55pus8804 - brak internetu

Lechovid

New member
Witam,
Może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek z Philipsem - od wczoraj TV nie łączy mi się z WIFI ani przez kabel sieciowy. Tzn. TV widzi sieć wifi, łączy się, a potem jest komunikat że dostęp jest ograniczony i nie może komunikować się z routerem. Przez kabel łączy się bez komunikatu, ale rezultat jest taki sam. W konfiguracji sieci widać numery IP, itd., tak jakby wszystko działało.
Niestety wszystkie aplikacje na androida, play store, youtube itd. nie działają bo podobno nie ma internetu. Nie działa także EPG. W menu aplikacji jest komunikat "Sieć wifi nie ma dostępu do internetu, masz połączenie z siecią wifi która nie ma dostępu do internetu".

Co najciekawsze - netflix działa bez problemu - czyli internet tak naprawdę jest - ale to chyba jedyna potrzebująca internetu apka która działa :-(

TV włączałem jeszcze raz, także przez odłączenie z kontaktu i z menu androida > restart.

Miał ktoś podobną sytuację? Nie chcę przywracać ustawień fabrycznych i potem kilka dni znowu wszystko konfigurować :-(
 

gutekxtpl

Member
Nie masz zainstalowanego przypadkiem jakiegoś blokera reklam? Albo korzystać z DNSów blokujących reklamy, w telewizorze albo routerze?


Jak masz możliwość udostępnij internet z telefonu (hotspot wifi) i sprawdź czy ten sam problem będzie.
 

Lechovid

New member
Zadzwoniłem pod numer podany przez Kikiego (dzięki Kiki!) - temat okazał się banalny do rozwiązania ale nigdy bym na to nie wpadł. Dla tych co będą mieli podobny problem:

zapewne z powodu braku prądu zegar mi się w TV zresetował na default 2015 rok, a miałem auktualnianie czasu automatyczne wyłączone. Z jakiegoś dziwnego powodu powodowało to że TV, a właściwie android nie mógł się połączyć z internetem ani przez wifi ani kabel.

Po ustawieniu czasu na auto wszystko działa :)
 

gutekxtpl

Member
To nie jest, żaden dziwny powód. Po prostu certyfikaty w systemie w tym momencie straciły ważność - żeby być dokładnym to "nie uzyskały jeszcze ważności". Jest to problem, który według mnie będzie coraz bardziej narastał i stwarzał coraz więcej problemów z oprogramowaniem, nie tylko androidem.
Poczytaj sobie jaki problem ludzie mają z telefonami/telewizorami z np. Androidem 5. Po przywróceniu ustawień fabrycznych system nie ma aktualnych certyfikatów, a te wbudowane fabrycznie w system są już obecnie nieważne i system nie jest w stanie, ani pobrać nowych, ani połączyć się z serwerami, ani zaktualizować usług google. Trzeba się babrać w ręczne aktualizacje usług, aby te pobrały aktualne certyfikaty.
Dodam tylko, że niedawno apple wymusiło aby certyfikaty były ważne tylko... rok czasu. Więc będzie wesoło.

Druga sprawa, to telewizor powinien zaktualizować zegar z sygnału DVB-T, ale patrząc jak te Philipsy działają nawet to mnie nie dziwi.
 
Do góry