Amplituner do 3000 zł

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Piszę w tym temacie, bo swego czasu dzieliłem się swoimi spostrzeżeniami i uwagami odnośnie mariażu kolumn JBL z elektroniką Denona. Właściwie wszędzie pisze się obligatoryjnie, że JBL dobrze spisują się we współpracy z Denonami. W moim przypadku – JBL E30 + AVR-4311, niestety tak nie jest. Przypomnę – „kłucie” górnym skrajem pasma. W trakcie odsłuchów okazało się, że ułomności tych kolumn jest więcej. Wtedy zastanawiałem się, jakie kolumny mogłyby dobrze zgrać się z Denonem. Moim sąsiadem z osiedla jest kolega Hermann, z naszego forum. Zmówiliśmy się, co do odsłuchu 4311 na jego kolumnach. Zresztą, była to jego propozycja, za co jestem mu wdzięczny. Do dyspozycji miałem podstawkowe Monitor Audio RX2, które kolega mi wypożyczył, i sam brał udział w odsłuchu. No i zaczęło się. I żeby nie przeciągać. Szczerze, to nie do końca byłem przekonany o słuszności wyboru tych kolumn w moim przypadku, ze względu na tylny wylot basrefleksu. Tym bardziej, że kolumny te muszą stać w segmencie. Okazało się jednak, że MA RX2 nawet w tych trudnych warunkach, doskonale zgrały się z Denonem. Te małe kolumny (bo na takie jestem skazany, niestety) dały to, czego szukałem. I nie chodzi tu tylko o górny skraj pasma, ale o całość przekazu. Oczywiście, jest jeszcze wiele innych świetnych konstrukcji podstawkowych, ale na chwilę obecną, RX2 zdeklasowały moje E30 i są moimi faworytami do zakupu. A ja, mam do odsłuchu jeszcze jednego kandydata – B&W 685 S2. :)
 
Do góry