Amplituner do KD do Zensor 7.1

Szerze mówiąc to trochę dziwna sprawa, że przy volume na godz 8 to zrobił Tobie na (-2.5dB)suba, ale to na bank jest od akustyki pokoju oraz rozmiaru, ja mam niby niecałe 35mm2 ale w literę "L" i zaledwie na subie mam volume na godz3 ustawione i super w filmach gra.
Możliewie jeśli chcesz mieć hmmm nie wiem czy dobrze nazwę to "większą dynamikę" to w opcjach Audio/Audyssey włącz MultiEQ XT L/P Bypass DynamicEQ Włącz, a Dynamic Volume wyłącz, i jeszcze jedno żeby po korekcji nic nie zmieniać przestawiać w subie z tyłu to możesz w opcjach Audio/ustawienia poziomu suba: Włącz i tam (dB) możesz +lub- w zależności ile basu chcesz słyszeć.
 

Boger

New member
No toto to tak, ale jemu chodzi o wyzerowanie poprzednich ustawień, odległość, db i crossover.

Dokładnie. Chodziło mi o to, czy przed włączeniem nowej kalibracji powinienem wyzerować ustawienia.


Szerze mówiąc to trochę dziwna sprawa, że przy volume na godz 8 to zrobił Tobie na (-2.5dB)suba, ale to na bank jest od akustyki pokoju oraz rozmiaru, ja mam niby niecałe 35mm2 ale w literę "L" i zaledwie na subie mam volume na godz3 ustawione i super w filmach gra.
Możliewie jeśli chcesz mieć hmmm nie wiem czy dobrze nazwę to "większą dynamikę" to w opcjach Audio/Audyssey włącz MultiEQ XT L/P Bypass DynamicEQ Włącz, a Dynamic Volume wyłącz, i jeszcze jedno żeby po korekcji nic nie zmieniać przestawiać w subie z tyłu to możesz w opcjach Audio/ustawienia poziomu suba: Włącz i tam (dB) możesz +lub- w zależności ile basu chcesz słyszeć.


Dziwi mnie to, że podczas samej kalibracji, jak jest etap ustawienia suba na 75 dB, to muszę skręcić go na tą godzinę 8, żeby mieścić się w tych 75 dB +/- 3 dB. Już wtedy ledwie go słychać, a na dodatek ampli ścina go jeszcze dodatkowo.

Po takiej kalibracji, jak odtwarzam dźwięk testowy, to wszystkie kolumny odtwarzają go w miarę równomiernie, ale suba ledwie słychać (żeby nie powiedzieć, że go nie słychać). Jak dla mnie jest to dziwne.

Nie miałbym problemu z tym ustawieniem na godzinę 8 i dodatkowe ścięcie po kalibracji, gdyby sub prawidłowo pracował w filmach, jednak niestety tak (moim zdaniem) nie jest. Bez jego ręcznej korekty sub praktycznie nie pracuje i dźwięk jest przez to płaski i nijaki. Nie po to kupujemy subwoofery, żeby milczały jak zaklęte :/

Albo coś jest nie tak z tą sztuką 6010, alba kalibracja niskich tonów słabo działa.
 
A może suba w inne miejsce dać, może coś z kablem nie tak no nie wiem??? Tak u mniie identycznie jest jak mikrofon do kalibracji idzie to też mam wrażenie że sub praktycznie nie działa ale już w trakcie filmów jest efekt, ja mam suba odsuniętego też od ściany i po bokach dałem trochę przestrzeni. A może spróbuj faze z 0 na 180stopni zmienić chociaż to też nie wiem czy ma sens. Moim zdaniem kalibracja mija się z celem jeśli potem zmieniamy manualnie. No ja już nie wiem oco kaman czemu cicho gra aż takim specem nie jestem.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Jeśli dobrze pamiętam to tu
armanig ma Marantz amp av i jedynie on mi przychodzi jako pomoc, nie ujmując innym i bez obrazy.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Boger

New member
Udało mi się obejrzeć dwa filmy i muszę zająć się... sufitem bo chyba jeden z wieszaków drży i hałasuje przy niskich tonach :lol:

Cały czas biję się z myślami czy zostawić 6010 czy dołożyć jednak do 7010. Ceny nowych modeli to jakiś rozbój w biały dzień. 6011 startuje od 5,5 tys po rabatach, czyli jak na moje nie ma co liczyć na 7011 za mniej jak 7,5k po rabacie. Zdziwię się jeśli będzie inaczej.

Z zalet 7010 to:
- większa moc (chociaż wg testów przy 5 kanałach jest to tylko jakieś 10W dla kolumn 4 ohmowych więc chyba nieodczuwalnie, poza tym w moim odczuciu 6010 mocy w KD nie brakuje przy Zensorach;
- pełen Atmos (nie wiem czy wykorzystam przez najbliższe 2 lata);
- wyświetlacz! jego brak w 6010 to jakieś nieporozumienie, nie wiem jak sprzęt za 4k może nie mieć normalnego wyświetlacza - na tym bulaju nic nie widać :/
- drugi hdmi out - do wykorzystania w przypadku projektora - nie wiem czy w okresie życia tego ampli pójdę w tą stronę;

Minusy to:
- cena - 2k więcej;
- rozmiar - prawdopodobieństwo problemu z szafką i być może konieczność jej przerobienia :/

Niestety nie jestem przekonany, że plusy 7010 są warte tych 2k dopłaty.


W porównaniu do Sonego, 6010 gra zdecydowanie lepiej:
- odczuwalnie większa moc;
- duuużo lepsze stereo;
- dużo szersza scena w KD na tylnich głośnikach

Generalnie gra zdecydowanie lepiej od starego Sony - jemu ewidentnie brakowało mocy - z tych 100W na kanał robiło się pewnie max 30-35W przy 7 kolumnach. 6010 ma pewnie jakieś 2x więcej.

Max do połowy przyszłego tygodnia muszę coś zdecydować :/
 
Udało mi się obejrzeć dwa filmy i muszę zająć się... sufitem bo chyba jeden z wieszaków drży i hałasuje przy niskich tonach [emoji38]

Cały czas biję się z myślami czy zostawić 6010 czy dołożyć jednak do 7010. Ceny nowych modeli to jakiś rozbój w biały dzień. 6011 startuje od 5,5 tys po rabatach, czyli jak na moje nie ma co liczyć na 7011 za mniej jak 7,5k po rabacie. Zdziwię się jeśli będzie inaczej.

Z zalet 7010 to:
- większa moc (chociaż wg testów przy 5 kanałach jest to tylko jakieś 10W dla kolumn 4 ohmowych więc chyba nieodczuwalnie, poza tym w moim odczuciu 6010 mocy w KD nie brakuje przy Zensorach;
- pełen Atmos (nie wiem czy wykorzystam przez najbliższe 2 lata);
- wyświetlacz! jego brak w 6010 to jakieś nieporozumienie, nie wiem jak sprzęt za 4k może nie mieć normalnego wyświetlacza - na tym bulaju nic nie widać :/
- drugi hdmi out - do wykorzystania w przypadku projektora - nie wiem czy w okresie życia tego ampli pójdę w tą stronę;

Minusy to:
- cena - 2k więcej;
- rozmiar - prawdopodobieństwo problemu z szafką i być może konieczność jej przerobienia :/

Niestety nie jestem przekonany, że plusy 7010 są warte tych 2k dopłaty.


W porównaniu do Sonego, 6010 gra zdecydowanie lepiej:
- odczuwalnie większa moc;
- duuużo lepsze stereo;
- dużo szersza scena w KD na tylnich głośnikach

Generalnie gra zdecydowanie lepiej od starego Sony - jemu ewidentnie brakowało mocy - z tych 100W na kanał robiło się pewnie max 30-35W przy 7 kolumnach. 6010 ma pewnie jakieś 2x więcej.

Max do połowy przyszłego tygodnia muszę coś zdecydować :/
Marantz 7010 proszę
http://allegro.pl/show_item.php?item=6478337762


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pisalem do niego chcialem utargowac tego marantza do 4900 :) Ale sie nie zgodzil :) Jest dystrybucji europejskiej.
 

Boger

New member
Potwierdzam to co napisał lolo2 - dystrybucja europejska. Co do gwarancji to wszystko super póki sklep istnieje. Jak się zlikwiduje to szukaj wiatru w polu. To już wolałbym dopłacić te 500 zł i kupić sprzęt z Horn'a. Przynajmniej 3 lata spokoju.
 

Boger

New member
@Baltazar - cena podana przeze mnie uwzględniała właśnie tego dostawcę :)


@Bali, nie jestem jednak przekonany w 100% więc póki co oddaję 6010 i wstrzymuję się jeszcze chwilę z decyzją. W 6010 boli mnie brak porządnego wyświetlacza - z 3,5 metra mało co widać na tym bulaju. Z kolei dopłacanie 2k do 7010 też wydaje mi się nie mieć sensu. Różnica zbyt mała i problem z wysokością wnęki (przypomnę - byłoby 1,5 cm luzu nad sr7010). Sprawdziłbym Onkyo RZ800 bo jest sensowne i zbiera dobre opinie (zwłaszcza w KD na którym najbardziej mi zależy), ale on jest jeszcze wyższy od 7010.

Podsumowując - nadal jestem w du...ie z decyzją :|
 
Do góry