Ampli z pre-out'em

lokopf

New member
Witam.
Jestem w trakcie urządzania KD w pokoju 18m2. W zasadzie byłem zdecydowany na amplituner denon'a AVR-1910, ale w miarę przeglądania forum stwierdziłem, że raczej bardziej perspektywiczny byłby zakup jakiegoś amplitunera z wyjściem na wzmacniacz.
Nie wiem czy dobrze czytam ze zrozumieniem ;) ale wywnioskowałem, że do takiego amplitunera poprzez pre-out podłącza sie wzmaczniacz, a następnie do wzmacniacza kolumny frontowe (zgadza się?).

I własnie na tym etapie zwracam się do Was z zapytaniem w jaki ampli zainwestować? (Myślałem o Denon'ie AVR-2310).
Jeżeli chodzi o głosniki to jestem na etapie odsłuchu, przy czym najbliżej mi do zakupu Monitor Audio seria BR (ew.RS), KEF seria IQ, bądz Klipsch RF (decyzja zapadnie jak już zdecyduje się co do ampli)

Ampli i głosników będę narazie używał w ok. 70% do kina domowego oraz PS3, aczkolwiek, tak jak wspomniałem chciałbym pozostawić sobie bufor bezpieczeństwa w postaci wyjścia pre-out (aby w niedalekiej przyszłości zakupić wzmacniacz).

Zachęcam do dyskusji i będę wdzięczny za wszelkie rady
Pozdrawiam
Piotr
 

robaczniki

New member
Jeśli decydujesz się na Klipsche to Denon odpada. Gra to okropnie. Do Klipschów polecam jakiegoś HK, albo Onkyo. KEFów nie miałem okazji posłuchać.
 

lokopf

New member
Witam
Obecnie na prowadzenie wysunął się MARANTZ SR5003 (ew. SR6003)
Jak wygląda ich kompatybilność z w/w głośnikami?
Czy te dwa modele Marantz'a różnią się tylko ilością wejść/wyjść?
W specyfikacji tych modeli zauważyłem, że mają wyjście przedwzmacniacza (pre-out) zgadza się?

Pozdrawiam
Piotr
 

lokopf

New member
Witaj. Dzięki za zainteresowanie :)
Powiedz mi proszę jak Ci gra ten SR5003 z BR6? Czy są jakieś problemy ze skalowaniem obrazu w tym modelu marantz'a? (HDMI->HDMI, analog->HDMI)
Ogólnie jakie są Twoje odczucia związane z tym ampli
ja jestem w końcu rozbity miedzy SR5003/SR6003, AVR2310, HK255 :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ferrari95

New member
SR5003 wykorzystuję tylko do kina i koncertów. Do muzyki w stereo mam wzmacniacz PM8003. Kolumny Monitor Audio zarówno z jednym jak i z drugim zgrywają się wyśmienicie!!! Jestem z tego połączenia w pełni zadowolony. Pomieszczenie odsłuchowe ma 17m ale w planowanym domku będzie prawie dwukrotnie większe :D

Nie odnotowałem żadnych problemów związanych ze skalowaniem obrazu. W menu amplitunera z łatwością można ustawić rozdzielczość skalowania. Istnieje również możliwość wyłączenia skalera. Wtedy funkcję tę może przejąć odtwarzacz DVD, BD lub TV.

Do mojego gustu muzycznego połączenie Marantz'a z MA to strzał w dziesiątkę :eek:k:
 

Ferrari95

New member
A więc po kolei:

amplituner - HDMI<->HDMI - TV (video)
DVD - HDMI<->HDMI - amplituner (video)
DVD - coaxial<->coaxial - amplituner (audio)
amplituner - pre-out<->main-in - wzmacniacz (audio)

CD - analog<->analog - wzmacniacz (audio)

Wzmacniacz zasila fronty w stereo a działając jako końcówka mocy w kinie. Pozostałe kolumny (centralna, sourround'y i sub) podłączone pod amplituner.

Wszystko spięte kablami Ultralink'a.
 

lokopf

New member
Jeżeli pytasz mnie to jest to przede wszystkim rock&roll wszelkiego rodzaju...
(od paganiniego po slayera) ;) , byle muza na poziomie

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

alba

New member
Nieśmiało wtrącę Yamahę RXV 663/863., mają pre-out i full obsługę drugiej strefy (też pre out i np.+12 trigger który można wykorzystać do automatycznego załączania dodatkowego wzmaka) tyle że w 663 skalera rozdzielczości HDMI-HDMi brak, jest tylko konwersja z analogu na HDMI. Skaler jest w 863. Nie znam Marantza ale rzut oka na parametry i niższą cenę może spowodować zainteresowanie Yamahą.
Przy okazji - czy nie jest tak że skaler różnych rozdzielczości na inne jest teraz prawie w każdym TV. Pytam na serio bo jeszczę nie zgłębiłem tematu
 
Ostatnia edycja:

czajaa22

New member
Właśnie jak to jest z tym trigger i załączaniem drugiego wzmacniacza? Posiadam sr6007 i bardzo mnie ciekawi zestawienie z jakimś wzmacniaczem stereo jaki jest ten pre out bo nie wszystkie z tego co czytałem są dobre chodzi mi o pre out.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Pre - out w tańszych amplitunerach są mizernej jakości. Miałem okazję przetestować to na Onkyo 905 i 906. Ale przedwzmacniacze w tych wynalazkach spisywały się słabiutko, a nie są to najtańsze ampli...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gniazdo trigger to zupelnie co innego. Sluzy np. do podlaczenia elektrycznego ekramu. Wtedy kiedy wlaczasz wzmak, projektor, ekran dostaje napiecie i samoczynnie sie rozwija. Po zakonczonym seansie jest odwrotnie.
 

czajaa22

New member
a widzisz i o to mi chodziło. Powiedz mi jak u siebie rozwiązałeś opcje ekranu i projektora? Nie myślałem o tym wcześniej ale może z czasem bym się nad tym zastanowił a instalacje można by było już pociągnąć skoro będę robil i tak instalke kina. Chodzi mi jak wygląda taki ekran czy szpeci bardzo czy można zrobić to całkiem ładnie. Jakich kabli użyłeś do projektora?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Na razie za ekran robi mi roleta, ale kabel do gniazd trigger pociągnałem w suficie i na razie czeka na dobry elektryczny ekran. Ekranów tego typu jest cała masa. Czy szpecą to kwestia gustu. Oczywiście można poszukać wersji do zabudowy w suficie, wtedy żadna obudowa nic nie szpeci, z sufitu rozwija się jedynie materiał ekranu. Takie wersje są droższe od zwyklych przykręcanych do sufitu lub sciany (często kosztują tyle co projektor), ale taki "zwyłly" równiez można estetycznie zabudować, tylko trzeba o tym pomyśleć w trakcie budowy/remontu/wykończenia, dlatego najpierw trzeba juz taki ekran mieć.

http://www.google.pl/search?hl=pl&g...c.r_pw.r_qf.&cad=b&sei=wA8UUZiBEvGN4gSwo4GoDg

Co do kabli to o co pytasz; o markę, rodzaje, długość?
 
Ostatnia edycja:
Do góry