Amplituner do 4k pln

Proximo

New member
Witam wszystkich.

Zastanawiam się nad zmianą amplitunera i mam mały dylemat co wybrać.

Będzie podpięty pod zestaw głośników JBL Northridge E-Series 7.1
Przód - E90
Bok - E20
Tył - E10
Cenral - EC25
Sub - E150

Teraz mam Harmana AVR 360

Oprócz tego co ma moja 360-tka zależy mi na radiu internetowym obsłudze 3D oraz Wi-fi.

Przeglądałem internet i nie mam pojęcia co kupić, zastanawiam się nad :

- Yamaha Aventage RX-A 1040
- Onkyo TX-NR 828
- Marantz SR 5009
- DENON AVR-X3100W

Możecie doradzić co wybrać ?
Co będzie lepiej brzmiało.
Oczywiście może macie jakieś inne propozycje, chętnie skorzystam.
Główne zastosowanie to kino domowe, ale zdarza się też posłuchać muzyki z płyt.

Z góry ziękuję za pomoc.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Harmana znasz, to może 370 tka.
Z wymienionych Yamaha może być dobrą alternatywą, ale proponowałbym odsłuch ze swoimi kolumnami, żeby po przesiadce z HK nie było rozczarowania ;)
Na koniec jeszcze posłuchaj pozostałe, po HK może podpasować ci Marantz i Denon.
 

Proximo

New member
Celowo nie podałem AVR 370, ponieważ słyszałem parę opinii że HK spadł na psy, co roku jest gorzej, a model 370 jest tego idealnym przykładem.
W sumie potwierdzałoby to moją opinię o AVR 360, przed nim miałem AVR 347 i cały czas mam wrażenie jakby 347 dużo lepiej się spisywał w moich warunkach i do tego do czego go używałem.
Może źle słyszałem, jak tak to wyprowadźcie mnie z błędu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do 4k powinieneś się zmieścić z Marantz-em 6009. Podpytaj blackninja o ofertę. Ma wszystko co potrzeba. Jest mocny i dobrze zagra też w stereo.
 

krzysiek29

New member
Z tego co podałeś miałem możliwość posłuchania tylko :
- Yamaha Aventage RX-A 1040 i Onkyo TX-NR 828
są to inne "szkoły" grania i np. dla mnie Yamaha bardziej przypadła do gustu (piszę o stereo i mam na myśli obchodzenie się z basem) , że bez osobistego posłuchania to będą tylko czyjeś opinie.
Dla mnie np. starsze Onkyo 809 jest "lepsze" w stereo od 828 .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dopisz do listy odsłuchowej jeszcze Denona X4100, przy bardzo małej dopłacie łapie się w zakładanym budżecie.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Odsłuchaj Onkyo TX-NR828. Moim zdaniem do muzyki stereo jak najbardziej się nadaje. Do kina - dla mnie bardzo dobry wybór. Ma preout, 3D, WIFI, radio internetowe i duży zapas mocy... jezeli bedzie za mało to mozesz do stereo dokupić zawsze amp stereo.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Szkoda ale taka kolej rzeczy. Mój 460 waży prawie 18kg nie mówię już o 660 ba 760. 370 jest pusta jak bęben no coś musi w tym być... Chyba że hk pójdzie po rozum do głowy i wypuści coś mocnego. Z tematem stricte stereo też ciężko ani wzmakow ani cd z nowej serii...
 

Proximo

New member
Wiem że najlepiej byłoby odsłuchać sprzęt, ale niestety moich głośników nie ma już w sprzedaży więc jest to praktycznie awykonalne.
AVR 360 w stereo gra bardzo słabo więc 370 odpadła w pierwszej selekcji.
Początkowo typowałem tylko Marantza, ale coś tam poczytałem i do listy dopisałem jeszcze pozostałe.
Dużo dobrych opinii słyszałem o Denonie, więc generalnie to jest drugi typ
po Marantzu.
Nigdy nie miałem żadnego Onkyo, nie wiem jak aktualne modele ale kiedyś z tego co pamiętam była to ceniona marka.
AVR-X4100 to już jest prawie 5k, a to już powyżej mojego pułapu.
Będę musiał podjechać do jakiegoś studia HIFI, może będą mieli jeszcze serię ES z JBL - gra gorzej od mojej serii E ale podobnej klasy.
Czyli reasumując po Waszych radach : Marantz 5009/6009, Denon 3100 lub Onkyo 828.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Napisz do blackninja ws. X4100 ;)
Ja z jednego sklepu miałem ofertę na 4395 PLN, a u blacka było lepiej...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Bo jego awaryjność mnie przerosła,w innym wypadku nie zmieniłbym napewno.
Dlatego szukam ładnego HK 980,i znajdę ,trochę cierpliwości i będzie u mnie stał.
A miałem wcześniej Onkyo 608 i do kina było bardzo OK dlatego kupiłem 809 i nie żałuję i napewno też nie wymienię na nowszy model.

stoja dwa na alledrogo...
 

TomekOp

Member
Szkoda ale taka kolej rzeczy. Mój 460 waży prawie 18kg nie mówię już o 660 ba 760. 370 jest pusta jak bęben no coś musi w tym być... Chyba że hk pójdzie po rozum do głowy i wypuści coś mocnego. Z tematem stricte stereo też ciężko ani wzmakow ani cd z nowej serii...

Oby więcej takich opinii na tym forum treściwe i konkretne...
 

dawid_1986

New member
Pytanie do znawców. Sorki, ale jestem laikiem i nie wiem o co chodzi z tymi wszystkimi systemami dolby itp. Kupiłem sobie tydzień temu Denona AVR x1000. W trybie movie i game mam ustawiony dolby pro logic II. Chodzi o to, że gdy chcę obejrzeć w tym trybie film z laptopa lub tv albo posłuchać radia internetowego to w tylnych głośnikach mało co słychać a jeśli już to taki zniekształcony głos. Dlaczego tak się dzieje i o co z tym chodzi?? Jak włączę z laptopa jakiś film 5.1 to słychać dobrze, ale to nie we wszystkich. Mogę zmienić na multichanel stereo i wtedy słychać ładnie we wszystkich głośnikach, ale znowu suba brakuje. O co chodzi z tym multichanel i dolby pro logic II?
 
Do góry