Ampli do Roth Oli 40

Tetr1s

New member
Witam.

Niedawno zakupiłem po dość promocyjnej cenie kolumny Roth Oli 40 ( 130 funtów z przesyłką :) aukcja na ebayu kończyła się o 6:52 w niedziele rano i nikt nie licytował, a gość wystawił aukcje bez ceny minimalnej od 100 funtów) w sumie licytowałem KEF'y IQ5se, ale znalazłem te Rothy i się udało.

Teraz szukam ampli do tych kolumn. Na początek zostanę przy stereo ponieważ tutaj w Anglii mam dość mały salon 14m2 i na razie pewno wystarczy, ale w następnym roku zjeżdżam do Polski i tam jest otwarty na schody salon 23m2 i pewnie dokupię resztę do 5.0 lub 5.1. Na podłodze jest położony parkiet dębowy tak samo jak schody są dębowe.

Ampli chce żeby dobrze napędził kolumny + planuje zakup 55" leda 3d + xbox one albo ps4 ( jeszcze nie zdecydowałem)

Oglądam dużo filmów i muzyki w miarę głośno lubię posłuchać 50% filmy 35% muzyka 15% konsola.

Trochę poczytałem i mam już jakieś typy :
Denon x1000 lub x2000
Onkyo 626
HK avr 255
Jakiś Marantz ??

Ogólnie ampli musi mieć usb i radio internetowe. Max do 2500zł ewentualnie coś można dołożyć, a i amplitunera będę szukał w UK bo z tego co widzę jest sporo taniej tutaj.


Thanks from the mountain - Dziękuje z góry :)

P.S. Poprzedni właściciel ''upgrejdował'' kolumny, a raczej podstawki na których stoją. Jest to ogólnie płytka ceramiczna + oryginalne kolce. Czy ta operacja będzie miała wpływ na dźwięk ?? Jeśli tak to zawsze mogę poprosić ojca żeby mi podstawki z drewna dorobił bo ma warsztat stolarski.


Pozdrawiam Łukasz
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam teraz te kolumny z Marantz-em 5007 i jestem zadowolony. Amplituner dobrze wyposażony, mocny i ma dobry tor stereo. Dobrze się zgrywa z Oli. Teraz są w dobrych cenach 5007 lub 6007.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Od razu Ci powiem że jak masz okazję to dokup sobie tam resztę kolumn. Te kolumny w Polsce wyszły ze sprzedaży, a zastąpił je nowy model HORN - PRODUKTY :: DLA DOMU :: ROTH AUDIO :: GŁOŚNIKI. Dawny dystrybutor tego produktu Rafko wprowadza do sprzedaży klona tych kolumn, ale już pod nazwą Melodika Back in Black http://rafko.com/melodika_back_in_black.pdf. Więc pomimo tego że to te same kolumny, to rózne by było logo. Ja mam je podłączone pod Onkyo i też fajnie grają. Jeżeli masz zamiar i tak posiadać dodatkowo wzmacniacz stereo to co nie wybierzesz z amplitunerów KD to będzie dobrze. No może oprócz tego starego HK 255. Marantz podany przez Pawła to też dobry wybór, choćby dlatego że posiada pre-out, więc podepniesz sobie pod niego wzmak stereo. Yamaha 775 też godna przesłuchania.
 

Tetr1s

New member
Chyba tak zrobię i dokupię resztę tutaj. Mam możliwość kupienia Oli20 x2 w cenie 80 funtów wiec jeszcze tylko upoluje centralny i zestaw roth oli 4020 wyjdzie mnie jakieś 1300zl max :D. Chyba dobra cena co ?
 

Tetr1s

New member
Oli 40 są używne, ale jak nówki, a Oli20 nówki 3 lata gwarancji (już zakupiłem). Teraz nigdzie w UK nie mogę znaleźć Oli c20, a w Polsce kosztuje 800+zł :/ to prawie tyle co dałem tutaj za te wszystkie głośniki.
 
Ostatnia edycja:

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Oli 40 są używne, ale jak nówki, a Oli20 nówki 3 lata gwarancji (już zakupiłem). Teraz nigdzie w UK nie mogę znaleźć Oli c20, a w Polsce kosztuje 800+zł :/ to prawie tyle co dałem tutaj za te wszystkie głośniki.

Tez jestem(prawie) zdecydowany na te glosniki. Przed kupnem powstrzymuje mnie jedynie fakt, ze tak jak ty, nie moge nigdzie w UK znalezc glosnika centralnego.
 

Tetr1s

New member
Tez jestem(prawie) zdecydowany na te glosniki. Przed kupnem powstrzymuje mnie jedynie fakt, ze tak jak ty, nie moge nigdzie w UK znalezc glosnika centralnego.

Ja zarejestrowałem się na różnych forach tutaj w uk i może się uda gdzieś je znaleźć. Wysłałem tez maila do dystrybutora roth w uk, ale nic nie moze zrobić bo juz ich nie robią. Jak znajde wiecej jak jeden dam znac :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze jeden sposób na tego centrala:) Kupić tego klona centrala Melodika Back in Black, a maskownice dokupić od kolumny Roth w serwisie Rafko. Osobiście dokupowałem głośnik średniotonowy, bo mi kot załatwił, więc myślę że inne częście zamienne też powinny być. Ten klon po zdjęciu maskownicy niczym się nie rózni od starych Oli C20, więc w tym wypadku zależy Nam tylko na logo.
 

Tetr1s

New member
Dostalem odpowiedz ze juz na 100% nie będzie w uk w sprzedaży oli c20, ale polecają mi Oli c2 od nowszego zestawu i zastanawiam sie czy to sie dobrze zgra. Ewentualnie zapoznam sie z ofertą rafko. Dzięki

Wracajac do tematu ampli:) mam na oku onkyo 616 w miarę dobrych pieniądzach i tak sie zastanawiam. Chodzi o to ze nie bardzo orientuję sie jak gra dobre stereo/kd. Nidgy nie mialem przyjemnosci posłuchania dobrego zestawu wiec nie mam co i jak porównywać. Zakupilem juz te kolumny Oli bo lubię promocje i dobre ceny, ale teraz trzeba by bylo jakiś ampli do tego zapodać :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Oli C2 to jest starszy model, po nich był C20 a teraz C30. Jak masz możliwość to kup ten C2, bo bardziej pasuje do zestawu niż nowe C30 ( zupełnie inny design). Co do amplitunerów to najpierw się udaj do salonu i posłuchaj. Zobaczysz czy taka jakość Ci odpowiada, czy może lepiej kupić coś z pre-out i w przyszłości dokupić wzmacniacz.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Widzę że zakup w ciemno? To nie jest dobra droga, bo Klipsch i Dali to zupełne przeciwieństwa. Radzę jednak wybrać się do salonu i posłuchać kilku zestawień.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bleq

New member
C2 da sie znalezc:
Roth OLi C2 Centre Speaker | eBay

Poszla za 46 funta. Przed koncem rozmawialem ze sprzedajacym o wysylce do Polski i nawet sie zgodzil, ale jednak odpuscilem. Tobie na wyspach nie bedzie trudno znalezc tego centrala (lub nawet C20), tak mysle.

Prosze bardzo tu masz nastepny:
≥ Roth Oli C2 - Luidsprekers - Marktplaats.nl
Tego jezyka jednak niz w zab nie znam, a po google translate nie jestem pewien czy ma maskownice.

BTW w mojej opinii te Rothy bez maskownic sa ohydne :)

EDIT:
Jak ktos bedzie mial na zbyciu C2 lub C20 w Polsce to chetnie go posiade. Ogolem dzieki Krzysiek za pomysl z dokupieniem maskownicy u Rafko, ciekawe czy maja. Bede musial tam zagaic.

PS jeszcze dla zalozyciela tematu dodam, ze u mnie te kolumny graja pod Onkyo 807 i rowniez knuje dolozyc cos pod pre outy.
 
Ostatnia edycja:

FunkyKoval

New member
Bez reklam
Widzę że zakup w ciemno? To nie jest dobra droga, bo Klipsch i Dali to zupełne przeciwieństwa. Radzę jednak wybrać się do salonu i posłuchać kilku zestawień.

Nie w ciemno. Przed finalna decyzja co do kupna glosnikow ide na odsluch w sklepie. Gadalem juz z kierownikiem sklepu i jak cos to moge smialo wpasc z wlasna muzyka itd... Na chwile obecna moj wybor glosnikow bardziej polaga na wybraniu co mi sie bardziej wizualnie podoba niz jak to gra(to sprawdze w sklepie). Glosniki Roth mi sie podobaja z wygladu, tak jak Klipsch i Dali - ale co wybiore to zobaczymy ;) Zreszta, przypuszczam ze, cokolwiek wybiore to i tak bede zadowolony. Bedzie to pierwszy taki zestaw audio w moim zyciu - teraz siedze na Logitech Z5500 :)

Bleq:
Nie kupie tego centrala poza UK, bo jak cos bedzie z nim nie tak to bardziej bedzie sie oplacalo wywalic go do kosza niz reklamowac i wysylac na wlasny koszt.
 
Do góry