Allshare - pytania

b4rtez

New member
Przedziwny broblem z allshare

Witam,
Proszę o pomoc bo sam spędziłem juz kilka godzin i nie mam pojęcia jak problem rozwikłać.
Mianowicie zainstalowałem all share na pc w7, bez problemu znalazł tv i pliki na dysku sieciowym podłączony do liveboxa tpsa, problem pojawia się gdy na dysku sieciowym dodaję plik allshare przez tv jak i pc nie widzi dodanego pliku. Tv jak i pc są podłączone do liveboxa przez lan.

Telewizor mam samsung ue37es5500

Z góry wielkie dzięki za wszystkie sugestie.

Pzdr
 

ganci80

New member
Ja skolei mam taki problem (SAMSUNG UE40ES6300):

Jak Tv jest podpiety do sieci poprzez kabel wszystko dziala idealnie, Komp z Tv sie widza wzajemnie, moge bez problemu udostepniac zasoby z Kompa na Tv i je odtwarzac, sterowac TV bezposrednio z Kompa itd itp. Jednym slowem AllShare dziala jak nalezy! (A wszystko to prosto po instalacji Aplikacji AllSharePC na laptopie z Win7 i udostepnieniu w nim swoich katalogow z danymi, bez zadnej manualnej konfiguracji obydwu urzadzen)

Natomiast jesli podlacze TV poprzez WiFi to jestem polaczony z routerem , internet w TV dziala, natomiast Komp z Tv juz sie wzajemnie nie widza w sieci.

Co jest dziwne to, to ze jesli klikne na ktorys z filmow na liscie ostatnio ogladanych bo taka widnieje to filmy sie odtwarzaja-zatem polaczenie jest, ale urzadzenia sie nie widza przez co nie widze udostepnionych zasobow kompa w TV.
Ustawienia przydzielania adresu IP telewizora mam wprowadzone recznie jak to niektorzy uzytkownicy zalecaja, ale niestety w niczym mi to nie pomoglo.

Jakies pomysly odnosnie rozwiazania mojego problemu, bo ja juz sie dosc nakombinowalem ....? hmmm
 
Ostatnia edycja:

bushido90

New member
Witam posiadam Samsung ue40es5500 podpietego do routera i wszystko widzi lecz nie czyta mi filmow w formacie mkv i czasem napisow ktore sa w srt, po wpisaniu w google wyskakuje mi temat po and z tym problemem i gosciu sugeruje ze trzeba "Select Samsung C/D/E profile." i nie rozumiem ,filmy sa na Serwerze nas
 

santomas

New member
Mam problem z allshare po włączeniu programu wykryje mi prawie 2000 plików po czym wyskakuje komunikat "UWAGA. Serwer udostępniania AllShare został wyłączony. Serwer zostanie ponownie uruchomiony.", później już po wykryciu około 20 plików znów wyskakuje. Nie wiem co z tym zrobić. Komputer mam podłączony do liveboxa przez kabel.

Wczoraj sam szukałem rozwiązania tego problemu i nie znalazłem ale wieczorem udało mi się to rozwiązać. Otóż miałem włączony program do torentów Azureus nawet po wyłączeniu go nic nie pomogło, restart komputera jest potrzebny (bez ustawień żeby się azureus nie włączał po uruchomieniu komputera automatycznie) chociaż pewnie jakiś proces w menadżerze zadań wystarczyło by wyłączyć. Moje wnioski są takie (chociaż nie wiem czy prawidłowe) serwer allshara działa na jakimś porcie i Azureus coś udostępnia na tym porcie(może być jakiś inny program, który blokuje allshare) i przez to nie chce się uruchomić. Dodam, że na moim telewizorze udostępnione katalogi azureusa są widoczne co prawda puste bo nić w nich nie mam ale są. Mam nadzieję że pomogłem.
 

santomas

New member
Witam posiadam Samsung ue40es5500 podpietego do routera i wszystko widzi lecz nie czyta mi filmow w formacie mkv i czasem napisow ktore sa w srt, po wpisaniu w google wyskakuje mi temat po and z tym problemem i gosciu sugeruje ze trzeba "Select Samsung C/D/E profile." i nie rozumiem ,filmy sa na Serwerze nas

Skoro wziąłem się za pomaganie to ;). Spróbuj zmienić rozszerzenie pliku z mkv np na avi (u mnie zadziałało z rmvb na avi), co do napisów to zazwyczaj muszą mieć taką samą nazwę jak nazwa filmu. Spróbuj jeszcze skrócić nazwy filmów bo ściągnięte z torentów często mają jakieś długie nazwy plików z kilkoma kropkami w nazwie. Oczywiście nazwy napisów też zmień. I ponownie uruchom serwer dlna:)
 

santomas

New member
Wczoraj sam szukałem rozwiązania tego problemu i nie znalazłem ale wieczorem udało mi się to rozwiązać. Otóż miałem włączony program do torentów Azureus nawet po wyłączeniu go nic nie pomogło, restart komputera jest potrzebny (bez ustawień żeby się azureus nie włączał po uruchomieniu komputera automatycznie) chociaż pewnie jakiś proces w menadżerze zadań wystarczyło by wyłączyć. Moje wnioski są takie (chociaż nie wiem czy prawidłowe) serwer allshara działa na jakimś porcie i Azureus coś udostępnia na tym porcie(może być jakiś inny program, który blokuje allshare) i przez to nie chce się uruchomić. Dodam, że na moim telewizorze udostępnione katalogi azureusa są widoczne co prawda puste bo nić w nich nie mam ale są. Mam nadzieję że pomogłem.
Trochę się pospieszyłem bo nie zadziałało to po wyłączeniu Azureusa i restarcie, pomogło dopiero odinstalowanie allsharea restart komputera i zainstalowanie od nowa allshera:)
 
Do góry