ARCAM AV380 czy...

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dziekuje za sugestie. Umówie się na odsłuchy amplitunerów - na pewno Marantz, Denon, Onkyo, Pioneer i Yamaha - zobaczymy na co padnie wybór...
 

Scrollek

New member
Nie lepiej kupić ampli z pre-out za 2k np. Yamaha 775, za 2,5 Denon x3000 a resztę przeznaczyć na fajnego wzmaka(końcówka mocy w kinie) z main in.
Za 3k w górę masz fajne wzmaki które przebija w stereo każdy ampli KD za 5k.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Decyzja zapadła - jutro jadę wypożyczć na odsłuch Onkyo TX-NR828. Słyszałem wiele pochlebnych opinii na temat tego amplitunera w połączeniu z MA BX5. Mam pytanie odnośnie porównania tego amplitunera z nową wersją TX-NR737. Ceny są podobne, który będzie lepszy?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
No i stało się... w końcu mam swój nowy amplituner... wybór padł na... Onkyo TX-NR828. Udało się utargować sporo z ceny. W sklepie odsłuchałem i Onkyo i Yamaha i Pioneera i Marantza. Jednakże odsłuch odbywał się na troszkę innych kolumnach niż moje. Doradca ze sklepu był bardzo fachowy, odpowiadał na wszystkie pytania. A to żeby sprawdzić amplituner w moim zaciszu, wpłaciłem kaucję i wziałem Onkyo jako mój wybór do domu na testy - i go nie oddam. Pierwsze wrażenia mojej połówki: czy nie było mniejszego? :) Troszkę się uśmiałem, ale żona wiedziala o wszystkim więc sprawa szybko poszła.
Teraz trochę o testach:
- podłączenie amplitunera i pierwszy start - bezproblemowo. Załączony mikrofon do kalibracji i 6-punktowa kalibracja zrobiła porządną kalibrację - sub ustawiony na 75dB. Kalibracja głośników - wszystkie na 40Hz. Słucha sie tego bardzo przyjemnie. Na pewno w kolejnych dniach przy wolnym czasie będę próbował pokombinować odnośnie ustawień
- bezprzewodowy internet - Onkyo posiada dwie antenki, wiec radia internetowe odbierane są perfekcyjnie - zastanawiam się wogóle nad anteną FM.
- sekcja video - tutaj każdy wie co Onkyo jako KD potrafi, tylko mam małe pytanie: ma dekoder podłączony HDMI do Onkyo, dalej do TV. Aby nie włączać za każdym razem Onkyo - ustawiłem funkcje HDMI through. Jednakże poczytałem iż jeżeli bedzie to funkcja na Standby cały czas - potrafi pochłonąć troszkę energi. Więc ustawiłem opcję wyłączenie całkowite amplitunera, jeżeli nie będzie sygnału z dekodera. Tutaj pojawił się mały problem: po nocy, chciałem właczyć dekoder bez Onkyo i ogladac tylko na telewizorze, tylko Onkyo nie wystartował. Musiałem go włączyć i wyłączyć i HDMI through zadziałał - w czym leży przyczyna?
- audio - no tutaj jest bardzo zadowolony (połączenie stereo analog) - po drodze ze sklepu audio wpadłem na chwilę do MM i zakupiłem na testy płytę Aldi Me Ola, aby mieć porównanie różnych typów muzyki. Więc zacznijmy od tego - gitara brzmi tak, jakby gitarzysta siedział przede mną, dużo detali, wszystko w punkt, nie ma ciągnącego dźwięku (przy sygnale HDMI go słysze), talerze, stopa - miód dla moich uszy. Scena bardzo szeroka i pełna. Po włączeniu płyty, żona myślała że gra całe kino domowe - a nie wiedziała że tylko stereo :)
Następnie przyszedł czas na U2 - i tutaj wielkie zaskoczenie - na prawdę nie wiedziałem że moje BX5 mogą zagrać takimi dołami i z takimi przytupem. Mocno, ale przy tym środek i góra również idealna, pełna detali i w punkt.
Potem poszło jeszcze: Indila, Jessie J, Florida, Bryan Adams - jak dla mnie super dźwięk, amplituner idealnie pasuje do akustyki mojego pomieszczenia oraz do moich głośników.

Chciałem nadmienić iż całe okablowanie oparłem o WireWorld - audio Luna 7, HDMI Island 7. Głośnik centralny i stereo oparte o WireWorld Luna 16/4 4x2,5mm2.

Reasumując - jestem bardzo zadowolony z zakupu, dziękuje wszystkim kolegom za rady, sugestie i podpowiedzi. Pozostaje tylko sprzedać stary amplituner i głośniki surround - i wymienić tyły, tylko apetyt rośnie w miarę jedzenia. I tak się zastanawiam czy może na surround nie zakupić już głośników z wyższej półki :-D
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wiem widziałem poradnik, dlatego napisałem iż tak ustawiło mi mikrofon do kalibracji. W ciągu kolejnych kilku dni bede testował kolejne rozwiązania.
 

krzysiek29

New member
Witam,
Historii ciąg dalszy, juz miałem potwierdzenie od sprzedającego co do ceny, ale okazało się ze sprzedał komuś innemu. Niby nowy kupujący wycofał się z zakupu, wiec sprzedający skontaktował się ponownie ze mną, tylko ze wola juz 300 zł więcej, i juz nie chce sprzedać przez portal aukcyjny. Cos mi nie pasuje dlatego odpuszczam.


Odkopię wątek ale "naszło" mnie na Acrama 380 ; czy mógłbyś powiedzieć czy to może ten sam o którego pytałeś?


Archiwalne: Arcam AVR380 + Kabel HDMI 1m Kazimierza Wielka


na allegro też wisi...
 
Do góry