55'+ do 6000.

pepka

Member
Bez reklam
Witam serdecznie. Remont mieszkania w powijakach, a mimo to już teraz zastanawiam się nad wyborem nowego TV. Odwiedzając stacjonarne sieciówki, rozmawiając z obsługą, mój mętlik w głowie zwiększył się przynajmniej dwukrotnie. TV planuję zakupić na przełomie roku więc trochę czasu jeszcze mam w zapasie.

Odpowiedzi na pytania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 17m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost (pod kątem sporadycznie)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Tutaj jeszcze nie wiem. Drzwi do pokoju "wychodzą" na bok tv i zastanawiam się jak będzie wyglądało wieczne podziwianie uchwytu i kabli bięgnących do bruzdy w ścianie. Rozważam też budowę wnęki.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku i na wprost TV (ale są rolety)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40C6000rw
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, Smart tv,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówka (UPC, Multimedia)
10.Jakie urządzenia ? Konsola, blu-ray, soundbar, laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, tennis) filmy/seriale.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1-2h (choć zdarzają się sesje po 6-8h)
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55 i większe
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Powolne działanie systemu, lag przy dynamicznych scenach/graniu, kiepska czerń.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000 (chociaż dla znacznej poprawy parametrów może uda się jeszcze odrobinkę naciągnąć budżet)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może, nie musi.

Co do marki, modelu, nie mam pojęcia :roll:
Na forum dużo dobrego pisze się o Philipsie 7600 ale to już będzie spore naciąganie budżetu. Zastanawiałem się także nad "curved tv" ale wtedy budowa wnęki będzie chyba konieczna bo inaczej dość słabo to wygląda (zwłaszcza, że u mnie jak wspominałem wejście do pokoju jest wprost na bok telewizora). Co do 4k, to sam nie wiem. Może przyszłościowo warto rozważyć (tym bardziej, że dużo pstrykam i fajnie na dużym ekranie poprzeglądać potem zdjęcia), więc chyba jednak UHD.
Z góry dzięki za cierpliwość i wszelkie propozycje.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak Philips 7600 to inna półka , ale wystarczy Ci Philips 55PUS 7100 lub PUS7170. Te modele masz z AMbilightem, Androidem, Kodi, MxPlayer, Miracast, Wifi smart screen. Zdjęcia na 4k - jeśli dużo pstrykasz rewelacja.
Jest też Sony 55x8509 - też z Androidem.
Jak będziesz niebieski masz extra cenę i to z kalibracją gratis.
 

pepka

Member
Bez reklam
Pytanie czy między Philipsem 7600 a wspomnianymi przez Ciebie modelami jest aż tak widoczna różnica? Bo jeżeli tak, to może warto wyskrobać jeszcze tysiaka i po nowym roku kupić właśnie model 7600?
 

Pigway

New member
Stoję przed dokładnie tym samym wyborem, czyli TV 55" do +/- 6000 zł i ostatecznie waham się pomiędzy Sony 55X8509 a LG 55UF8557. Swego czasu rozważałem również Philipsa, ale odświeżanie na poziomie 50HZ w tej klasie cenowej to kpina i dopiero model 7600 oferuje 100HZ.

W mojej opinii zakup TV 55" powyżej 6k, a już szczególnie tego Philipsa to bezsens. W moim odczuciu przekraczając ten pułap można już spokojnie dołożyć do OLEDa lub czegoś większego (chociażby świetny model Sony 65W855C) i w sumie sam się zastanawiam czy tak nie uczynić. No ale to tylko moje zdanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski to cena jest inna.
Oczywiście że warto głownie z uwagi na matrycę , czerń, głębie obrazu.
Montujemy też w razie potrzeby KODI z potrzebnymi wtyczkami.

Oled kosztuje 9999 zł więc trochę inna półka i taż ma swoje ograniczenia !
Philips ma ten Ambvoox i bardzo dobry dźwięk.
I cena jest extra dla niebieskich z gwarancją profesjonalną.
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Stoję przed dokładnie tym samym wyborem, czyli TV 55" do +/- 6000 zł i ostatecznie waham się pomiędzy Sony 55X8509 a LG 55UF8557. Swego czasu rozważałem również Philipsa, ale odświeżanie na poziomie 50HZ w tej klasie cenowej to kpina i dopiero model 7600 oferuje 100HZ.

W mojej opinii zakup TV 55" powyżej 6k, a już szczególnie tego Philipsa to bezsens. W moim odczuciu przekraczając ten pułap można już spokojnie dołożyć do OLEDa lub czegoś większego (chociażby świetny model Sony 65W855C) i w sumie sam się zastanawiam czy tak nie uczynić. No ale to tylko moje zdanie.

Nad LG o którym wspominasz też się zastanawiam, bardzo przypadł mi do gustu WebOS 2.0.
Co do większych ekranów, to w moim przypadku kompromis (albo brak 4k albo cena z kosmosu), no i żona mimo wszystko coś tam ma do powiedzenia ;).
 

pepka

Member
Bez reklam
Budżet nie guma ;)
Miesiąc temu chciałem wydać 4k. Teraz 6... może 7. Propozycje za 10k (choć tego Philipsa "tak tanio" nie widziałem), to narazie abstrakcja. Z drugiej strony do Świąt może się okazać, że szukamy 4k OLED 65 cali ;).
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam Cyt: do Świąt może się okazać, że szukamy 4k OLED 65 cali koniec cytatu.To wpadnij jak się zdecydujesz,tutaj przed świętami z kasą trochę większą niż 6000 zł.
 

pepka

Member
Bez reklam
Jestem w trakcie negocjacji budżetu ;) Po kilku niezłych telewizorach "utopionych" w paru metrach kwadratowych kuchni, żona ma bardzo mało argumentów ;).
 

xform

Member
Witajcie, u mnie podobny problem. Na dniach muszę zdecydować co będzie wisiało u mnie na ścianie (więc krzywe odpadają). Drogą eliminacji pozostały na placu dwa modele Philips 55PUS7170 oraz Sony KD-55x8509c. Ponieważ mam ścianę o długości 130cm a telewizor to ok 124cm to chwalony ambilight nie przeważa na korzyść Philipsa (na bokach nie będzie go widać). Czy biorąc to pod uwagę Sony będzie najlepszym rozwiązaniem na ten moment? Obraz myślę, że podobny w philipsie i sony, biorę więc tylko pod uwagę stabilność softu i szybkość jego poprawiania co wydaje mi się lepiej będzie szło w sony. Nie mylę się?


BTW jestem zauroczony LG 55ec930v oled eksponowanym mocno w sklepach ze sprzętem. Na puszczanym demo wygląda to pięknie, szczególnie czerń. Ale to chyba za wcześnie na wchodzenie w takie nowości no i te koszty ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są bardzo dobre, a ambilight wbrew pozorom będzie widoczny bardziej intensywnie. Philips ma w tej chwili najszybszy soft , jak dla mnie nawet za szybki i trzeba się przyzwyczajać.
Na demo ok - ale w domu szczególnie właśnie czerń nie jest rewelacyjna.
I Sony i Philips grają lepiej .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teorie spiskowe ....
Przecież Demo jest specjalnie spreparowane zawsze aby pokazać to co chce producent i po to właśnie jest zrobione.
Nie trzeba żadnych teorii spiskowych , wystarczy podłączyć sygnał z anteny.
Poproś o podłączenie takiego sygnału i czar Demo pryska !
Zależy wszystko od tego jakie kanały w domu oglądasz i jaki sygnał masz podłączony ? Chyba że oglądasz wyłącznie filmy z bluraya - to wówczas w 80% zmienia postać rzeczy.
 
Do góry