Allshare - pytania

smooth

New member
Program działa fajnie, elegancko przesyła filmy i inne pliki na tv ale mam pytania. Czy możliwe jest przesyłanie filmów wraz z napisami? Czy możliwe jest przesyłanie plików mkv?
 

falek4

New member
Bez problemu można przesłać mkv, i allshare między innymi tym się różni od dlna innych producentów, że jest możliwość przesłania pliku video z napisami, które są w oddzielnym pliku.
 

Cyanide

New member
Ale używacie do tego jakiegoś programu na PC?
Bo ja udostępniłem sobie video w win7 (wrzuciłem do udostępnionych bibliotek video) i telewizor bez problemu widzi PC i udostępnione tam biblioteki. Lecz nie czyta napisów z plików .txt (chyba że przy tym musi być srt).
 

tom3sko

New member
Witam, to moje pierwsze pytanie na tym forum.
Posiadam tv samsung d8000 podlaczony do sieci za pomoca LAN.
W swojej sieci posiadam dysk sieciowy podlaczony do routera, ktory ma udostepnione zasoby. Rowniez laptop jest podlaczony do tego routera i ma udostepniony dysk.
Telewizor w menu surce "widzi" moj dysk sieciowy oraz dysk z laptopa, lecz po wybraniu ktoregos nie ma do nich dostepu. Czy jest mozliwosc ustawienia w telewizorze loginu oraz hasla do poprawnego zalogowania sie na te dyski ?
Czy moze jest jakis inny problem?
 

Cyanide

New member
Ale używacie do tego jakiegoś programu na PC?
Bo ja udostępniłem sobie video w win7 (wrzuciłem do udostępnionych bibliotek video) i telewizor bez problemu widzi PC i udostępnione tam biblioteki. Lecz nie czyta napisów z plików .txt (chyba że przy tym musi być srt).

Też tak udostępniałem ale mało wygodne dla mnie to jest.

Polecam program darmowy TV Mobili ... zarządzanie i udostępnianie wybranych folderów przez przeglądarkę www. Strasznie prosty i bezproblemowo działający :) bez problemu .mkv idą z napisami .srt :) Jestem bardzo zadowolony z tego programu. Pliki napisów .txt czytało mi przy AVI ale przy MKV muszę mieć SRT.

Co prawda to nie problem gdyż napiprojekt mam ustawione teraz tak, że pobiera mi jedynie .srt i po problemie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Też tak udostępniałem ale mało wygodne dla mnie to jest.

Polecam program darmowy TV Mobili ... zarządzanie i udostępnianie wybranych folderów przez przeglądarkę www. Strasznie prosty i bezproblemowo działający :) bez problemu .mkv idą z napisami .srt :) Jestem bardzo zadowolony z tego programu. Pliki napisów .txt czytało mi przy AVI ale przy MKV muszę mieć SRT.

Co prawda to nie problem gdyż napiprojekt mam ustawione teraz tak, że pobiera mi jedynie .srt i po problemie.

Jak go ustawiles?
Zainstalowalem na Win7, dodalem katalog z filmami i muza. TV mi nie widzi kompa.
Na samsungowym oprogr. jest OK.
 

Cyanide

New member
Dziwne że nie widzi, bo mi z obu PC wykrywa bez żadnej konfiguracji.
Jeśli w "Source" nie widzi AllShare z TvMobili to od strony PC może coś blokuje te źródło.

PS.
Teraz się uśmiałem bo widzę, że wcześniej sam zadałem pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałem :) ehh tak to jest jak po pracy po nocach siedzi się na forum, wybaczcie.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Dziwne że nie widzi, bo mi z obu PC wykrywa bez żadnej konfiguracji.
Jeśli w "Source" nie widzi AllShare z TvMobili to od strony PC może coś blokuje te źródło.

PS.
Teraz się uśmiałem bo widzę, że wcześniej sam zadałem pytanie i sam sobie na nie odpowiedziałem :) ehh tak to jest jak po pracy po nocach siedzi się na forum, wybaczcie.

AllShare widzi mi aktywny TV Mobili. Nie wiem o co kaman.
 

Cyanide

New member
Jak wejdziesz w Source to masz pozycje "AllShare TvMOBiLi" ?
Bo jeśli takiej pozycji w ogóle nie ma to znaczy że TV nie widzi takiego źródła - więc coś od strony PC blokuje.

Możesz wejść na strone swoje TVMOBiLi czyli u mnie np. http://127.0.0.1:30888 gdzie 30888 to port używany przez program.
W samym Settings mam wszystko włączone, a po wejściu w Status na dole powinno wykryć Twój TV i pokazać jego adres MAC oraz przydzielone IP.
 

jacek375

New member
Ja nie w ogóle nie mogę nawiązać połączenia z TV, walczę z tym już jakiś czas i ciągle kucha!!!
Zrobił by ktoś jakiś dokładny opis dla lamusa jak to dokładnie zrobić.
Proszę!!!!
AllShare instaluje mi się na kompie bez problemu ale nie nawiązuje połączenia z TV.
Może być to problem, że laptop tez jest podłaczony do neta po WiiFii?
Sieć mam tak:
Neostrada-Router TP-Link TD-W8901G
- komputer stacjonarny
- laptop ASUS
- TV Samsung
- BDBD-D6500
 

cezek4

New member
Mam problem z allshare po włączeniu programu wykryje mi prawie 2000 plików po czym wyskakuje komunikat "UWAGA. Serwer udostępniania AllShare został wyłączony. Serwer zostanie ponownie uruchomiony.", później już po wykryciu około 20 plików znów wyskakuje. Nie wiem co z tym zrobić. Komputer mam podłączony do liveboxa przez kabel.
 

Cyanide

New member
Może spróbuj innego programu do DLNA zamiast oryginalne AllShare - mnie samsungowe programy w ogóle nie łączyły z telewizorem (laptop po wifi). Natomiast TVMOBiLi (polecam) i Serviio (chyba tak się pisze) chodziły bez problemu.

TV wykrywa połączenie wifi z liveboxem rozumiem?
 

cezek4

New member
On jak widzę jakoś się łączy bo coś tam na telewizorze widać jakieś ruchy ale wyskakują mi błędy na komputerze. Czy dziki temu TVMOBiLi mogę oglądać filmy 3d na telewizorze samsunga es6800 55cali?
 
Ostatnia edycja:

Cyanide

New member
Ja na ES6100 oglądam 2d i 3d tak samo sprawnie, nie musisz używać programu od Samsunga.

Sam film 3d (.mkv) to taki sam film jak 2d tylko z podzielonym ekranem który TV sobie sam "łączy". Transmisja przebiega tak samo.
 

cezek4

New member
A jaki używasz? Zainstalowałem serwiio i działa tylko gdy chce włączyć film 3D to wyskakuje komunikat "plik nie jest obecnie obsługiwany". Na komputerze film sie normalnie odtwarza w 3d metoda croseye.
 

Cyanide

New member
Ja używam TVMOBiLi ... czasem taki komunikat miałem na serviio ale pomagało wyłączenie i włączenie np. TV by jeszcze raz się połączył.
 

jacek375

New member
Trochę już to Allshare ogarnąłem.
Ale jak chce wysłąc do TV np film .avi to zaczyna się połączenie ale na TV wyskakuje komunikat nie obsługiwany format pliku, o co kaman?
 

zbyck

New member
A jaki powinienen być router i karta sieciowa w komputerze stacjonarnym do współpracy z tym AllShare przy telewizorze Samsung UE46D8000.Internet jest z Dialogu.
 
Do góry