Amplituner i kolumny do 4000 zl ???

gorylla

New member
Bez reklam
qwert,

zTwojej wypowiedzi wnioskuję, że nie przesłuchałeś jednak Kefów C7. Trochę szkoda, bo ja zastanawiam się głównie pomiędzy MA BR5/BR6 czy RS6, Kefami C7 i być może jakąś Kodą z serii Harmony i byłem bardzo ciekawy Twojego porównania. Szkoda.

Dodam, że zdziwiła mnie wypowiedź Seba-fan-a, który pojechał po Kefie C7 za brak basu. Z wielu wypowiedzi i testów wynika, że te Kefy mają bardzo dobry, sprężysty i szybki bas, który spokojnie może konkurować z BR5 (może nie BR6, ale BR5 na pewno).

Czy aby nie słuchałeś Kefów na jakimś dziadowskim sprzęcie, bo zaprzeczyłeś wielu opiniom o świetnym basie tych kolumn?
 

qwert

New member
Gorylla
Faktycznie kef'ów c7, nie przesłuchałem, nie mieli ich na miejscu, tylko na magazynie :(
W salonie powiedzieli, że ampli w tym wypadku hk255, bedzie je dłużej "rozpędzał" cokolwiek to znaczy (są większe) i właśnie może być za dużo basu (przy c7) w 15 m2. Wszyscy mówią że mają mało basu ,widocznie to zależy od pomieszczenia :confused:

Ma br5 odsłuchałem na HK i było super, pasują mi dżwiękowo i rozmiarowo a także, mieli dobrą cenę na nie.
Mimo to żałuję że nie przesłuchałem kef'ów. Trochę szkoda.

Jak masz mozliwośc, to podzwoń po najbliższych salonach, spytaj o kef'y czy mają i umów sie na odsłuch. Szkoda że ci nie pomogłem w wyborze.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
qwert,

zTwojej wypowiedzi wnioskuję, że nie przesłuchałeś jednak Kefów C7. Trochę szkoda, bo ja zastanawiam się głównie pomiędzy MA BR5/BR6 czy RS6, Kefami C7 i być może jakąś Kodą z serii Harmony i byłem bardzo ciekawy Twojego porównania. Szkoda.

Dodam, że zdziwiła mnie wypowiedź Seba-fan-a, który pojechał po Kefie C7 za brak basu. Z wielu wypowiedzi i testów wynika, że te Kefy mają bardzo dobry, sprężysty i szybki bas, który spokojnie może konkurować z BR5 (może nie BR6, ale BR5 na pewno).

kurcze tak napisalem, raczej nie, pisalem ogolnie o KEF ze maja slabszy bas od MA, co do KEF C7 to graja inaczej niz seria IQ50 ktore praktycznie nie maja basu i sa do innej muzyki, tak wiec C7 to cos innego. Pisalem ze warto posluchac, ale na pewno MA zagraja lepiej, zrobil dobry wybor.

Nastepne

" MA BR5/BR6 czy RS6, Kefami C7" to raczej co tu porownywac inna polka inna cena RS6 to 4tys zl w sklepie (teraz moze mniej bo nowy model), a C7 to jakies 2tys.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ciekawe gdzie?
czyba za kolumne, ja w wawie nie widzialem nigdzie za 2tys, wiec moze bez takich
2tys to za kolumne, BR moze za tyle
 

cierpliwy_304

New member
jutro jadę do Pabianic na odsłuch, mają wszystkie ciekawe modele kolumn do 2500, BR5/6, Jamo 606, KEF C7, JBL ES 80,90, maja mi podłączyć do AVR 255 (na który się szykuję), zobaczymy które z tych będą mi najlepiej odpowiadały ;]
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
squad05 napisał:
giełda hifi.pl

sledze od 6miesiecy i nie widzialem nowych za tyle, wiec moze oszczedz glupot, najtaniej widzialem chyba za 2600 albo 2400 uzywki, nie wspomne ze jeden tez mial za 2600 ale zapomnial wspomniec ze sciagnal z UK jako juz uzywane.
Wiec moze jak nie wiesz nie pisz.
 

Moralitos

New member
Witam,

podobnie jak kolega zdecydowany jestem na AVR-255. Pokój ma niecałe 22m,( choć część do wypełnienia dźwiękiem to ok. 18m). Sprzęt będzie głównie wykorzystywany do oglądania koncertów i słuchania muzyki w stereo ( niestety za mało miejsca w domu na wzmacniacz i amplituner - a zwariowałem na punkcie koncertów ). Tak więc zdecydowałem się w ciemno na AVR-255 głównie ze względu na zachwalaną mimo wszystko i o ile to możliwe sekcję stereo.
I teraz głośniki - muszą być jednak podstawkowe i na razie 2szt do stereo.
Moje typy :

1. B&W 685
2. KEF iQ30
3. MonitorAudio Rs1

Co myślicie?


[FONT=&quot] [/FONT]
 

squad05

New member
Seba_Fan napisał:
sledze od 6miesiecy i nie widzialem nowych za tyle, wiec moze oszczedz glupot, najtaniej widzialem chyba za 2600 albo 2400 uzywki, nie wspomne ze jeden tez mial za 2600 ale zapomnial wspomniec ze sciagnal z UK jako juz uzywane.
Wiec moze jak nie wiesz nie pisz.

A gdzie ja napisałem, że za 2-2,5 można kupic nowe, gdzie napisałem że z polską gwarancją dystrybutora?? także bez urazy Seba_Fan najpierw czytaj uważnie co ktoś napisał a później pisz swoje "oszczędź głupot"!!
 

qwert

New member
squad05 napisał:
A gdzie ja napisałem, że za 2-2,5 można kupic nowe, gdzie napisałem że z polską gwarancją dystrybutora?? swoje "oszczędź głupot"!!

Squad05, wszystko ok, tylko pisząc o cenach powinno się uwzględnić z jakiego żródła, czy ze sklepu, czy z drugiej ręki - bo to duza różnica, jak i dla kupującego.
Dlatego nie dziwię się Sebie że tak napisał.
Ja np. osobiście nie kupiłbym nic co jest na tej stronie którą podałeś.
Pozdrawiam.
 

squad05

New member
qwert,
zgadzam się jak najbardziej, powinienem na początku napisać, że chodzi mi o kolumny używane, choć nowe można dostać za niewiele więcej, jak widać po linku, który wkleił mkk1.
Jeżeli chodzi natomiast o jezyk pisany niektórych osób to uważam, że nie powinnismy na forum prowadzić pyskówek i pisac co komu wolno a co nie. Forum jest między innymi po to aby zgłębiać wiedzę, wyrażać opinie a takie rzeczy można robic kulturalnie ;)
Pozdrawiam
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
squad05 napisał:
A gdzie ja napisałem, że za 2-2,5 można kupic nowe, gdzie napisałem że z polską gwarancją dystrybutora?? także bez urazy Seba_Fan najpierw czytaj uważnie co ktoś napisał a później pisz swoje "oszczędź głupot"!!

no piszesz ze ja nie czytam uwaznie a sam tak robisz,

Cytat:
Napisał Seba_Fan
... inna cena RS6 to 4tys zl w sklepie (teraz moze mniej bo nowy model), a C7 to jakies 2tys.

squad05 napisal
w tym momencie RS6 mozna kupić między 2 a 2,5 tyś."




jak widzisz co pisalem, o uzywkach czy sklepowych!
wiec nie odwracaj kota ogonem
 

Moralitos

New member
Że się tak wtrące...
Panowie dajcie już spokój tym "wymianom poglądów" i zacznijcie pomagać forumowiczom:)
A więc co sądzicie o tych kolumienkach do AVR 255 w 22m pokoju (18m realnej przestrzeni do słuchania ). Głównie koncerty i muzyka.

1. B&W 685
2. KEF iQ30
3. MonitorAudio Rs1


Dziękuje i pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Moralitos napisał:
Że się tak wtrące...
Panowie dajcie już spokój tym "wymianom poglądów" i zacznijcie pomagać forumowiczom:)
A więc co sądzicie o tych kolumienkach do AVR 255 w 22m pokoju (18m realnej przestrzeni do słuchania ). Głównie koncerty i muzyka.

1. B&W 685
2. KEF iQ30
3. MonitorAudio Rs1


Dziękuje i pozdrawiam
Myślimy, że trochę małe. Jeśli KEF, to do tej powierzchni optymalny będzie iQ70, jeśli MA, to RS6 (do B&W - nie mam pojęcia). W 20m^2 mam Dali Ikon 6 i wpasowują się idealnie (podobna wielkość jak wcześniej wymienionych). Same Dali Concept 1 (monitorki) są za słabe, by dobrze nagłośnić 20m. Jeśli nie myślisz o 5.1 lub więcej, a tylko o stereo, to jednak polecam wzmacniacz - raz: tańszy, dwa: mocniejszy, trzy: lepiej grający (oczywiście w podobnym zakresie cenowym, co proponowane przez Ciebie ampli). Zaoszczędzoną kasę możesz wydać na lepsze kolumny.
 

Moralitos

New member
Wzmacniacz właśnie sprzedałem i przerzucam się na kino.
Docelowo będzie 5.1 - koncerty w DTS. Budżet w tym roku ogranicza mi zakup do 2 kolumn. Plusem AVR 255 jest jest to, że ma wyjście na przedwzmacniacz w razie czego.

Trochę się zmartwiłem tym, że kolumny będą małe bo szukałem jednak głośników podstawkowych ze względu na brak miejsca.

Może ma ktoś jeszcze doświadczenie i używa kolumn podstawkowych w tej wielkości pomieszczeniu i wleje trochę otuchy do serca:).
 
Do góry