Aktualizacje softu - info o nowych wersjach

jarmk

New member
Tak jak pisałem wcześniej dostałem odpowiedź:

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

W odpowiedzi Pana wiadomość, uprzejmie Sławomirze informuję, że na platformę internetową umożliwiającą aktualizacje online są znacznie szybciej zamieszczane pliki uaktualniające płytę główną w przeciwieństwie do strony internetowej.

Po skrupulatnym sprawdzeniu strony potwierdzam, że zamieszczony jest plik w wersji 2111.1 więc fizycznie możliwości downgradu odbiornik nie będzie użytkownikowi oferował.

Powyższa sytuacja wynika również faktu, że ostatnimi czasu spotkaliśmy z opiniami użytkowników jakoby wyłączanie urządzenia było zdecydowanie dłuższe, jednakże mogę Panu ręczyć, że sytuacja jest zgłoszona, rozwiązanie pojawi się w nowszej wersji tego oprogramowania.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.


W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej witryny internetowej samsung.pl, gdzie znajdzie Pan najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne.

*koszt połączenia wg taryfy operatora.

Z pozdrowieniami,

Anna Stupnicka

--------------------------------------------------------------
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.
tel: 801 1SAMSUNG
801 172 678 (pon.-pt. 8-20, sob. 8-17)
www.samsung.pl

 

blachy

New member
Szanowni forumowicze, mam wrażenie że po ostatnich aktualizacjach w moim F6670 (mam wersję 2112) mam większy problem z filmami z USB, mianowicie potrafią mi się wyłączać w trakcie oglądania, tak jakby tv napotykał punkt w filmie nie do przejścia, muszę przewinąć ten moment i oglądać dalej, o ile znów nie przerwie odtwarzania. I nie wiem czy to przez soft który ostatnio aktualizowałem, czy po prostu trafiają mi się takie pliki.
Spotkaliście się z takimi problemami podczas oglądania filmów HD z USB?
Pozdrawiam
 

BGpl

New member
Szanowni forumowicze, mam wrażenie że po ostatnich aktualizacjach w moim F6670 (mam wersję 2112) mam większy problem z filmami z USB, mianowicie potrafią mi się wyłączać w trakcie oglądania, tak jakby tv napotykał punkt w filmie nie do przejścia, muszę przewinąć ten moment i oglądać dalej, o ile znów nie przerwie odtwarzania. I nie wiem czy to przez soft który ostatnio aktualizowałem, czy po prostu trafiają mi się takie pliki.
Spotkaliście się z takimi problemami podczas oglądania filmów HD z USB?
Pozdrawiam
Osobiście się nie spotkałem z opisanym przez Ciebie przypadkiem. U mnie za to jest inny problem - asynchro przy plikach mkv które zajmują XX GB. Na komputerze synchronizacja audio/video jest poprawna, na TV się rozjeżdża... Problem dotyczy wielu filmów (nie wszystkich) o rozmiarach powyżej 3 GB...
 

Paw3lLDZ

New member
W wersji softu 2112 jest zauważalny fakt, że tv długo się wyłacza po naciśnieciu klawisza z czerwonym kółeczkiem. Ten czas wynosi u mnie około 7 sekund.
 

blachy

New member
Osobiście się nie spotkałem z opisanym przez Ciebie przypadkiem. U mnie za to jest inny problem - asynchro przy plikach mkv które zajmują XX GB. Na komputerze synchronizacja audio/video jest poprawna, na TV się rozjeżdża... Problem dotyczy wielu filmów (nie wszystkich) o rozmiarach powyżej 3 GB...

Problem z dźwiękiem również zauważyłem. Często pomaga przewinięcie trochę do tyłu trochę do przodu i w końcu się udaje aby łapał synchronizację. Nie wykluczone, że problem z wyłączeniem się filmów występuje właśnie w filmach w których jest problem z synchro. Na kompie oczywiście śmiga jak trzeba.

Odnośnie tematu z wyłączeniem TV, to obraz gaśnie mi po około 2-3s, czerwona dioda zapala się po około 6-7s.
 
H6640 - Firmware 2790

W godzinach popołudniowych po uruchomieniu TV w pasku powiadomień w górnej części TV pojawiła się informacja o aktualizacji TV do wersji 2790. N astronie nadal jest 2781.
 

milekp

New member
Ja niestety, po aktualizacji czekam ponad 15 sekund na wygaśnięcie ekranu od momentu naciśnięcia przycisku na pilocie. Jest to co najmniej irytujące.
Soft 2112 (jeśli dobrze pamiętam), TV 55F6800
 

jarmk

New member
Dlatego jak przeczytasz info od Samsunga kilka postów wcześniej, to się dowiesz, że jest to błąd ostatniej aktualizacji dla TV serii "F" i dlatego na ich stronie wróciła stara wersja softu.

Tapnięte z G920F
 

milekp

New member
Dlatego jak przeczytasz info od Samsunga kilka postów wcześniej, to się dowiesz, że jest to błąd ostatniej aktualizacji dla TV serii "F" i dlatego na ich stronie wróciła stara wersja softu.
Tapnięte z G920F
Ale ja o tym wiem, dlatego wypowiedziałem się w tym temacie. :smile:
A to, że Samsung na stronie wrócił do poprzedniej wersji firmware nie jest dla mnie żadnym pocieszeniem, TV nie chce mi zrobić downgrade'u i nadpisać nowszą wersję, starszą.
 

dawram

New member
Na stronie Samsunga mamy kolejną wersję softu dla serii "F" o oznaczeniu 2113.
Przy podawaniu informacji o nowym oprogramowaniu tak jak teraz uczyniłeś, wprowadzasz dezinformację, :confused: pisząc, że do serii F określ do jakiego konkretnie modelu np. F serii 6XXX , F serii 7/8XXX, :razz: a życie będzie prostrze:krol: chyba, że piszesz w dedykowanym temacie dla danego modelu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry