Amplituner i kolumny do 4000 zl ???

qwert

New member
Dzięki, u Ciebie troszkę lepsza cena ,gdybym wcześniej wiedział to bym zamawiał.
Z zakupem kolumn (do moich 15m2) narazie się nie spieszę.
Póki co, HK 255 (jak dojdzie) podepnę z moimi starymi altusami 110. ciekawe jak to połączenie bedzie słychać :)

Nie wiem co wybrać, bo jeszcze nie słuchałem kef c7, Ma br5,

klipshe f1 -te słuchałem i podobała mi się szczegółowa góra i bas.

Blackninja wyślesz mi swoją cenkę zestawu 5.0 klipsh f1 i samych frontów Kef c7 ??- podejrzewam że cena zestawu c7 przekracza trochę mój budżet.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
qwert napisał:
Dzięki Krzysztof . Mv-6 nadal biorę pod uwagę i może się na nie skuszę :)
Spróbuję odsłuchać jeszcze pare kolumn, bo ciekawi mnie jak diabli jak grają klipsche f1 , kef'y c7.
Z paru opini o nich na forum, możliwe że mają taki dżwięk jaki ja szukam -szczegółowa góra przy cichym słuchaniu i dość głęboki bas.

kef'y ogolnie nie maja basu, bardziej srednica, choc C7 sa dosc przyjemne, ja mialem mile wrazenie z nich, prawie kupilem, jak wiekszy bas to MA i Focale
 

qwert

New member
Dzięki, kto wie, czy to nie bedzie zaletą tych C7, bo mam mało zabudowany gipsowy pokój i może się sprawdzą w takim pomieszczeniu. Lubię przy tym szczegółową górę, więc może wybór padnie na kefy siódemki.
No nic trza odsłuchać.

Narazie faworytem jest klipsch f1 :)
 

qwert

New member
Ok, Seba, prawdopodobnie odsłucham te c7 na Hk 255, umówiłem się na odsłuch (czwartek) w salonie audio i z tego co się dowiedziałem nie będzie tam problemu z róznymi kombinacjami ampli i głośników.
Sprzętu maja naprawdę dużo, tylko Klipsch'ów ...niet. No cóz nie można mieć wszystkiego.
 

hawk11

New member
Ja te Kefy słuchałem na HK 255 (coś brakowało) i lepiej wypadły Quantumy 605. Góra i środek jak na moje ucho lepsze. Posłuchaj też kody K-5000F nieźle grają, a wykończenie naprawę na wysokim poziomie. Jak możesz to posłuchaj tych zestawów.
 

qwert

New member
Dzięki Hawk. W tym salonie raczej kody k-5000F, nie będą mieli, ale może uda mi się odsłuchać je gdzieś indziej.
 

hawk11

New member
Nie myślałem nigdy o Kodach ale te akurat warto przesłuchać. No i oczywiście Quantumy, przynajmniej 605. A decyzję zostawię tobie bo to są tylko propozycję nie namawiam, bo to co wybierzesz należy do "twoich uszu" ;).
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sprzetu na swiecie jest ogromna ilosc i nie ma bata, zebys posluchal wszystkiego i we wszystkich kombinacjach. W ten sposoba bedzie dlugo dlugo szukal, znam osoby co szukaja juz cale zycie
 

qwert

New member
No tak, wszystkiego sie nie odsłucha ,brakło by życia :)

Dzisiaj zawitał do mnie nowiutki harman avr 255. Fajny, cieszy oko wyglądem :D , Ciężki.
Mam nadzieję, że się będzie dobrze spisywał, data z tyłu to, sierpień 2009 także powinno być oki.

Z kolumn odsłuchałem dzisiaj w pokoju odsłuchowym (30m2) Monitor audio br5 na ampli hk 255. Powiem jedno - dla mnie rewelacja. Jakiego kopa mają te głośniki i basy. Na "wyzerowanym" ampli grały a przy tym bardzo ładnie i dynamicznie.

I tu pytanie, czy Ma br5 nie bedą za duże do 15m 2 ????

Sprzedawca zasugerował też monitory do takiego pomieszczenia podstawkowe typu ma br1, br2.

Jutro jeszcze posłucham kef'ów i na któreś się w końcu muszę zdecydować !! :)
Proszę o sugestie.
 

qwert

New member
W takim razie Seba faktycznie wygra Ma, a dokładnie Ma br 5 :D

Skoro słyszałeś RS 6 na 12 m i nie było żle, to br 5, nie mam się co bać.
Ale wiem, że jak przesadzę z głosnoscią u siebie w domu to pół bloku będzie słuchać razem ze mną,- diabły nie kolumny, a takie niepozorne :)

C7 przesłucham raczej z ciekawości ... i biorę bronze 5 :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
RS ja mam, wiec nie musialem slyszec, tylko moge posluchac, sluchame w roznych w 12m2 gdzie nie bylo miejsca i 20m2 i wiekszych

sluchalem RS w 12 w dodatku zawalonym meblami kwiatami i innymi pierdolami i bylo OK, choc to nie to samo co w 20m2, ale jest OK
KEF sa duzo slabsze, mniej basu, nie ma co sie zastanawiac, MA jak dla mnie duzo lepsze od KEF

co do nawalania, to nie ma problemu jak slucham to poteznym wzmacniaczu na godzinie 11 i spoko graja tylko dla mnie, idac dwa pokoje dalej ich nie slychac.

ale jesli graja w 12m2 to juz dzwiek daleko leci, w 20m2 lepiej wchlania i nie przenosi sie dalej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
qwert napisał:
Ale wiem, że jak przesadzę z głosnoscią u siebie w domu to pół bloku będzie słuchać razem ze mną,- diabły nie kolumny, a takie niepozorne :)

podaj im dobry sygnal z BD (polecam miedzy innymi "cloverfield" :D) a dopiero zobaczysz co potrafia zdzialac...:D mam je podlaczone do onkyo 605 (tyl br2) i w dynamicznych scenach naprawde "robi bokami" zeby zaspokoic ich "apetyt" i wykorzystac potencjal. potrafia jednoczesnie zagrac ladnie i szczegolowo (jak na KD) przy niewysokim poziomie glosnosci
 

qwert

New member
mat74 napisał:
) w dynamicznych scenach naprawde "robi bokami" zeby zaspokoic ich "apetyt" i wykorzystac potencjal. potrafia jednoczesnie zagrac ladnie i szczegolowo (jak na KD) przy niewysokim poziomie glosnosci

Dokładnie, coś pięknego co te nie duże kolumienki robią z dżwiękiem, takiego sprzętu szukałem, mają ogromny potencjał, a przy tym potrafią grać cicho, ładnie ze szczegółami instrumentów.
I do tego to ciepłe brzmienie, niemęczące, po prostu niebo w uszach :eek:k:

Wiem że są pewnie lepsze kolumny w podobnym przedziale cenowym, ale widzę że te, mi wystarczą w zupełności :)

Mam Ma Br 5 już w domu :D , narazie tylko fronty... narazie grają, czyli wygrzewają się w mniejszym pomieszczeniu niż docelowe (remont) na starym wzmacniaczu i kabelkach - póki co, strasznie marnej jakości...szkoda gadać, sprzęt połaczony chinch'ami :p ... a i tak słyszę przepiękne brzmienie.
"Trochę" je sprofanowałem ale to się zmieni po remoncie. Już niemogę się doczekać połączenia z H/K
Powoli bedę kompletował resztę głosników.

Dzięki panowie za dobre rady !!! przez to poszłem w kierunku tych kolumn.
Lepiej sie nie spieszyc, odsłuchać co sie da i kupić nawet same fronty ...jezeli sa tego warte :) i cieszyć się dżwiekiem.
Dzięki !!
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja do tej pory mam tylko fronty, stwierdzilem ze wole miec dobre stereo
a caly zestawa za drogo wychodzi jak sie mieszka w bloku i ma sie 20m2. Tak wiec na chwile obecna stereo, a do filmow mysle czy mojego strego creativa 5.1 czy logitecha Z5500 ma optyka czego moj creative nie ma, jak bym mial duzy dom, to by byl komplet MA RS + sub, ale w tym wypadku (na razie) nie.
 

qwert

New member
Dokładnie, kupno zestawu 5.0 też "trochę" by mnie szarpło po kieszeni, ale mając takie kolumny nie będę się spieszył z pozostałymi.
W muzyce, a nawet w kinie, już widzę że będzie super.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
muzyka to taka skarbonak bez dna, kiedys uslyszysz inny i bedziesz chcial zmienic, jeszcze jak bys mial fajny wzmacniacz to bys odlecial, ja sluchalem na HK 255 w miare to gralo, ale zbyt zmulone bylo, jednak amplitunery graja kiepsko i tez jakis dzwiek taki dzwiny, albo bas przeciagaja.

No cos milego sluchania i nie daj sie zwariowac
 

qwert

New member
Nie dam się zwariować, jako że budżet mi na to nie pozwala :)
Usłyszeć pewnie usłyszę lepszy sprzęt, ale cóż nie można mieć wszystkiego.

Co do wzmacniacza, to podejrzewam ze mój stary wzmak, kupiony jako używka za 200zł na giełdzie, ładnych pare lat temu, lepiej poradzi sobie z muzyką niz HK 255. Za jakis czas sie przekonam.
 
Do góry