Ampli z pre-out'em

czajaa22

New member
tak ogólnie jakich kabli użyłeś w całym swoim systemie. Zastanawia mnie też jak to jest z kablem hdmi do tego projektora. Nie wiem chyba zostawię temat projektora narazie bo to spory wydatek a nie chce jakiegoś wiszącego ekranu na suficie zona na bank się na to nie zgodzi:) Piszę do ciebie bo planuje bardzo podobny system, czy można kupić cd playera i jakiegoś tańszego bluraya czy nie warto i kupić tylko bluraya?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Projektor instalowalem jeszcze kiedy mialem stare DVD ze złaczem Component, Lapka z wyjsciem D-Sub wiec te kable oczywiscie tez zastosowalem. Dzis kompletnie ich nie uzywam. Ponadto pociagnalem oczywiscie dwa HDMI 1.4 z ethernetem, bo ten Epsonik ma dwa (jakby co, to lepiej miec jeden niewykorzystany, niz potem kombinowac. Oprocz tego zasilajace no i ten trigger na przyszłość. Wszystko ok 10 m. Na HDMI nie zalowalem, a reszta raczej zwykłe, lub prawie, bo wiedzialem, ze będą przejściowo.

To czy kupic CD czy wystarczy BD do sluchania muzy musisz sobie odpowiedzisc sam. Jedno wiem, ze z tanszymi DB tez bywa roznie. Powiem Ci, ze do tej pory jako BD uzywalem PS3, ale w porownaniu do UD5007 konsolka wypada bardzo kiepsko jesli chodzi o obraz.
Poki co tez na razie muzy slucham z tego sprzetu i jestem wiecej niz zadowolony. Swoje wrazenia z porownania CD i BD opisywalem juz. Wg mnie jest roznica, ale delikatna, a to czy wydac kase na osobny grajek musisz sprawdzic sam.
Musisz tez odpowiedzic sobie na pytanie na czym Ci zalezy bardziej; na audio czy video, i potem kup co uwazasz, drozszy BD lub tanszy BD i CD
 

czajaa22

New member
Ok fajnie. Zastanowię się pociągnę te kable narazie jeszcze nie robię remontu a zbieram powoli sprzęt. Jak trafie na jakąś okazje w cd najlepiej cd6004 i dokupię bluraya jakiegoś bo z tego co czytałem to różnica będzie zwłaszcza ze podobnie jak ty będę chciał dokupić wzmacniacz stereo z czasem. Jeszcze przy okazji myślę nad paroma gniazdami głośnikowymi (banany)raczej melodika chociaż muszę poczytać czy nie stracę na tym na jakości co o tym sądzisz, dałbym gniazda tylko na fronty satelity i druga strefę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mowi sie, ze kazde dodtkowe połaczenie to utrata jakosci. Pewnie tak, ale bez przesady. Konia z rzedem jesli ją usłyszysz. U mnie gniazdka dalem tylko na tyły. Fronty i central są blisko ampli, wiec nie ma sensu, a fronty są i tak najwazniejsze. CD6004 moze tez kiedys upoluję :) bo to fajny sprzęcik
 

czajaa22

New member
No własnie jak dam na fronty porządne gniazda to też nie wyczuje pewnie różnicy a nie lubię jak mi kable wychodzą ze ściany chyba ze puszcze pod listwą, zobaczymy. Co do 6004 daj znać jak już będziesz potrzebował upoluje dla ciebie w dobrej cenie tutaj w uk są ciekawe ceny, już za 1500 można nowego wyrwać. Tak przy okazji ile trzeba wygrzewać ampli bo załatwiłem sobie fronty na parę dni i chce go wygrzać zanim będę jeździł z nim na odsłuchy?
 

bluray

Banned
STRASZNE texty ....
Okablowanie domowych AV systemów musi być modyfikowalne, w każdym elemencie i zawsze i na każdym etapie;
ilość kabli, ich parametry, trasy ...
Naiwna osoba chce murować w ścianach przewody !?!?
Zwykle w celu elegancji i estetyzacji pomieszczenia.

WETERAN zaleca:
- inna opcja dla AV Show.
- inna dla samotnej percepcji AV (polecam ),
Później zawsze wyjdą w opcji "AV FOR SOW" mankamenty.
- opanowanie sztuki zakrywania okablowania ...
 

czajaa22

New member
Tez nie skumałem tego. Nikt tu nie mówi o wmurowywaniu kabli kable puszczone będą w pelszu w razie czego można je wymienić, a trasy o których pisałeś raczej się nie zmienia chyba że będzie inne ustawienie w co wątpię, poza tym zawsze można puścić kable w listwach które są do tego dostosowane.
 
Do góry