55UF8557 vs. 55UF8517 vs. 55UF8507V vs. 55UF850V

tomazon36

New member
Nie jest tak źle ustawienia expert1 są bardzo pomocne , kilka dni ustawiania i obraz juz tak nie drażni. Nie jest doskonały... Ale może być.😀

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

boguslaw25

New member
Cześć. Czy te powidoki występują też np. po oglądaniu telegazety i czy występują też przy "normalnym" oglądaniu programu tv (np. przebijające logo stacji) ?
 

sharan1

Member
A taka ochote miałem na zakup 55UF850V,a tu takie niespodzianki.Myślałem,że w tym modelu głównym minusem jest matryca 60hz i problem z płynnością ruchu.A tu jeszcze powidoki dochodzą,masakra.
 
Ostatnia edycja:

Makrys

New member
Kupiłem ten TV. Od 31 grudnia intensywnie go testuje.
Porównywałem go z Sony 55w809 , Sony 55X8509C . Pojechałem do sklepu RTV EURO AGD i na żywo zrobiłem porównanie wybranych modeli. Z tego co zauważyłem to w tv sony dysk przenośny bardzo długo się uruchamiał. Jak tv go zobaczył to film nie chciał się uruchomić. Nie było takiego problemu w LG ( jeden minus to nie czyta zdjęć zapisanych w rawach )
Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu to moim skromnym zdaniem LG lepiej się zaprezentowało.
Kolory bardzo naturalne ( i to nawet bez przeprowadzonej kalibracji ).
- lepszy obraz ( opinia po zobaczeniu tego samego materiału na tych tv )
- mój stary tv też był LG i działał u mnie 10 lat bez żadnych problemów. Dlatego postawiłem znowu na LG
- Bardzo cienkie ramki
- smart tv ( w sony był problem z obsługą - może nie były zainstalowane wszystkie poprawki )
- Rewelacyjne głośniki harman / kardon ( ale i tak mam podłączony do kina domowego )
Jestem jak najbardziej zadowolony z podjętej decyzji. Też obawiałem się powidoków ale w tym egzemplarzu nic nie zauważyłem. Jeśli chodzi o matryce to wg mnie jest 100 hz.
Szukałem na ten temat informacji na forach zagranicznych i wszędzie piszą o matrycy 100 hz.
Nie wiem skąd są takie informacje.
 

sharan1

Member
Kupiłem ten TV. Od 31 grudnia intensywnie go testuje.
Porównywałem go z Sony 55w809 , Sony 55X8509C . Pojechałem do sklepu RTV EURO AGD i na żywo zrobiłem porównanie wybranych modeli. Z tego co zauważyłem to w tv sony dysk przenośny bardzo długo się uruchamiał. Jak tv go zobaczył to film nie chciał się uruchomić. Nie było takiego problemu w LG ( jeden minus to nie czyta zdjęć zapisanych w rawach )
Jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu to moim skromnym zdaniem LG lepiej się zaprezentowało.
Kolory bardzo naturalne ( i to nawet bez przeprowadzonej kalibracji ).
- lepszy obraz ( opinia po zobaczeniu tego samego materiału na tych tv )
- mój stary tv też był LG i działał u mnie 10 lat bez żadnych problemów. Dlatego postawiłem znowu na LG
- Bardzo cienkie ramki
- smart tv ( w sony był problem z obsługą - może nie były zainstalowane wszystkie poprawki )
- Rewelacyjne głośniki harman / kardon ( ale i tak mam podłączony do kina domowego )
Jestem jak najbardziej zadowolony z podjętej decyzji. Też obawiałem się powidoków ale w tym egzemplarzu nic nie zauważyłem. Jeśli chodzi o matryce to wg mnie jest 100 hz.
Szukałem na ten temat informacji na forach zagranicznych i wszędzie piszą o matrycy 100 hz.
Nie wiem skąd są takie informacje.


Np. z testu na sąsiednim forum. Niestety nie mozna tu wkleić adresu www. Podam tylko początek testu:
W tym roku przetestowaliśmy dla Was wiele telewizorów od firmy LG. Kolejnym jakiemu chcieliśmy się przyjrzeć jest model z serii 850V. Jest to telewizor, który plasuje się w średniej klasie jak również w obrębie swojej serii dość znacznie różni się wyposażeniem. Do testów dostaliśmy model 55 calowy. Na rynku znajdują się jeszcze modele 49 oraz 60 i 65 cali. Dwa ostatnie wyposażone zostały w natywną matrycę 120Hz, natomiast testowany dzisiaj oraz 49 calowy w matryce 60Hz. To bardzo ważna uwaga w przypadku wyboru ekranu pod konkretne wymagania. O szczegółach dowiecie się z poniższego testu.
 
Ostatnia edycja:

tomazon36

New member
Też byłem pełen wątpliwości przed zakupem, ale zaryzykowałem i go kupilem i po miesiącu jestem miło zaskoczony. Na forach zachodnich zaznaczają że matryca 100hz i może jest a jak nie to tego nie zauważyłem pobawiłem się ustawieniami i jak dla mnie i moich bliskich tv spełnia pokładane w nim oczekiwania, funkcje multimedialne rewelacja tv zastępuje wiele innych urządzeń.


Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

WPPP

Member
Oto zdjęcia powidoków!

Te są akurat z TV UF7707, ale miałem w domu także UF850V oraz UF8579 i wszystkie egzemplarze miały dokładnie takie same zjawisko anormalnych powidoków.
Pisząc takie same, mam na myśli nie tylko ich identyczną intensywność/skalę, ale także identyczny czas ich powstawania (już po 20-30 sekundach zatrzymanego obrazu- chyba najlepiej sprawdzać to włączając przeglądarkę internetową) oraz identyczny czas na całkowite zaniknięcie (10-12 minut). Przy czym chodzi wyłącznie o modele wielkości poniżej 60 cali. Być może tegoroczne (tzn. z 2015 roku) 120 Hz matryce nie są tymi samymi tanimi i spapranymi matrycami, co "60-stki".
Ponadto, sprawdziłem pod kątem powidoków kolejne kilka egzemplarzy w różnych sklepach i wszystkie sztuki miały te same powidoki. Dlatego nie wierzę w opinie, że "w moim nie zauważyłem żadnych powidoków". Ja widziałem powidoki w około 10 egzemplarzach- czyli 100% obecność), więc to nie może być już kwestia braku szczęścia. Wiem, że część ludzi ma - za przeproszeniem (a więc bez obrazy, bo nie o obrażanie kogokolwiek tu chodzi) - takie mózgi, że wielu rzeczu nie jest wstanie dostrzec. I być może akurat w przypadku tych powidoków jest to korzystniejsze dla tych osób.

Chcę jeszcze dodać, że podczas domowego testowania trzeciego egzemplarza (UF8579) przeszła mi też dodatkowo ochota na tegoroczne TV od LG za sprawą tego, że jednak wydajność procesora oraz optymalizacja webOSa w dalszym ciągu są, jak dla mnie, sporo za małe. Przypuszczam, że dopiero UF950V spełnia moje wysokie wymaganie w tym zakresie, ponieważ w tym TV klasy premium jest już procesor wyraźnie wydajniejszy i z większym o 0,4 Ghz na rdzeń taktowaniem.

A dzisiaj pojawiła się pierwsza informacja o nowych TV od LG. Na razie marketingowo brzmi to dobrze, ale trzeba poczekać jak będzie naprawdę, a także na wszystkie pozostałe dane.
Natomiast kilka dni wcześniej LG wydało komunikat o webOSie 3.0. Tak jak myślałem, jest dalsza poprawa działania szybkości (tzn. według oficjalnej zapowiedzi), co nie może dziwić, bo jak ktoś nie jest ślepy, to widzi, że webOS 2.0 wciąż nie ma pełnej płynności.
 

Attachments

  • 1.0.jpg
    1.0.jpg
    445,3 KB · Wyś: 63
  • 1.1.jpg
    1.1.jpg
    260,5 KB · Wyś: 61
  • 2.0.jpg
    2.0.jpg
    439,5 KB · Wyś: 53
  • 2.1.jpg
    2.1.jpg
    258,5 KB · Wyś: 47
  • 3.0.jpg
    3.0.jpg
    330,2 KB · Wyś: 46
  • 3.1.jpg
    3.1.jpg
    247,7 KB · Wyś: 49
  • 4.0.jpg
    4.0.jpg
    413,3 KB · Wyś: 53
  • 4.1.jpg
    4.1.jpg
    242,4 KB · Wyś: 47

WPPP

Member
Dwa zdjęcia z jakiś powodów nie chcą mi się załadować, ale i tak macie ich dużo do zobaczenia.
 

Attachments

  • 6.0.jpg
    6.0.jpg
    230,6 KB · Wyś: 48
  • 6.1.jpg
    6.1.jpg
    251,4 KB · Wyś: 48
  • 7.0.jpg
    7.0.jpg
    232,2 KB · Wyś: 48
  • 7.1.jpg
    7.1.jpg
    252,7 KB · Wyś: 62

luro

New member
Faktycznie nie wygląda to najlepiej, powidoki dostrzegalne są tylko na czarnym tle czy podczas oglądania filmów tez?
 

Makrys

New member
Oglądam te zdjęcia i naprawdę wygląda to nie za ciekawie.
Postanowiłem sprawdzić i nie widzę żadnych powidoków.
 

zdzich1961

New member
Witam, oraz dziękuję za cenne informacje o których się tu dowiedziałem. Również jestem zainteresowany kupnem nowego TV 55'-60' Samsung - Lg Spędziłem przy komputerze już wiele godzin w jego poszukiwaniu, czytam opinie, oraz wyniki testów. Doszedłem do wniosku że producenci, serwis, jak i niektórzy sprzedawcy kantują klienta jak tylko mogą. Przypomniała mi się dawna historia kiedy to kupiłem ze sklepu TV Thomson 29' CRT z płaskim ekranem, byłem nim bardzo zachwycony, oczywiście zachwyt nie trwał długo, po kilku dniach po lewej stronie ekranu zauważyłem cztery pionowe pasy. Od tego momentu zaczęła się dla mnie nie przyjemna historia, trochę podobna do tej o której to czytałem tu po wyżej. Mój TV Thomson za którego wtedy zapłaciłem 3000zł zamiast stać w moim domu i cieszyć moje oczy, krążył jak bumerang po między moim miejscem zamieszkania a serwisem Thomsona, który nie był w stanie usunąć jego wady. Finał historii to ekspertyza z serwisu centralnego która brzmiała:Odbiornik TV Thomson jest w pełni sprawny, użytkownikowi zaleca się zwiększyć odległość od używanego odbiornika. Odwiedziłem sklepy RTV obejrzałem TV Thomson i stwierdziłem że we wszystkich takich modelach widać te same pionowe pasy. Podczas rozmów ze sprzedawcami okazało się że co niektórzy wiedzieli jaką tajemnicę kryje TV Thomson. Na pewno zastanawiacie się dla czego tego TV nie oddałem z powrotem do sklepu? Próbowałem na różne sposoby, po mimo że od mojego zakupu minęły zaledwie cztery dni. Inna historia to kupiony kilka lat temu TV Samsung LE 40C650 bardzo udany model, solidnie wykonany, bez awaryjny nadal mi służy. Dużo informacji o tym modelu było na HDTV między innymi jaka zastosowana została matryca w tym modelu? I tu zaczęła się loteria która powtarza się obecnie. Samsung w tym modelu stosował różne matryce, zarówno swojej produkcji, jak i innego producenta -gorsze. Na forum HDTV zawrzało, wszyscy przyszli nabywcy znający temat stosowanych różnych matryc poszukiwali w sklepach RTV między innymi ja, naklejki z boku TV oznajmiającej rodzaj zastosowanej matrycy. Miałem szczęście i znalazłem z matrycą Samsunga SQ01 Obecnie chcę kupić TV nowszej generacji i większy do salonu, za rozsądną cenę, ale po kilku dniach spędzonych przed monitorem komputera, w gąszczu informacji o nie zliczonej ilości modelach TV, owianych nie kończącymi się tajemnicami producentów na nie korzyść klientów, na chwilę obecną zostaję przy swoim 40' Samsungu. Pozdrawiam wszystkich fanów TV nowej generacji.
 

tomar76

New member
Witam
Posiadam LG 55uf850V od miesiąca, powidokòw brak, natomiast przy oglądaniu filmòw z "czarnymi ramkami" w jednym kącie na ramce widać zbyt mocne podświetlenie obrazu zwłaszcza nocą.
Nawet poluzowałem śrubki w tym rogu na obudowie TV aby zniwelować naprężenia tak jak to ktoś kiedyś zasugerował,ale to nie pomogło.
Ale to nic w poròwnaniu z moim starym samsungiem 46A551 ktòry tak bardzo straszył powidokami i claudingiem.
Ogòlnie jestem zadowolony z funkcji i obrazu jeszcze tylko znaleść gdzieś ustawienia kalibracyjne,gdyż zawsze się wydaje że obraz można lepiej ustawić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry