Ampituner do Jamo S 628

ToxO

New member
Witam
generalnie zdecydowałem się na kolumny JAMO S 628 HCS. Pozostała tylko kwestia wyboru amplitunera i odtwarzacza BR. Początkowo mój wybór padł na Denona X2000 ale niestety cena odtwarzacza BlueRay trochę mnie zniechęciła. Tak więc zastanawiam się nad Pioneer 828 (130W) i BD-160. Pytanie tylko czy ten amplituner będzie miał wystarczającą moc... wiem że lepszy byłby Pioneer 923 (150 W) ale niestety tez jest kilka stówek droższy i zastanawiam się czy warto....
A może macie jakieś inne propozycje ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podaj metraż i czego więcej słuchasz? Co do BD, to przecież nie musisz kupować tego samego producenta, bo najczęściej płacisz za znaczek i obudowę. Możesz kupić sobie za parę stówek fajnego Panasonica, Samsunga czy LG. Jaką masz kwotę do wydania na amplituner i BD?
 

ToxO

New member
Metraż około 25 m^2 plus otwarta kuchnia ok 5 m^2. Sprzęt myślę 50% filmy, 50% muzyka (z przewaga rocka) ale sprzęt nie będzie tylko dla mnie dlatego zależy mi na dosyć uniwersalnym brzmieniu.
Co do kwoty to wszystko do dyskusji. Na sprzęt chciałem wydać około 4 - 4,5 tys.
Kolumny JAMO 628 to około 2,2 tys.więc na resztę jakieś 2 tys z hakiem. Jeżeli chodzi o amplitunera to jednak spokojnie może być ten 923 (zasugerowałem się ceną z jednego ze sklepów 1900 zł ale jak widzę można go kupić już za 1300 zł). Do tego BD-160 za 500 zł i mieszczę się w wyznaczonej kwocie...
Tak więc to pytanie raczej nieaktualne :) Pozostaje pytanie czy według was to dobry wybór, a może polecicie coś innego ?

P.S.
Co do kupna osobno BR to oczywiście że można ale nie przetłumaczę tego mojej drugiej połówce, której nie będzie się komponował BR z innej firmy :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nikt nie zna Twojego gustu oraz tego co wdl. ciebie gra już przyzwoicie? Dla jednych wystarczy jak coś tam gra i kupują kolumny niskobudżetowe, natomiast inni doszukują się ciągle nowych smaczków i inwestują duże pieniądze w sprzęt. Osobiście miałem wcześniej Jamo s606 ( odpowiednik s626) i ja bym nie kupił takich kolumn, bo mi w stereo ich brzmienie nie podchodzi. Do kina są ok. Suba też będziesz kupował?, bo do kina i przy takim metrażu dobry subwoofer to podstawa. Ten Pioneer to dobry klocek, a i teraz cena jest niska.
 

ToxO

New member
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za taką kwotę to niczego wielkiego nie osiągnę. Kolumny JAMO wybrałem z kilku względów i zobaczę (wysłucham) jak się sprawują :)
Co do Denona X2000 to wydaje mi się że Pioneer 923 raczej reprezentuje tą samą klasę.

A tak z ciekawości to jakie kolumny koledzy preferują
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To mało ważne :) Pod siebie musisz wybierać. Pod kino i rocka to JBL LOFT 50 5,0 i za jakiś czas subwoofer. Możesz też obejrzeć Audio Pro Avanto, masz kawał pomieszczenia to będzie ok.
 

ToxO

New member
Dzięki blackninja za sugestię. W tym JBL jakoś zupełnie nie przekonują mnie głośniki z dwóch stron kolumny. To chyba zbyt eksperymentalne jak dla mnie :) oraz wydaje mi się że takie głośniki trudniej rozstawić. Niemniej ten Audio Pro Avanto wygląda kusząco i muszę się dokładniej przyjrzeć tym głośnikom.
 

collider

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za taką kwotę to niczego wielkiego nie osiągnę. Kolumny JAMO wybrałem z kilku względów i zobaczę (wysłucham) jak się sprawują :)
Co do Denona X2000 to wydaje mi się że Pioneer 923 raczej reprezentuje tą samą klasę.

A tak z ciekawości to jakie kolumny koledzy preferują

Sa to tej samej klasy amplitunery i tylko od preferencji zalezy co wybierzesz.
 

kasned

New member
ToxO,

Kupiłeś JAMO S 628 HCS czy coś innego?
Bo również jestem zainteresowany tymi kolumnami i tak jak ty myślę o połączeniu ich z amplitunerem Pioneer VSX-923 (wcześniej myślałem o VSX-528, ale - jak sądzę - jest za słaby).

Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć że to powinno razem rozsądnie zabrzmieć? Głośników już wolałbym nie zmieniać, więc zostaje wybrać rozsądny ampli (w cenie porównywalnej z powyższymi).

Z góry dzięki!
 

collider

New member
Bez reklam
528 za slaba nie bedzie, ale w tej chwili ceny 923 sa na tyle aktrakcyjne, ze warto sie zastanowic nad ta opcja.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ToxO,

Kupiłeś JAMO S 628 HCS czy coś innego?
Bo również jestem zainteresowany tymi kolumnami i tak jak ty myślę o połączeniu ich z amplitunerem Pioneer VSX-923 (wcześniej myślałem o VSX-528, ale - jak sądzę - jest za słaby).

Czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć że to powinno razem rozsądnie zabrzmieć? Głośników już wolałbym nie zmieniać, więc zostaje wybrać rozsądny ampli (w cenie porównywalnej z powyższymi).

Z góry dzięki!

W stereo te kolumny nie brzmią za rewelacyjnie, zresztą to też kwestia gustu i wymagań. Do kina są ok. Muszą mieś sporo miejsca wokół siebie, bo inaczej może dudnić. Dla mnie z Onkyo w muzyce było za piskliwie w górnych rejestrach, więc z Pioneerem może byc podobna sprawa. Najlepiej by było odsłuchać. Alternatywą są JBL Loft czy Wharfedale Obsidian. Zerknij też na Quadral Quintas 6000, trochę droższe ale bardziej ustawne. Jaki masz metraż i jaki budżet na same kolumny?
 

kasned

New member
Budżet:
plan był taki żeby wydać około 3000 na komplet - ampli i kolumny. Ostatecznie te 2-3 stówki mogę dołożyć, ale na pewno nie chciałbym przekroczyć 3500. JAMO S 628 HCS mogę dostać za około 2tys, więc zostaje max 1500 na amplituner. Być może wystarczyłby mi niższy model Jamo niż wspomniany, ale recenzje/testy je bardzo chwalą, włącznie z tym że głośnik niskotonowy jest na tyle dobry, że większość ludzi obejdzie się bez subwoofera. A że nie jestem wielkim fanem mocnego basu to się na 100% obejdę :). W słabszym modelu - nie wiem :(

Jeden sprzedawca BARDZO mi odradza wszelkie Pioneery, zdecydowanie bardziej skłania się ku Onkyo i Yamahom. Określa Onkyo jako "w górze delikatniejsze i ma
mocniejszy bas, jest równiejsze i cieplejsze od Yamahy" a Pioneera jako "Jaśniej, chudziej, bez masy, bez barwy, ale szczegółowo". Ja wiem - ilu ludzi tyle opinii, tylko jak żyć? Co wybrać? :)
Mówiąc wprost: myślicie że Onkyo zagra lepiej z tymi kolumnami niż Pioneer? Bo już naprawdę byłem zdecydowany na Pioneer-a, ale on tak po nim pojechał, że jeszcze się zastanawiam.

Aha, metraż to jakieś 27m2 salonu.
Będą używane pewnie w 60% do muzyki i 40% do filmów.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak się przyjęło, że bardziej muzykalne są Harmany, Denony, Marantz, ale z drugiej strony wiele osób chwali sobie także Pioneery, Yamahę czy Onkyo.
Ja bym nie rezygnował z Pioneera, najlepiej jak w jakimś salonie sam sobie porównasz ich brzmienie i wybierz ten, który tobie się podoba ;) Skąd jesteś?
na odsłuchach możesz porównać min. Denona X2000, Pioneera 1123, Onkyo 626, Yamahę 775, Harmana 171
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Polecam Fusic na Bolesławieckiej (róg Legnickiej, koło bunkra), MDB Audio. Fajni sprzedawcy i za darmo odsłuchasz.
Koło Fusic'a masz też TOP HIFI, ale oni sa skoncentrowani na sprzęt, który prowadzi sieć. W tych dwóch pozostałych mają większą gamę modeli
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ToxO

New member
Witam
od pewnego czasu jestem już posiadaczem zestawu o którym wcześniej pisałem Pionier 923 oraz Jamo S 628 HCS. Ponieważ było tutaj sporo komentarzy to podzielę się z wami moimi uwagami :)
Co do brzmienia to oczywiście tyle ile osób tyle opinii ja osobiście jestem zadowolony. O zaletach nie będę pisał bo to mniej interesujące kilka wad (z których część może wynikać z tego że jeszcze nie wczytałem się we wszystkie instrukcje i może jest to kwestia konfiguracji).
Jamo ma boczne głośniki niskotonowe i zgodnie z instrukcją możliwe są dwa ustawienia (albo są na zewnątrz albo do środka). Ja mam do środka więc mam te basy wyciszone ale jak na moje potrzeby są wystarczające. Niemniej nie jest to subufer i do tego nie ma co porównywać. Jeżeli ktoś lubi mocny bas to według mnie musi jednak zainwestować w suba.
Kolumny fajnie się prezentują i według mnie fajnie brzmią (za tą cenę :)) aczkolwiek czytałem sporo negatywnych opinii o innych kolumnach JAMO. Pożyjemy zobaczymy

Co do amplitunera to również jestem zadowolony (super sprawdził się mikrofon do kalibracji) aczkolwiek ma swoje wady. Pierwsza z nich to pilot. To jest jakaś masakra. Małe przyciski, i taki ogrom funkcji że ciężko to ogarnąć. W tej chwili powłączałem większość na "auto" ale jak będę miał trochę czasu to się nimi pobawię. Brak podświetlania przycisków w pilocie i zrobienie ich wszystkich w jednym kolorze i kształcie powoduje że ciężko w przyciemnionym pokoju zmienić głośność nie mówiąc o zmianach trybu dżwięku czy przełączyć np z telewizji SAT na CD, radio czy BD. Gdzies wyczytałem że żeby włączyć jakąś funkcję trzeba wcisnąć 16 przycisków na pilocie... co prawda nie wiem o co chodziło ale może być to prawda :)

Kolejna irytująca sprawa (chociaż to może być kwestia podłączenia lub konfiguracji) to fak że odtwarzając płytę CD musi być włączony telewizor. Dla mnie to trochę wkurzające.

Inna sprawa to fakt automatycznego przełączania na TV w momencie uruchomienia amplitunera (to też może być kwestia konfiguracji). W tej chwili mam to podłączone w ten sposób że do amplitunera mam podłączony BD oraz dekoder (przez HDMI). Po włączeniu amplitunera, dekodera i telewizora następuje po kilku sekundach przełączenie z SAT/CABL na TV (czyli sygnał z anteny). Na szczęście ma to tylko miejsce podczas uruchomienia więc można się przyzwyczaić.

USB w amplitunerze tez jakoś dziwnie działa (nie wszystko odczytuje). Tak mi się przynajmniej wydaje ponieważ szybko zacząłem podłączać dysk zewnętrzny do USB w BD więc z tego w amplitunerze w ogóle nie korzystam bo nie ma takiej potrzeby. Tak więc moja obserwacja może być nieprawdziwa :)

Aktualizacja softu przebiegła bez problemu aczkolwiek obsługa Pioniera przez dołączone oprogramowanie jest trochę uciążliwa. Jakoś często dostawałem komunikat o zerwanym połączeniu (mimo że amplituner podłączony był kablem) i braku możliwości komunikacji.

Podsumowując ja jestem zadowolony i polecam ten zestaw aczkolwiek na pewno są/będą tacy dla których taka konfiguracja jest nie do zaakceptowania

P.S.
Kolumny JAMO spakowane są w jeden wielki karton i ważą ok 70 kg. Więc do noszenia raczej dwie osoby :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Budżet:
plan był taki żeby wydać około 3000 na komplet - ampli i kolumny. Ostatecznie te 2-3 stówki mogę dołożyć, ale na pewno nie chciałbym przekroczyć 3500. JAMO S 628 HCS mogę dostać za około 2tys, więc zostaje max 1500 na amplituner. Być może wystarczyłby mi niższy model Jamo niż wspomniany, ale recenzje/testy je bardzo chwalą, włącznie z tym że głośnik niskotonowy jest na tyle dobry, że większość ludzi obejdzie się bez subwoofera. A że nie jestem wielkim fanem mocnego basu to się na 100% obejdę :). W słabszym modelu - nie wiem :(

Jeden sprzedawca BARDZO mi odradza wszelkie Pioneery, zdecydowanie bardziej skłania się ku Onkyo i Yamahom. Określa Onkyo jako "w górze delikatniejsze i ma
mocniejszy bas, jest równiejsze i cieplejsze od Yamahy" a Pioneera jako "Jaśniej, chudziej, bez masy, bez barwy, ale szczegółowo". Ja wiem - ilu ludzi tyle opinii, tylko jak żyć? Co wybrać? :)
Mówiąc wprost: myślicie że Onkyo zagra lepiej z tymi kolumnami niż Pioneer? Bo już naprawdę byłem zdecydowany na Pioneer-a, ale on tak po nim pojechał, że jeszcze się zastanawiam.

Aha, metraż to jakieś 27m2 salonu.
Będą używane pewnie w 60% do muzyki i 40% do filmów.

W Onkyo faktycznie jest power i niezły bas w kinie. Czy gra cieplej? Już pisałem że z moimi s606 i tak góra byla drażniąca, ale od Yamahy gra cieplej. Co do basu, to uważaj żebyś się nie rozczarował. Ja też kiedyś myslałem że 20cm przetwornik w s606 ta mi super bas, ale się pomyliłem. W Oli z 2 x 13cm mam lepszy i ładniejszy bas niż z Jamo. Na tym metrażu subwoofer w kinie to podstawa i żadne kolumny nie zapewnią Ci takiego basu jaki daje sub, a tym bardziej te kolumny. Testami w prasie czy necie się nie sugeruj, bo często są sponsorowane. Ja się uśmiałem jak czytalem te superlatywy co wypisywali o S606. Albo gościu dostał porządną kasę za przychylne recenzje albo ich wogóle nie słuchał. Możliwe że jakość Jamo dla ciebie będzie zadowalająca i pomyslisz " O czym ten Krzysiek pisał?":), ale mnie nie podeszly i szybko wymieniłem. Zobacz jeszcze Quadral Quintas 6000, bo uważam że lepiej grają a cenowo podobnie lub sporo lepsze Klipsch F20. Cena trochę wyższa, ale jak byś napisał do Blackninja to pewnie byś dostał niezły upust. Możesz też zerknąć na JBL Loft.
 
Do góry