8000 F czy ES?

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Tdx, ja uzywam po DLNA tylko wiec nie wiem jak tam z Usb , ale eco i tak wylaczylem bo obraz robi sie blady, co do wygaszania nic takiego nie zauwazylem u siebie
 

tdx

New member
Bez reklam
Tdx, ja uzywam po DLNA tylko wiec nie wiem jak tam z Usb , ale eco i tak wylaczylem bo obraz robi sie blady, co do wygaszania nic takiego nie zauwazylem u siebie

Ja tam zawsze z USB coś odpalam bo jakość faktycznie miażdży a nie chce żadnego bufforowania... Ale tu to po prostu kwestia gustu napisałem tylko że wcześniej było teraz nie ma...
Co do wygaszania to spróbuje nagrać filmik żeby pokazać o co chodzi, generalnie TV robi naprawdę dobre wrażenie ale że miałem serie B650 i D7000, na razie do zmiany F7000 mnie nie przekonało :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
A ja mam dziwny problem ze smartem, nie zainstalowalo mi zadnej aplikacji , mam puste pola a polaczenie z netem mam caly czas, co to moze byc ?
 

pawelk07

New member
No właśnie że mam na wydanie jakieś 5500.. I albo wezbe es8000 z bd-f7500 za 5800, albo poczekam troche i wezme f8000 ale wtedy nie będę miał bluray. A raczej nie warto brać F ale 40" zamiast 46.. Tak jak wcześniej pisałem, jakością raczej aż tak się nie różnią i dla mnie es powinien wystarczyć.
 

tdx

New member
Bez reklam
No właśnie że mam na wydanie jakieś 5500.. I albo wezbe es8000 z bd-f7500 za 5800, albo poczekam troche i wezme f8000 ale wtedy nie będę miał bluray. A raczej nie warto brać F ale 40" zamiast 46.. Tak jak wcześniej pisałem, jakością raczej aż tak się nie różnią i dla mnie es powinien wystarczyć.

Jesteś w tej komfortowej sytuacji że wybierasz pomiędzy bardzo dobrym a lepszym...
Jeśli jeszcze dochodzi kwestia wielkości bierz większy... Poważnie zaczynałem od 32" teraz mam 105" w tym samym pokoju :D
 

falek4

New member
Zgadzam się z Tobą że obraz jest lepszy,ale nie dla tego że inna matrycy tylko lepszy procesor i grafika co będzie można dopiero porównać podpinając evilution kit.Mam rację? Jak nie to mnie proszę świecić :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Na marynarskiej mają już evolution kit'a, którego pokazują na szkoleniach. Miałem okazję widzieć ES8000 z wpiętym kit'em oraz stojącego tuż obok F8000 i uwierz mi, że albo moja wada wzroku gwałtownie się powiększyła albo evolution kit w kwestii jakości obrazu nie zmienił nic albo niewiele a już na pewno nie wyeliminuję on cloudingu.


Pozdrawiam
 

RafMat

New member
Próbujesz Mnie przekonać że przy takiej samej matrycy z takim samym oświetleniem, takim samym procesorze, karcie graficzna i algorytmami tetelwizor serii F 8000 nie ma cloudingu ,gra i świeci dużo lepiej niż ES8000;)? Jesteś Optymistą albo tak jak piszesz... :) Jak bym miał kupować w tym roku Tv to na pewno wybrał bym tegoroczny model serii F chodźby dlatego że ma dwa tunery DVB-S co daje duże możliwości.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
RafMat nie za bardzo wiem o co Tobie chodzi...chcesz wmówić wszystkim że ES =F ?? Bo wygląda to tak jak rozpaczliwą obrona ES 8000 ( polecam test na konkurencyjnym forum ..przed i po kalibracji) ...masz ten model i nie widzisz różnicy, to O.K planujesz zakup ...to kup ES i daj żyć ;)

Testy F8000 pojawiły się już chyba na wszystkich, najbardziej wiarygodnych, stronach poświęconych TV ....czytać ...testować ..porównywać i nie błądzić ;)
 

falek4

New member
Próbujesz Mnie przekonać że przy takiej samej matrycy z takim samym oświetleniem, takim samym procesorze, karcie graficzna i algorytmami tetelwizor serii F 8000 nie ma cloudingu ,gra i świeci dużo lepiej niż ES8000;)? Jesteś Optymistą albo tak jak piszesz... :) Jak bym miał kupować w tym roku Tv to na pewno wybrał bym tegoroczny model serii F chodźby dlatego że ma dwa tunery DVB-S co daje duże możliwości.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

A kto powiedział że ES ma taką samą matrycę i podświetlenie jak F? A Ty próbujesz mnie przekonać, że evolution kit zwiększy współczynnik kontrastu, jasność podświetlenia panelu, jego równomierność oraz liczbę stref micro dimming z 576, które były w ES do 1144 stref w serii F (tyle posiada wersja 55 cali) za pomocą algorytmów? Wybacz ale to Twoja teza jest bardziej optymistyczna niż moja;) Rozumiem, że wydałeś sporo pieniążków na serię ES, ale zachowaj proszę dystans i nie wmawiaj sobie, że dokupisz "kostkę" i będziesz miał dokładnie to samo co oferuję nowy model.
 

RafMat

New member
Mam dość twojego marketingowego bełkotu, słaby z Ciebie sprzedawca.Przekonujesz mnie do czegoś bez konkretnych dowodów.Jak dziecko we mgle.Skoro widzisz smużenie w oświetlonym pomieszczeniu na modelu Es8000 to faktycznie choroba zaczęła postępować.Podaj proszę link lub coś gdzie są podane konkretne zmiany w matrycy.Bo jak będę chciał to też sobie dokupienia szybszy procesor i inne tego rodzaju bajery. Nie testowałeś dwóch telewizorów razem + wkładką EVO więc nie wprowadzaj zamętu "Pinokio :)".

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

jarjar82

New member
RafMat uspokój sumienie, nikt Cie nie zmusza i nie namawia ;) masz dobry TV z kiepskim odwzorowaniem barw,cloudingiem i frame skipping, ale za to masz b.dobre 3D i w miarę fajny design ...aaa i kupisz sobie KITA...

po co ma wklejać linki ..sam poszukaj linków do testów es8000 i do F8000. Skąd ma wziąć dane na temat matrycy ?? Ty takowe masz :D :D Żądasz konkretów, a sam nic nie wnosisz do dyskusji....wyjdę z pracy i jak znajdę na wieczór chwile ..to powklejam Ci tu linków na 4 dni czytania ;)

ES nie może równać sie F ...za duży skok w jakości generowanego obrazu, głębokości czerni, równomierne podświetlenie ...bardzo dobra płynność bez zacięć przy przejściach marginalnych. Wątpię by soft to zmienił ...a fizycznych braków ES nie wyeliminuje żaden KIT :(
 

tysma

New member
Na marynarskiej mają już evolution kit'a, którego pokazują na szkoleniach. Miałem okazję widzieć ES8000 z wpiętym kit'em oraz stojącego tuż obok F8000 i uwierz mi, że albo moja wada wzroku gwałtownie się powiększyła albo evolution kit w kwestii jakości obrazu nie zmienił nic albo niewiele a już na pewno nie wyeliminuję on cloudingu.


Pozdrawiam
Es8000 ma clouding? Bo ja nie zauważyłe, przy przełączaniu programów on się pojawia, ale potem jak pojawi się obraz programu i załącza się te funkcje poprawy obrazu to cloudingu brak.
 

falek4

New member
Mam dość twojego marketingowego bełkotu, słaby z Ciebie sprzedawca.Przekonujesz mnie do czegoś bez konkretnych dowodów.Jak dziecko we mgle.Skoro widzisz smużenie w oświetlonym pomieszczeniu na modelu Es8000 to faktycznie choroba zaczęła postępować.Podaj proszę link lub coś gdzie są podane konkretne zmiany w matrycy.Bo jak będę chciał to też sobie dokupienia szybszy procesor i inne tego rodzaju bajery. Nie testowałeś dwóch telewizorów razem + wkładką EVO więc nie wprowadzaj zamętu "Pinokio :)".

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Wskaż proszę gdzie w tym temacie jest jakakolwiek wzmianka o smużeniu ES8000 w oświetlonym pomieszczeniu?

Podać link? Widzę, że bazujesz tylko i wyłącznie na informacjach, które wyczytasz w internecie. Ja opieram się na własnym doświadczeniu, spostrzeżeniach i informacjach u źródła jakim jest Samsung. Polecam czasami wyłączyć komputer i wyjść z domu.

Dokup sobie "procesor i inne bajery" i upgrade'uj swój TV do serii F, G, H, I, naprawdę nie mam nic przeciwko, ale nie wmawiaj swoich herezji innym użytkownikom, którzy stoją przed dylematem wyboru TV a Twoje "rady" powodują jeszcze większy mętlik i zamęt w ich głowach.

Tak jak wcześniej napisałem miałem okazje testować ES8000 z Evolution Kit vs F8000. Ty będziesz musiał na to poczekać do przełomu czerwca i lipca kiedy to zestaw zostanie wprowadzony do sprzedaży w Polsce, więc z oceną wstrzymaj się do tego momentu.

Dyskusja z Tobą nie jest zbyt konstruktywna i nie wnosi nic ciekawego w temat, także nie mam zamiaru już z Tobą dyskutować.

PS:

Twoje wypowiedzi są przesycone agresją i zawiścią. Naprawdę nie miło się to czyta.


Pozdrawiam
 

falek4

New member
Es8000 ma clouding? Bo ja nie zauważyłe, przy przełączaniu programów on się pojawia, ale potem jak pojawi się obraz programu i załącza się te funkcje poprawy obrazu to cloudingu brak.

Być może miałeś mniej "dotknięty" chmurami egzemplarz ale w mniejszym lub większym stopniu występował on zawsze.


Pozdrawiam
 

jarjar82

New member
Odświeżę temat ....

Znalazłem na pewnej stronce ( która znów wraca do życia po dł czasie niebytności) dość ciekawe informacje..i jednoznaczne potwierdzenie zmiany stosowanych matryc w serii F w stosunku do ES.

Ciekawe że Samsung nie trąbi o tym wszem i wobec ...być może nie chcą odkryć swych kart ;)

link
h t t p : / / w w w . t v t e s t . p l / t a j e m n i c e - s a m s u n g o w -s e r i i - f /
 
Do góry