Amplituner i kolumny - dylemat?

zaq1234

New member
Niedawno zakupiłem telewizor Sony 40HX700(super świeci). Teraz chciałbym kupić amplituner i głosniki do KD i słuchania muzyki 70% do 30% ( pokój ok 20m2). Rozważam ampl. Denona AVR 1910 lub Onky TX-SR 608 ew. 607. Jeżeli zaś chodzi o kolumny to przeznaczam na nie kwotę 1400 zł i prosze podać jakie, tak żeby to ładnie grało. Odtwarzacz mam LG BD390. Proszę o radę????
 

killpit

New member
Osobiście szedłbym w kierunku Onkyo 608 bardziej przyszłościowy i zdecydowanie najlepszy z twoich propozycji natomiast głośniki w tej kwocie to QQ5000 albo Jamo 506 nic raczej lepszego za tą kasiorke nie kupisz.
 

zaq1234

New member
Dzięki, tak myślałem, że min. to Jamo 606. Jeżeli zaś chodzi o wybór ampl. to rzeczywiście chyba większość wskaże Onkyo. Jednak korci mnie ampl. Denona AVR1910, podobno nieźle współpracuje z KD, może rzeczywiście nie jest rozwojowy jak Onkyo 608. Co na to fachowcy, chciałbym (wtej klasie cenowej) być w pełni zadowolony z obrazu i dźwienku, a może jakieś inne propozycje? Bardzo proszę o rady.
 

killpit

New member
Tylko pamiętaj że nowsze nie zawsze są lepsze :) świadczy o tym również wykonanie 1911 już w plastiku dlatego jak już to bierz 1910 bo dużo lepszy od 1911 moim zdaniem.
Jak możesz posłuchaj 608 i 1910 najlepiej tak będzie :)
 

zaq1234

New member
Mam jeszcze pytanie do fachowców. Zdecydowałem, że ampli to Denon 1910........lub Onkyo 607, i mam pytanko odnośnie kolumn - jak zagrają w muzyce i kd kolumny KEF C5+C1+C6 (może inne propozycje, tylko zliżone cenowo do tego zestawu), jak ten zestaw ma się do jamo 606. Pokój 20 m2, muzyka pop i rock.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Przy całym szacunku do firmy Jamo KEF to jednak jest inna jakość dźwieku. W muzyce zdecydowanie Denon 1910 z kolumn można rozważyć Mission M34 (obecnie ceny spadły) lub któryś z młodszych modeli tej firmy jeśli większy basior to JBL ale one grają lekko przymulonym środkiem.
 

killpit

New member
Nie do końca się zgodzę że Denon 1910 w stereo lepszy jest od 607 wszystkim się przyjęło że Denon to super ampli w stereo z całym szacunkiem dla ciebie piotr818 ale porównywałem te 2 ampli wiele razy i mam odmienne zdanie dlatego niech kolega sobie odsłucha.
Co do głośników to się zgodzę KEF to inna klasa i są dobrymi głośnikami jaki M.A.,Paradigmy,Celestiony,itp...
 

zaq1234

New member
Słyszałem,ze KEF to inna jakość dźwieku, dlatego chcę wypośrodkować KD i Muze (w miare optymalnie jakimś zestawem góra do 3500zł ampl i głośniki). Czy ten zestaw może być, lub frontówki - oparte na C7,a może zostać przy Jamo 606..... albo zestaw oparty na Dali Concept 6???(Klipsch, QQ oraz Mission trochę mi nie odpowiadają)
A moze inne propozycje?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Mogę Ci coś doradzić to odsłuchaj sobie te dwa ampli Onkyo 607/608 i tego Denona 1910 z głośnikami do 20m2 KEF C5 albo oparty na frontach C7 i tu też cena wyższa od założonej,
ten Klipsch który Tobie się nie podoba
( nie wiem czy z wyglądu czy ich słuchałeś ? ) ale graja świetnie i te Jamo C606.
W tym przedziale cenowym więcej nic nie wymyślimy,
jak byś coś doskładał to polecam jeszcze MA BR5/BR6 set Super.
 

zaq1234

New member
A jak się ma cenowo Monitor Audio BR5 + BR1 + BRLCR do kef C5+C1+C6?
Piszecie panowie o Klipsch powiedzmy oparte na F1, ale... nie podobaja mi się wizualnie - sorki. Jamo 606 widziałem o odsłuchałem w Media, żeby nie ten dolny głosnik z boku, bym miał kłopot z ustawieniem w domu, albo blisko ściany lub stolika telewizyjnego, podobno zalecane nie mniej niz 30 cm. Nie wiedziałem, że kupno ampl. i kolumn to wielka wyprawa!!!
 

damian820927

New member
Bez reklam
o ceny pytaj innych ;) jeśli odsiałeś Klipscha i Jamo, odsłuchaj MA i KEFa z tymi ampli.
To nie jest wielka wyprawa, ale chyba nie chcesz kupić czegoś pierwszego lepszego i mieć niedosyt.
Lepiej się wybrać na odsłuch posłuchać i stwierdzić samemu co Tobie odpowiada, ja mogę Ci nakreślić jakiś zarys który ja znam z autopsji wiem co mi odpowiadało w różnych konfiguracjach.

PS. jeśli Klipsch się nie podobają wizualnie, posłuchaj ich tylko jeśli będziesz miał możliwość nie musisz kupować ;)
 

piotr818

New member
Bez reklam
Nie do końca się zgodzę że Denon 1910 w stereo lepszy jest od 607 wszystkim się przyjęło że Denon to super ampli w stereo z całym szacunkiem dla ciebie piotr818 ale porównywałem te 2 ampli wiele razy i mam odmienne zdanie dlatego niech kolega sobie odsłucha.
Co do głośników to się zgodzę KEF to inna klasa i są dobrymi głośnikami jaki M.A.,Paradigmy,Celestiony,itp...

Każdy ma własne preferencje muzyczne a ponieważ słucham sporo muzyki poważnej nierzadko w DTS więc wolę dźwięk Denona którego notabene nie posiadam wole Marantza.

A co do reszty głośników pozostają firmy nie doceniane na tym forum ale bardzo przyzwoite Tonsil Siesta oraz Wharfedale reszta to cena w górę.
 

mundi21

New member
"Każdy ma własne preferencje muzyczne a ponieważ słucham sporo muzyki poważnej nierzadko w DTS więc wolę dźwięk Denona którego notabene nie posiadam wole Marantza."

pozwolę sobie przy okazji prowadzonego wątku zadać pytanie dla piotr818
Czy mógłbyś pokrótce opisać charakter brzmienia w mch denona i marantza. Mam 5.1 MAbr oparty na modelu 6 i powoli bas w hk 255 doprowadza mnie do szału, za miękki w frontach jak i w subie.
 

zaq1234

New member
Zdaje sobie sprawe,że każdy ma inne preferencje muzyczne np. ja zbyt duzo bassu nie lubię. A co do cen to moze ktoś by podał e-maill do blackninja. Pogadałbym o cenach, może jakaś promocja?
 
Do góry