55UF8557 vs. 55UF8517 vs. 55UF8507V vs. 55UF850V

RHJG

New member
Bez reklam
Witam dziękuję wersja 65 cali tego TV ma natywną matrycę 120 Hz,wersja 55 cali ma 60 Hz.Nie wiem jak jest w modelu 55UF8557 ? Na szczęście te matryce 60 Hz w tym TV są bardzo dobre.
 

tomar76

New member
Odnośnie powidokòw jest to raczej loteria przed chwilą znalazłem na YouTube filmik gdzie mòj model je posiada i jeżeli teraz ich u mnie niema to nie znaczy że się nie pojawią miałem tak już z samsungiem po 2 latach zaraz po gwarancji, oby nie w tym przypadku.
 
Ostatnia edycja:

Radek_ek

New member
Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem tego LG 55uf850 V i mimo chęci (czas na oddanie do sklepu) nie zauważyłem żadnych powidoków. Szukam tylko ustawień kalibracyjnych lub trzeba będzie przeprowadzić profesjonalną kalibrację.

Pozdrawiam,

Radek
 

banditto

New member
Cześć. Od kilku dni posiadam 49UF8517. Niestety jestem rozczarowany płynnością. Zastanawiam się nad wymianą w sklepie na 49UF8579.
Użytkownik ciapeczek666 pisze, że nie widzi różnicy w płynności kiedy włącza True motion. Chciałem zapytać czy może ktoś jeszcze testował ten upłynniacz? Ktoś widzi różnicę w płynności? Czy warto wymieniać 8517 na 8579?
Co myślicie?
 

wingg

New member
Cześć. Od kilku dni posiadam 49UF8517. Niestety jestem rozczarowany płynnością. Zastanawiam się nad wymianą w sklepie na 49UF8579.
Użytkownik ciapeczek666 pisze, że nie widzi różnicy w płynności kiedy włącza True motion. Chciałem zapytać czy może ktoś jeszcze testował ten upłynniacz? Ktoś widzi różnicę w płynności? Czy warto wymieniać 8517 na 8579?
Co myślicie?
Cała seria uf85.. i uf77.. to 60hz do 55 cali od 60 cali w zwyż jest dopiero matryca 120hz.

-->>
 

banditto

New member
Cała seria uf85.. i uf77.. to 60hz do 55 cali od 60 cali w zwyż jest dopiero matryca 120hz.

-->>
Tak rozumiem. Chodzi mi tylko o to czy ktoś jeszcze testował opcje True motion, która występuje w modelu 49uf8579 (nieobecna w modelu 49uf8517). Jeśli zatem ktoś testował to czy zaobserwował jakąś poprawę. Pytam o to ponieważ zastanawiam się czy warto ze wzgledu na opcje true motion wymienić 49uf8517 na 49uf8579.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak rozumiem. Chodzi mi tylko o to czy ktoś jeszcze testował opcje True motion, która występuje w modelu 49uf8579 (nieobecna w modelu 49uf8517). Jeśli zatem ktoś testował to czy zaobserwował jakąś poprawę. Pytam o to ponieważ zastanawiam się czy warto ze wzgledu na opcje true motion wymienić 49uf8517 na 49uf8579.

Warto zmienić, ale na TV z matrycą 120Hz :) Ja osobiście braku płynności w TV bym nie zdzierżył, więc zakupu TV z matrycami 60Hz nigdy nie brałem pod uwagę.
 

ciapeczek666

New member
Witam,- jeśli chodzi o upłynniacz - tak naprawdę daje się go odczuć tylko w filmach - redukuje on szarpanie przy płynnych scenach ("latająca kamera") mam go ustawiony na "płynny" na stałe. Włączenie opcji wyraźny powoduje że obraz jest "klatkowany" i mało przyjemny do oglądania - szczególne widoczne jest to w animacjach i dynamicznych scenach - w takim przypadku moim zdaniem lepiej go wyłączyć lub zostawić na płynnym.

Oczywiście nie wiem czy opłaca się zamienić model bez 8517 na 8579 ale ja jestem zadowolony.
Dużą rolę w płynności ruchu w tym TV odgrywa jakość tzn. np. animacja z kanału SD jest bardzo poszarpana a ta sama bajka z kanału HD jest w całości płynna. Podobnie wygląda sprawa ze sportem.
Dla mojego poprzednie go TV który był 100 hz jakość nie miała znaczeni obraz był płynny zawsze. Jednak porównując oba odbiorniki na sygnale HD nie ma jakiejś przepaści w płynności obrazu. Dla mnie nie ma sensu demonizować 60 hz matrycy, nie można porównywać jej z matrycami z przed 6 lat.
 
Ostatnia edycja:

fReakinbtch

New member
Witam. Zastanawiam się nad kupnem modelu LG 49UF850V. Czy ten telewizor nadaje się do oglądania programów z cyfrowej telewizji naziemnej? Czy występują powidoki i czy obraz jest płynny? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

po25

New member
uf 860V również jak niższy model od 65" ma 100Hz, model 55" 50 Hz - mam go od 2 dni i pupa, w true motion jeden suwak, pomimo, że wiele osób pisało że na bank 100 hercowa matryca
 

Rick1

New member
no to teraz to mam dopiero mętlik w głowie czytałem kilka artykułów że wszystkie telewizory 3D muszą mieć matrycę minimum 100 Hz a tu proszę taka niespodzianka jak to możliwe ? i na dodatek te telewizory nie są wcale tanie 55" uh850v kosztuje ponad 5 tys. i żeby takie sztuki robić muszę przyznać że trochę rozczarowała mnie ta marka
 

tomazon36

New member
Posiadam ten telewizor od ponad pół roku i całkowicie mnie zadowala. Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tym czy ma te 100 hz czy też nie ? i powiem że teraz po czasie nie ma to żadnego znaczenia...

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

Rick1

New member
w sumie to masz rację jeśli dobrze ci się ogląda i nic cię nie denerwuje i nie ma z nim problemów to najważniejsze
 
Do góry