55'+ do 6000.

xform

Member
Teorie spiskowe ....

Poproś o podłączenie takiego sygnału i czar Demo pryska !

Tu się zgodzę, demo piękne, ale jak poprosiłem o podłączenie sygnału TV, który grał obok inny telewizor to pracownik się wymigał. Też obawiam się czy byłbym równie zadowolony z efektu.

Doczytałem, że Philips daje komplet potrzebnych gadżetów a w sony np okulary 3D trzeba dodatkowo dokupić i chyba drugiego pilota. Korci mnie spróbować Philipsa, choć mój stary Sony LCD gra już nie wiem ile lat bezawaryjnie. Za Philipsem przemawia też z tego co widzę dłuższy staż w obsłudze androida. Jadę dziś do MM dokładnie popatrzeć na 55PUS7170. Lubię gadżety typu HUE :).
 

pepka

Member
Bez reklam
Hue + Ambilight i można mieć problem z dopchaniem się do telewizora (choć dla mnie ten "bajer" jak narazie jest neutralny) ;).
Wybór będzie między 65 LED z 4k albo 55 OLED... zakładam, że zadecyduje jednak rozmiar. Przy następnej wymianie tv (pewnie ze 4 lata), duże OLED'y z UHD powinny już być dostępne za normalne pieniądze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie też tak zrobię.
Największe wrażenie robi zawsze wielkość obrazu.
A teraz dobre 65" są nawet za 5500 zł.
Czyli mogę kupić 2 sztuki za jednego Oleda.
To tak wolę póki co.
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Samsung 65JU7500
Philips 65PUS7600
LG 65UC970v
Sony KD65X8505c
Kolejność przypadkowa. Udało mi się namierzyć fizycznie wszystkie oprócz Philipsa. Jeżeli nie pojawi się nic "świeżego", to wybór będzie na pewno ze wspomnianej czwórki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już ambilight robi na 65" duże wrażenie a jeszcze HUE ...
To będzie naprawdę czad.
Co do jakości skalowania HD do 4K byłbym za
- Philips
- SONY
- Samsung.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze w zanadrzu kalibrację.
Philips i Sony są na Androidzie.
Dziś bawiłem się kilka godzin wtyczkami z KODI.
Tam jest kilkadziesiąt tysięcy programów, filmów, koncertów, stacji telewizyjnych z całego świata. Bardzo dużo materiałów w HD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android jest najbardziej rozwojową platformą na rynku.
A teraz jak ktoś potrafi skorzystać z wtyczek na Kodi to ma dostęp do telewizji Świata, nieograniczonego dostępu do filmów i programów HD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kodi to aplikacja, ale wtyczki która i co może, to instalujemy i później jest pełna opieka, jak wchodzą nowe wtyczki. Wtyczek jest setki a może więcej.
A każda wtyczka to dziesiątki, może setki tysięcy filmów i programów.
Straciłem rachubę...
Na razie szukamy wtyczek atrakcyjnych i faktycznie niektóre powalają na kolana, tym bardziej że same ściągają sobie napisy do filmów i ustawiają bez opóźnień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 55PUS7600 jest w specjalnej ofercie dla niebieskich razem z kalibracją.
A model 55PUS8700 już wchodzi ale jest dużo droższy ( ponad 2 tyś zł)
 

pepka

Member
Bez reklam
Wiadomo już coś o modelach serii 8700? Ktoś się bawił?
Po zabawie w sklepie serią 7600 (niestety był "tylko" model 55) euforia lekko minęła. Sam obraz rewelacja ale system to jakaś padaczka. Pilot jakby od innego tv, opóźniona reakcja, stojące obok LG i Samsung wydawały się przy nim "fruwać". Jeżeli nic się nie zmieni, to lepiej chyba wgrać kodi na fire sticka i kupić tv bez Androida.
 

Siofor

New member
Pilot 7600

Nie jest źle z pilotem. Mam ten (55PUS7600) od Kikiego od 2 dni na razie testuję więc obszerniej opowiem kiedy indziej, ale przy pierwszym użyciu też mi się wydawało, że pilot to niewypał - wszystko "znerwicowane" przeskakiwało, dawał podwójne kliki, nic nie dało się pisać - litery pisał podwójnie, nie dało się prawie wejść w żadne menu bo tylko migało i znikało (podwójny klik) ale....
Okazało się, że wystarczyło pilota sparować - czerwony i niebieski 10cm od logo Philipsa i cała "nerwica" i podwójne kliki ustąpiły od razu - teraz wszystko działa OK i pamięta ustawienia.

Wiadomo już coś o modelach serii 8700? Ktoś się bawił?
Po zabawie w sklepie serią 7600 (niestety był "tylko" model 55) euforia lekko minęła. Sam obraz rewelacja ale system to jakaś padaczka. Pilot jakby od innego tv, opóźniona reakcja, stojące obok LG i Samsung wydawały się przy nim "fruwać". Jeżeli nic się nie zmieni, to lepiej chyba wgrać kodi na fire sticka i kupić tv bez Androida.
 

pepka

Member
Bez reklam
Bardzo możliwe, że jest tak jak mówisz :)
Nie mniej czytając forum i opisywane problemy z TV od Philipsa, na dzień dzisiejszy są w najlepszym razie 4 m-cu listy mojego wyboru. Nie uśmiecha mi się wydawać 10-12k na TV i walczyć z softem i ustawieniami... beta testy to nie na mnie ;).
 
Do góry