) Dzięki za odpowiedz :)
 

Pap76

New member
Witam,

Podłączam się niejako do tematu, bo celuje w coś używanego z Arcama (przynajmniej chciałbym).
Mam odtwarzacz Harmana HD 970. No i mnie już nie satysfakcjonuje.
Chciałbym "otworzyć" scenę, zwiększyć bezpośredniość przekazu, zróżnicować niskie i odrobinę wysokie częstotliwości, zróżnicować wokale. Tego mi zaczyna brakować w HD 970. Podejrzewam o to właśnie odtwarzacz, ponieważ porównywałem go w domu bezpośrednio z niedrogim Onkyo DX-7355 i te różnice wychwyciłem bez najmniejszego problemu, np na płycie "Countdown To Extintion" Megadeth. Oczywiście Onkyo grało "cieniutko" odchudzało dźwięk i ograniczało dynamikę, jednak różnicowaniem dźwięków kładło HD 970 na łopatki. Chciałbym mieć dobre cechy jednego i drugiego.

Zastanawiam się na kupnem używanego odtwarzacza klasy Arcam CD37, 17, Audiolab 8000/8200, Shanling/Usher/Music Hall, albo dobry DAC, np Arcama. W zasadzie nawet nie upieram się przy CD jako źródle, bo mam też porobione nagrania we FLAC'ach i chętnie bym je wykorzystywał, bez zbędnego męczenia się z napędem CD.
Czy ktoś może mi coś sensownego poradzić?
 
Do góry