Amplituner do 3000 zł

Yamato

New member
jak w temacie szukam ampli do max 3000 zł, ostatnio przerabialem hk avr 370, potrzebowalem kasy to sprzedalem, drugi raz raczej nie kupie wiec szukam czegos podobnego, glosniki narazie zostaja te co widac w sygu ale bede chcial je po sprzedazy zmienic na cos mocniejszego i konkretniejszego bo brakuje mi srednicy a same glosniki niepotrzebnie dudnia przy mocnym subie
jako iz ostatnio nie mialem czasu posiedziec i poczytac co ciekawego sie pojawilo lub co mozna fajnego dobrac przede wszystkim do:
80% kino domowe
20% muzyka roznoraka, radio w tym internetowe
 

Yamato

New member
a patrzac pod katem szybkosci dzialania/reakcji, dodatkow (np jakos i wygoda pilota, sensowna obsluga), glosnosc, waga *(wydaja mi sie dziwnie lekkie jak na dosc mocne konstrukcje - oby nie mialy takich zasilaczy jak avr 370 ...) itp ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chodzi o wyposazenie, czy tez reakcje na polecenia, to tutaj nie masz czego sie obawiac, zaliczylbym powyzsze do czolowki. Ma w zasadzie wszystko co powinien miec ampli.
Co do wagi, no coz. Znam klocki ktore wazą drugie tyle, a nie graja 2x lepiej.
Tym sie nie przejmuj, w przypadku Marantza nie ma to kompletnie znaczenia.
Juz ten temat walkowalismy kiedys.
Radze Ci tez zmienic kolumny.
Btw. Urzedujesz w Wietnamie?
 
Ostatnia edycja:

siamer

Member
witam,

ja kilka miesiecy temu tez szukalem apmli dla siebie i wybor padl na marantz sr6007... myslalem nad h/k 370 ale za duzo osob narzekalo na awaryjnosc, zreszta rozmawialem takze z Toba o tym modelu...
myslalem nad 5008 czy 6007 ale jednak kupilem 6007 (tutaj na forum masz gdzies moj temat 5008 czy 6007)... ogolnie jestem zadowolony tylko do dzis nie moge zrozumiec jak sprzet na polskim rynku jest sprzedawany bez polskiego menu (znam ang biegle ale chodzi o sam fakt! prawie jak sprzedac w polsce samochod z kierownica po prawej stronie bez informacji o tym :mrgreen: )...

pozdrawiam...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Marantz/Denon w nowych modelach chyba jako jedyni wprowadzili menu PL
A reszta? ........... to pokazuje jak ważnym rynkiem jesteśmy dla producentów/dystrybutorów sprzętu. ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tej cenie masz już masę fajnego sprzętu -
Denon X3000
Yamaha RXV-775
Marantz SR5008

Ale to jest oczywiście kwestia brzmienia, co komu pasuje.
Najbardziej basowo zagra zdaje się Denon, Yamaha raczej pod wysokie tony, gra ostro, Marantz wydobywa więcej średnicy z kolumn.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Już słyszę jak to pięknie brzmią te Marantze, Yamahy, Denony z tymi kolumnami ;)
Są tylko dwa rozwiązania dla Ciebie, pierwsze tańsze tj kup ampli za 1,5K plus dużo lepsze głośniki od tych co już masz np. tak za 4K albo drugie; wybierz coś z polecanych amplitunerów ale wtedy musisz jeszcze więcej dołożyć do głośników. ;)
Właściwie to jest jeszcze trzecie rozwiązanie ;) jeżeli nie chcesz wymieniać głośników to kup obojętnie jaki z polecanych Ci amplitunerów, wszystkie będą brzmieć tak samo fatalnie. :)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gerus6 masz rację, ale Yamato wspomniał, że zamierza zmienić kolumny, więc myślę, że warto kupić teraz lepszy amplituner. Potem jeszcze jakieś 3-4k na kolumny i będzie dobry zestaw.
 

Yamato

New member
dzieki chlopaki za podpowiedzi i sugestie wszelakie, walczylem, troche liznalem tematu na nowo, wybor padl na Denon X4000, BN stanal po raz kolejny na wysokosci zadania wiec biore u niego i znow napewno bede polecac ;) wybor byl pomiedzy X4000 a SR6008 (6007 juz nie produkuja), target cenowy ciut podniesiony ale znow musze pochwalic BN ;) zona mnie chyba nie zabije (nadzieja ...)

mam nadzieje, ze bede zadowolony, glosniki zmienie jak tylko uda mi sie sprzedac obecne, mozecie ewentualnie podpowiedziec jak je wycenic? obecenie zestaw 5.0 puscilem za 1300 a suba za 800 ...
aczkolwiek nie zgodze sie, ze te jamo sa tak bardzo tragiczne, juz wiele osob potwierdzalo, ze to jest rozsadne minimum :p maja juz ponad 5 lat i zdazyly sie nieco wygrac i wynudzic i jak wczesniej wspominalem srednicy brak natomiast bas zaczyna byc w nich meczacy jakby walic patykiem o karton :lol:

co do miejscowosci to nie Wietnam (b-tów)choc atmosfera jak w Wietnamie :twisted:
 

Yamato

New member
z racji kaski odpuscilem sobie sluchawki ale mialem taki wybor, cena automatem w dol + rabat i zblizylem sie do poczatkowego targetu :p dzis odbior, bedzie :popcorn:
 

lentym

New member
ciekaw jestem czy ten X-4000 będzie miał lepsze brzemienie od SR 6008.
...choć zależy co komu podchodzi.
Mi się wydaje, że Marantzy są bardzo muzykalne i naprawdę świetnie spisują się w muzyce.
 

Yamato

New member
Juz dotarł niestety los chciał CZARNY :)

cichoooo tam, takie chwilowe niedopatrzenie a jaka kolosalna roznica, zwracac nie bede, moj blad, zona niestety bedzie musiala sie pogodzic z bardziej widocznym kurzem na sprzecie :p (glosniki sa czarne a nowe raczej tez wiec kijj tam :eek:k:)

chyba nie musze mowic, ze polecam BN !;-)
 
Do góry