Amplituner i kolumny - dylemat?

piotr818

New member
Bez reklam
Czy mógłbyś pokrótce opisać charakter brzmienia w mch denona i marantza. Mam 5.1 MAbr oparty na modelu 6 i powoli bas w hk 255 doprowadza mnie do szału, za miękki w frontach jak i w subie.

Pokrótce w 2 zdaniach:
Denon (amplitunery 7.1) - dzwięk mocny i miękki w całym paśmie niskich, lekko wycofany środek ale do przyjęcia, solidna mocna góra
Marantz (amplitunery 7.1) - w całym pasmie równo i szczegółowo, bas przy odpowiednich kolumnach schodzi dopiero ok 30 Hz w przedziale 40-50 Hz mniej niż u Denona i Onkyo. Trochę podobnie jak w Yamaha ale to inna historia.
 

killpit

New member
Moim zdanie w Denonach ze średnio - niższej półki głębszy jest bas to się zgadza lecz słabo z jego kontrolą jak i góra mniej szczegółowa.
Natomiast np.Onkyo ma mniejszy bas lecz świetnie kontrolowany, czytelniejszą górę i przede wszystkim to czego brakuje w Denonie przestrzeni.
Co prawda są to głównie moje porównania lecz często poparte na tym forum i ludzi oraz klientów którzy byli ze mną na odsłuchach. :)
 

mundi21

New member
Czyli z Denonem jeszcze większa klucha basowa, Marantz neutralnie plus ciepło z MAbr. Nic tylko sprawdzić.
Wielkie dzięki.
Co do Onkyo, miałem kiedyś 605, w kinie rewelka ale w muzyce mch było płasko i sucho.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Marantza proponuje odsłuchać może Ci się spodobać z MA, jeśli chodzi o Onkyo to na pewno dużo wyższy model by Cię zadowolił większa kontrola basy i przestrzeń w muzyce.
U mnie gra Onkyo 906 z wyższym modelem MA RX8 bas jest dobrze kontrolowany szybki głęboki i ta dynamika super.
 

zaq1234

New member
Może ktoś mi odpowie, czy Onkyo 608 po wyjściu hdmi na telewizor ma kanał zwrotny ARC. Chodzi mi o dźwięk z telewizora (ma hdmi ARC) przekazany na amplituner bez dodatkowego kabla np. optyka.
I jeszcze jedno jak zagra Onkyo 608 z kolumnami Kef IQ50 i jak to się ma do zestawu Denona 1911 też z kefami. Który zestaw jest bardziej godny polecenia???
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
608 ma ARC.
Oba zestawy są godne polecenia, to już który bardziej podpasi Tobie musisz sam wybrać. Denon gra lżej, Onkyo dosadniej.
 

zaq1234

New member
Jak jest z gwarancją u Denona, a jak u Onkyo u powyższych modeli. W wielu sklepach Denon ma roczną gwarancje zaś Onkyo 3 letnią. Czy może ktos mi to wyjaśnić, a moze jest jakiś kruczek???
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak jest z gwarancją u Denona, a jak u Onkyo u powyższych modeli. W wielu sklepach Denon ma roczną gwarancje zaś Onkyo 3 letnią. Czy może ktos mi to wyjaśnić, a moze jest jakiś kruczek???

Te z opisem rocznym przywożą z Niemiec na własną rekę.
Ciebie interesuje w wypadku Denona 3letnia gwarancja Horn. W wypadku Onkyo 3letnia gwarancja EIC.
 
Do góry