Advance Acoustic X-i60 - ktokolwiek widział, słuchał?

robix1

New member
Witam

Przeglądając oferty natknąłem się na taki produkt

Advance Acoustic X-i60

Advance Acoustic X-i60 - Newsy sprztowe

Spełniałby moje wymagania (wejścia cyfrowe, usb).
Tylko czy moc 2 x 60 przy 8 ohmowych kolumnach tonsil maestro 180 nie będzie za niska.
Czy ktoś miał możliwość posłuchania tego wzmacniacza.

Ewentualna konkurencja
Yamaha R-N500
HK-3770
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja odsłuchiwałem Xi60 i Xi90. Tu napisałem kilka słów http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/107130-wzmacniacz-stereo.html Bardzo fajny wzmacniacz w dobrej cenie i ciekawie wygląda. Moim zdaniem moc będzie wystarczająca by napędzić Twoje kolumny. Najlepiej oczywiście by było odsłuchać samemu. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia WTX-500 dzięki któremu można słuchać muzyki przez bluetooth. Xi90 miał na pewno taką możliwość. O Xi60 musiałbyś dopytać.
 

robix1

New member
Największy problem jest z odsłuchem w Szczecinie znam tylko jeden salon umożliwiający odsłuch, nie dość że kasują 200 zł za odsłuch to akurat AA-X-60 nie mają.

Paweł widzę, że masz porównanie do amplitunerów. Taki AA X-60 będzie skokiem jakościowym w słuchaniu muzyki w porównaniu do amplitunerów z przedziału cenowego 2000-3000 zł.?

Zależy mi na dynamice zwłaszcza przy nie za głośnym słuchaniu. Nie długo rodzina mi się powiększy i głośnym słuchaniu w najbliższym czasie mogę zapomnieć.
Dlatego zamierzam zamienić amplituner kina domowego na stereo lub wzmacniacz z wejściami cyfrowymi.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wzmacniacze grają o wiele lepiej od amplitunerów kd. Miałem wcześniej Denona pma720 i w stereo był lepszy od Marantza 5007. Szczególnie właśnie przy cichy odsłuchach zapewniał znaczne lepszą dynamikę. W amplitunerach zazwyczaj trzeba znacznie bardziej podkręcić głośność. Wtedy pojawia się lepsza dynamika i bas, ale i tak jest gorzej niż we wzmacniaczach. 200zł za odsłuch to jakieś nieporozumienie. Ja nigdy za odsłuch nie płaciłem. To lepiej poszukaj jakiegoś salonu poza Szczecinem.
 

robix1

New member
Nie doprecyzowałem. Te 200 zł przepada jeśli się nie kupi u nich sprzętu. Jeśli dokona się zakupu to wliczane jest w cenę sprzętu.
Ten AA x-60 według Ciebie lepiej zagrał niż denon 720?
W swojej opinii po odsłuchach pisałeś, że jest spora różnica w dynamice między x-60 a x-90 przy cichym słuchaniu. A są różnice w brzmieniu? Czy tylko trzeba dać głośniej, żeby otrzymać ten sam efekt , jakość dźwięku co przy x-90.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
jakie źródło będzie grało ?

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie doprecyzowałem. Te 200 zł przepada jeśli się nie kupi u nich sprzętu. Jeśli dokona się zakupu to wliczane jest w cenę sprzętu.
Ten AA x-60 według Ciebie lepiej zagrał niż denon 720?
W swojej opinii po odsłuchach pisałeś, że jest spora różnica w dynamice między x-60 a x-90 przy cichym słuchaniu. A są różnice w brzmieniu? Czy tylko trzeba dać głośniej, żeby otrzymać ten sam efekt , jakość dźwięku co przy x-90.

Czy lepiej czy gorzej to ciężko mi jednoznacznie stwierdzić bo Xi60 słuchałem z salonie. Na pewno brzmiały inaczej. Generalnie jakbym miał wybierać z tych dwóch to bym postawił na AA. Plusem Xi60 jest też DAC.
 

robix1

New member
Witam,
jakie źródło będzie grało ?

Pozdr.

Do laptopa podłączony karta dźwiękowa / dac (*********************ak) Prodigy Cube USB, z którego sygnał pójdzie na wejście coax lub optical
wzmacniacza lub amplitunera.

Jak widzę to ten AA x-60 ma możliwość podłączenia laptopa bezpośrednio kablem usb. Nie praktykowałem jeszcze takiego podłączenie. Z tego co mi się w głowie obrazuje to w momencie włączenia takiego wzmacniacza komputer wykrywa go jako "kartę dźwiękową" i powiedzmy foobar 2000 wysyła dźwięk na ten odbiornik.

Jeśli źle kombinuje proszę o naprowadzenie mnie na właściwy tok rozumowania.
Jeśli ktoś przetestował wejścia USB proszę o opinie.

Zgodnie ze specyfikacją każde z wejść USB ma inny przetwornik cyfrowo-analogowy???
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Do laptopa podłączony karta dźwiękowa / dac (*********************ak) Prodigy Cube USB, z którego sygnał pójdzie na wejście coax lub optical
wzmacniacza lub amplitunera.

Mimo iż X-i60 posiada DAC to jest on gorszej jakości od Twojego w Prodigy.
Najlepszy dźwięk uzyskasz Prodigy ->kabelki RCA -> X-i60 i tego się trzymaj.
Kabelkami będziesz mógł się bawić (dobierać) ważne abyś nie kupił najtańszych.
Zacznij od (takich co masz) i określ czego Ci brakuje: basu, wysokich, przestrzeni.
Zakupisz wtedy odpowiednie i systemik stereo jak się patrzy.

Pozdr.
 

Pan_Borowik

New member
Największy problem jest z odsłuchem w Szczecinie znam tylko jeden salon umożliwiający odsłuch, nie dość że kasują 200 zł za odsłuch to akurat AA-X-60 nie mają.

Łączę się w Szczecińskim bólu, "Audiofil" to trochę dramat z tym ich odsłuchem, ale nie mają właściwie konkurencji i jest jak jest. A w DAT próbowałeś?

Ostatnio przejeżdżając dojrzałem też jakiś stary sklep z frontem oklejonym markami audio (budynek Wyzwolenia 79), ale jeszcze tam nie zaglądałem.
 
Ostatnia edycja:

robix1

New member
Znalazłem jeszcze audiosfera.eu gdzieś koło dworca, tylko nie wiem jak tam z odsłuchem.
Jak będę w Szczecinie to się tam wybiorę może chociaż hk 3770 będzie można posłuchać.
 

Pan_Borowik

New member
O widzisz, tego nie znałem - a to rzut beretem "ode mnie", to się przespaceruję, tyle że najwcześniej w przyszły piątek będę w Szczecinie.
Asortyment trochę wąski (na stronie przynajmniej) JBL/Klipsh tylko - ale może nie kasują dwie stówy za odsłuch :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robix1

New member
Skusiłem się na wzmacniacz Advance Acoustic X-I60, oto moje spostrzeżenia (to czego nie przeczyta się w żadnych testach):

1. Funkcjonalność - chyba najwyższa z możliwych za tę cenę (1550). Możliwość podłączenia sprzętu komputerowego przez USB. Jakość USB tylko 16/44100, CD. Wystarczy podłączyć kabel "taki jak do drukarki" i DAC instaluje się jako advanced audio codek.
Do dyspozycji są też wejścia optyczne i coaxialne 24/96.
Także do dyspozycji mamy w zasadzie słuchanie muzyki przetwarzanej przez trzy przetworniki:

-ten z USB,
-z wejść cyfrowych
-i własny DAC podłączony przez RCA

2. Jakość wykonania - nie ma się do czego przyczepić.

3. Jakość odtwarzanej muzyki:

Moje porównania opieram na odsłuchiwanych w sklepie

HK 3770
Denon X300
Marantz PM6004 - miałem go w domu

i wcześniej posiadana
Yamaha RX-V671

Advance Acoustic moim zdaniem z kolumnami tonsil maestro II 180 gra zdecydowanie i z mocnym basem, mocniejszym niż marantz, brzmienie określiłbym jako cieplejsze niż marantza. Wysokie tony są dobrze słyszalne, ale delikatniejsze niż u marantza. Ogólnie fajnie się tego słucha przy dużej głośności, ponieważ dźwięk nie męczy.

Dla porównania ustawienia na jakich słuchałem marantza
loudnes - włączony
bass - +2 (jeśli dobrze pamiętam -5 do +5)
treble - 0

AA-X-60
loudness - włączony
bass - -4 (regulacja -10 do +10)
treble - +6

Myślę, że AA - XI60 dobrze będzie się zgrywał z jaśniej grającymi kolumnami, (może zachwalane na tym forum Taga Harmony Platinium).

Żeby nie było, że jest tylko różowo i pięknie.

Zauważyłem, a właściwie usłyszałem coś co mnie zaniepokoiło, a mianowicie w głośnikach słychać delikatny szum niezależnie od wybranego źródła i ustawionego poziomu głośności.

Proszę osoby posiadające wzmacniacze o wypowiedzenie się, czy u Was też występuje szum w głośnikach?

Dzwoniłem wczoraj do dystrybutora i w poniedziałek mają to u siebie sprawdzić.
Zobaczą co mi odpowiedzą, bo jakby co to mam ustawowe 10 dni na zwrot sprzętu.
 

SDman

Banned
Skusiłem się na wzmacniacz Advance Acoustic X-I60, oto moje spostrzeżenia (to czego nie przeczyta się w żadnych testach):

Zauważyłem, a właściwie usłyszałem coś co mnie zaniepokoiło, a mianowicie w głośnikach słychać delikatny szum niezależnie od wybranego źródła i ustawionego poziomu głośności.

Proszę osoby posiadające wzmacniacze o wypowiedzenie się, czy u Was też występuje szum w głośnikach?

Dzwoniłem wczoraj do dystrybutora i w poniedziałek mają to u siebie sprawdzić.
Zobaczą co mi odpowiedzą, bo jakby co to mam ustawowe 10 dni na zwrot sprzętu.

Witam,
szumu nie powinno być słychać.
Z ciekawości jak załącza i wyłącza się z "puknięciem" w kolumnach czy cicho ?

Pozdr.
 

robix1

New member
Przy włączaniu i wyłączaniu nie ma żadnych "pyknięć" w głośnikach.
Jedynie przy zmianie wartości basu i sopranu można wyczuć w kolumnach, że coś się zmienia, ale to chyba wynika z cyfrowego sposobu zmieniania wartości basu i sopranu.

Nie wiem czy to mi trafił się taki egzemplarz, czy wszystkie AA tak mają.

Podłączyłem dla sprawdzenia satelitki maestro i całkiem fajnie pod tym wzmacniaczem grają.

Z testowanych przeze mnie wynalazków najlepiej wypadły:

1. *********************ak prodigy podłączony analogowo
2. *********************ak prodigy podłączony po optyku (troszkę jakby mniejsza szczegółowość)
Na dniach mam mieć OPAMPY do *********************aka to może jeszcze coś z niego wycisnę.
3. Dźwięk po USB tak jakby mniej rozdzielczy dla mnie.
4. Jeszcze mam Asusa Xonar U3, który chyba wypada najgorzej, jakby najbardziej zamazana góra.
 

NitrostarPL

New member
Jedynie przy zmianie wartości basu i sopranu można wyczuć w kolumnach, że coś się zmienia, ale to chyba wynika z cyfrowego sposobu zmieniania wartości basu i sopranu.

Nie wiem czy to mi trafił się taki egzemplarz, czy wszystkie AA tak mają.

Potwierdzam, jako użytkownik x-i60 - wszystkie modele tak mają!
I raczej nic tutaj nie zmienisz. Ja swojego jak podpiąłem w domu pod Monitory Audio BX6 to słychać było, cicho bo cicho ale szumy. Zastanawiałem się czy mój egzemplarz jest z wadami, więc pojechałem do salonu gdzie go kupowałem - chciałem reklamować, zwrócić?.
Podłączylismy go pod sprzęt testowy (kolumny) - szumy nadal słychać ale jakby ciszej. Podłączyliśmy wybrany egzemplarz z półki salonowej pod te same kolumny i.... nadal szumy. Wniosek - wszystkie modele x-i60 tak mają. Wada fabryczna? Projektowa? Nie wiem, ja w swoim zakresie szukam mozliwosci zminimalizowania tych szumów, a więc:
1. Zalożyłem na kolumny z powrotem maskownice. Odcinają kilka dB w tym zakresie i szumy są mniejsze.
2. Zrezygnowałem z bi-wiringu: tylko jedna para kabli ze wzmacniacza do kolumn.
3. Jak sie skonczy gwarancja na sprzęt jade do jakiegos majstra od sprzetu Hi_fi ale który sie zna na cyfrowych a nie analogowych wzmacniaczach, byc moze przyczyna tkwi w kiepskim ekranowaniu zasilacza trafo. Napewno da się to zlikwidowac i usunąć. Jednak do tego czasu ciche słuchanie muzyki niesie za sobą w tle przenoszenie szumów,które przy cichym słuchaniu irytują.
Potwierdzam, jest to bardzo dobry wybór wzmacniacza w tej cenie - aż rwie się zeby podkręcać głośność - wtedy szumy ustępują i są niesłyszalne, wzrasta ogólna dynamika - jednak kosztem zwiekszonej głośności co nie przy kazdej muzyce kazdemu odpowiada.
I tutaj jednak tęsknię za amplitunerem NR-1504 Marantza którego miałem - "suchotnik" bo suchotnik ale jednak był wzorem dla tych co lubią słuchać muzyki w ciszy, w tle, nie inwazyjnej ("chili") - do kina domowego absolutnie się nie nadawał (chociaż było to amplituner AV, do muzyki owszem jednak nie do rocka i bardziej dynamicznej muzyki, jedynie do spokojnego jazuu i wokalistyki). Taki paradoks.
4. Oczywiscie dobra listwa zasilająca (sugestia sprzedawców była taka, że w domu mam.... "niezbyt zdrowy prąd" z gniazdka, co przekłada się na szumy - oczywiście część prawdy w tym jest, bo różne żródła w domu generują jakieś przepiecia i szumy na inne urządzenia).
Niestety, z powrotem muszę wylozyc parę groszy zeby kupić dodatkowy wzmacniacz Marantza do odsłuchów wieczornych, jazzu, wokalistyki, muzyki spokojnej i relaksującej. Widzę i to znaczną rożnicę w odtwarzanej cicho muzyce między tym x-i60 a każdym modelem Marantza, cokolwiek i ktokolwiek o tej firmie i modelach mówi :)
Jednak podsumowując: AA x-i60 jest bardzo dobrym wzmacniaczem w tej cenie! Pomimo tej wady (lekkie szumy) ja swojego egzemplarza nie zamierzam się długo pozbywać i ogólnie polecam go każdemu!!!!!
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Jest też świeży wątek o wyższym modelu (x-i 120 bodajże) i z tego co jego użytkownik napisał też szumi :) Ja miałem, przez parę dni tego x-i 60 ale sprzedałem, m.in dlatego że szumiał,miał kiepskie pokrętło (plastik) i głośno pstrykał przy włączaniu i przełączaniu wejść... Nie pamiętam, czy też nie było przebić, z innego kanału. Teraz trochę żałuję, bo chyba bardziej by pasował do moich MA BX2.

PS. Kupiłem Mitchel Johnsona SAP 201V i co?? też szumi :p Z tym, że jest patent, jak nie ma sygnału przez parę sekund, to się coś tam przełącza i szumu nie ma.
 

rustinpeace

New member
według mojej opinii żaden wzmacniacz do około 2000 tys nie ma startu do tego AA (niektóre droższę są również duzo gorsze)
jeśli ktoś lubi ciepły, basowy dźwięk z wyrazistą średnicą i lekko zaokrągloną górą to polecam.
czytałem w opiniach na internecie, że ludzie sobie radzą z szumem zmieniając kable.
ja u siebie słyszę delikatny szumik przy przystawieniu ucha do głośnika (tylko jak nic nie gra) - ale to jest normalne zjawisko.
ogólnie świetny wzmacniacz - dokładnie taki jak go opisują w recenzji highfidelity.
największą zaletą tego wzmacniacza jest barwa. bardzo dobrze brzmią na nim gorzej nagrane płyty (oczywiście te dobrze nagrane brzmią świetnie :)).
francuzi z chińczykami odwalili kawał dobrej roboty. zakochałem się w brzmieniu tego wzmaka i mogę go słuchać godzinami.
 
Do góry