50pv8

Arly

New member
Witam
Ja ogladam z dwóch miejsc w pokoju z ok 4m i ok 6m i jest jak najbardziej ok. Wrazenie ogromu u mnie minelo po ok 2 dniach i teraz jak schodze do tesciow na dol to sie dziwie jak mozna ogladac tv na czyms tak malym (maja 29 cali):D
Pozdrawiam
PS. Przesiadlem sie z tv 21 cali
 

Capoeirista

New member
Tanhauser napisał:
Odpaliłem dziś sygnał HD - 10-metrowym kablem HDMI-DVI podłączyłem PV-kę do GeForce 8800 GTS. Nie było żadnych problemów, po prostu wsadziłem wtyczki, kliknąłem w panel kontrolny Nvidii i komputer bez problemu wyszukał TV ustawiając domyślnie 720p.
Obejrzałem kilka urwyków Planety Ziemia, Ratatuj i 300. Obraz jest po prostu rewelacyjny, totalny opad koparki :D
Został jeszcze do podłączenia X360, ale kable będą dopiero w środę...
Witaj Tanhauser,

powiedz, udało Ci się może uzyskać po HDMI rozdzielczość natywną telewizora 1366x768? Czy jest to zabieg bezproblemowy, czy też trzeba szperać głęboko po ustawieniach w sterownikach (np. overscan) lub zgoła uciekać się do wymuszania rozdzielczości PowerStripem?

Czy w związku z tym możesz ustawić gry na 1366x768 i są one wtedy bezproblemowo wyświetlane przez tv?

Pozdrawiam
 

Tanhauser

New member
Witam,

driver Nvidii interpertuje 720p jako 1280x720. Szczerze mówiąc, to nie miałem nawet kiedy powalczyć z wymuszaniem 1366x768. Biorę teraz 10 dniu urlopu do będę miał czas powalczyć z PowerStripem ;-)
Generalnie jednak, nawet przy 720p w rozumieniu Nvidii obraz jest zabójczy ;-)
Mam też od dziś podączoną moją X360-tkę w 1360x768 i oraz jest bardzo ładny.
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
Panowie pomóżcie, bo już chyba parę godzin śledzę wątek plazm i przysłowiowa D..pa :roll:

Wczoraj sprzedałem swoją PV42' bo chcę wymienić na 50 ' i wacham się między 50PV8 a LG 50PG6000 (ma dobre opinie na forum ,większy kontrast 30000:1) Ponoć lepsza czerń.
Wacham sie w strone panasonika bo już sprawdzona przezemnie firma ale Lg podawało może nawet ciut lepszy obraz - (oczywiście w warunkach sklepowych)

Pytanie do posiadaczy 50PV8, jak wyswietlana jest czerń w zaciemnionym pokoju i jaki jest obraz z Divix'ów .

I czy jesteście zadowoleni z zakupu 50' panasa. Ja do swojego 42pv80 nie miałem zarzutu tylko te małe gabaryty.
Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ !!!
Pozdrawiam !!!!!
 

blackholesun

New member
Uważam, że w całkowitej ciemności lub słabej lampie czerń jest znośna - profil kinowy i nieco podbity kontrast. Oczywiście, gdy cały ekran jest czarny to w 2.35:1 widzisz, że pasy są jaśniejsze, niż gdy cały ekran wyświetla jasny obraz - wtedy pasy są naprawdę czarne. Uważam, że jak na taką cenę może być.

Co do divixów to wiele Ci nie powiem, bo nie używam. Nagrałem sobie jednak Simpsonów z TV na nagrywarkę, a potem przekonwertowałem to na xvida bo nagrywarka LG strasznie kiepsko wypaliła płyty DVD (zacinały się). Efekt końcowy na PS3 - rewelacja. Z 4 metrów nie widzę różnicy między tym jak było w TV a jak jest na tym xvidzie.

Natomiast jak już pisałem, gdy w ekranie odbija się światło, tam gdzie widać czerń, widać też efekt kratownicy w odbitym świetle i jest to wkurzające. Dlatego nie polecam tego TV do oglądania w warunkach, gdy odbija się od niego światło.
 

qwert

New member
Dzięki za odpowiedż . Miałem obawy co do kontrastu 10000:1 w PV8
Ale skoro czerń w zaciemnionym pomieszczeniu jest znośna
cytat
" gdy cały ekran wyświetla jasny obraz - wtedy pasy są naprawdę czarne. Uważam, że jak na taką cenę może być."

Podobnie jak w PV80 choć tam kontrast 15000:1
JEŚLI zdecyduję się na 50PV8 to odbicia światła jakoś przeboleje a i tak będę starał się oglądać w ciemnym pomieszczniu.

Ten LG PG6000 50' w sklepie ładnie świecił ,lepsza czerń i biel, (sklepowe wrażenie) ale skalowanie obrazu do pełnego ekranu makabra . -Pomimo usilnych starań sprzedawcy. To właśnie mnie trochę odstrasza od tego modelu.

Panasonic nie ma ze skalowaniem większych problemów.

Blackholesun dzięki za odpowiedż.

Jeszcze jedno Pytanie zasadnicze do posiadaczy 50PV8 powiedzcie jak oceniacie obraz u Siebie w telewizorach ??????
Wiem ...banalnie brzmi ale chciałbym jak każdy, dobrze wybrać TV :-D

Z góry dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam .
 

blackholesun

New member
Subiektywnie Ci powiem, że jest jeszcze za krótko, by coś powiedzieć. Subiektywnie, mój 42PV60 świeci lepiej... ale zawsze (oprócz nocy) oglądam w NORMAL i jest mniejszy, a 50pv8 trzymam jeszcze na kinowym, z nieco podbitym kontrastem.
 

qwert

New member
Dzięki Blackholesun.
Czyli w twoim przypadku narazie ciężko stwierdzić jakieś większe wady bądż zalety- 50PV
Rozumiem że TV masz jeszcze na dotarciu. Narazie możesz sie cieszyć gabarytami nowszego Tv. :cool:

Bedę jeszcze śledził wątki na forum za nim sie zdecyduję na konkretny model, ale ciągnie mnie do Panasonica 50PV8 z uwagi na mój poprzedni model 42' i jakieś takie zaufanie do tej firmy .

W sklepach RTV modele panasonica przy słabym sygnale,
słabo wypadają w porównaniu do konkurencji ,ale swój pazur pokazują w zaciszu domowym.
Może to kwestia ustawień albo oswietlenia.
Takie jest moje skromne zdanie.
Choć zastanawiam sie również nad 50-tkami innych firm w podobnej cenie.
Pozdrawiam.
 

Capoeirista

New member
@qwert

Nie masz co się opierać na porównaniach jakości obrazu telewizorów w warunkach sklepowych, bo w domu będziesz mieć zupełnie odmienne oświetlenie, tj. o duuużo mniejszej intensywności, albo wcale (po ciemku). To tak jak porównywanie w sklepie LCD i PDP - one po prostu zupełnie inaczej reagują na światło i nie ma co sugerować się lepszym obrazem jednego modelu, bo przy słabszym świetle całe te kontrasty i czernie będą inaczej się prezentować.

Również nie sugeruj się dodatkowymi "tysiącami" kontrastu, bo one nie znaczą nic a nic. Każdy producent mierzy kontrast w odmienny sposób i to w tak sztucznie naciąganych warunkach, jakich przy normalnych oglądaniu się nie doświadczy. Zważ, że plazmy Kuro mają kontrast 16 000:1, a oferują najlepszy możliwie obraz spośród wszystkich dostępnych wyświetlaczy. A kontrast dynamiczny to już w ogóle ściema i nawet nie zwracaj na to uwagi.


Pozdrawiam
 

qwert

New member
Capoeirista dzięki za pomocne rady , fakt w sklepie nie ma co osądzać danego telewizora czy dobrze świeci czy nie,
- czyli najlepsza, ale i kosztowna pozostaje prezentacja w domu :confused: , również wiem że cyferki w danych nie są na tyle miarodajne żeby się nimi zbytnio sugerować.

Właśnie dlatego wybrałem wczoraj model 50PV8 .

Chodziło mi o wypowiedzenie się włascicieli tego modelu, jak u nich w domu prezentuje się telewizor ?????

Pytanie cały czas aktualne , i jeszcze jedno , bo już wertowałem i nie mogę nic znależć na temat, jakie wymiary (Dł, Szer) ma sam ekran w 50' ??????
Pozdrawiam.
 

Capoeirista

New member
Zgodnie z informacją na stronie producenta, przekątna widzialna ekranu ma 127cm. Zatem jeśli ekran ma proporcje brzegów 16:9, to z twierdzenia Pitagorasa wychodzi:
110,69cm x 62,26cm
 

banjo

New member
Qrcze to musi być czad 50'. prawdziwe wrażenia kinowe murowane. Ja "niestety" musiałem zadowolić sie 37PV8.Ze względu na wnęke w meblościance do której wiekszy tv nie wchodzi( a szkoda)50' brałbym z miejsca. A biorąc jeszcze cene za która mozna teraz mieć 50' to już jest mi słabo. Ale tv jest naprawde świetny. Ja mam go juz dotartego i obraz zarówno z sd i dvd jest bardzo dobry, a z blu-raya to już jest odlot . Te 37' mocno optycznie zmniejszyło mi sie w pokoju- patrze z 2m na tv.Seria PV jest napewno godna polecenia.
 

qwert

New member
banjo napisał:
. Te 37' mocno optycznie zmniejszyło mi sie w pokoju- patrze z 2m na tv.

Fakt miałem to samo z 42 calami dlatego zmieniłem na 50'. Nie wiem czemu tak jest że telewizor się optycznie qrczy , :???:
Z 50' też tak może być po jakimś czasie.
 

banjo

New member
Troche wody upłynie z wisły :) zanim Tobie zmniejszy sie te 50'.. 50' to juz naprawde pokażny tv. Wszystko zalezy od przyzwyczajenia. Znam ludzi którzy maja 42' i 46' i juz chca zmieniać na większe, a są i tacy co mają 21' CRT i nie narzekają.
 

adamclio

New member
Czy obraz z komputera jest widziany w calosci czy jest wiekszy od widzialnej czesci matrycy? Czy da sie ustawic tak, azeby wszystko bylo widac i nic nie wychodzilo poza ekran?
 

qwert

New member
Ja baaaardzo rzadko podpinam kompa do tv, ze wzgledu na słaba kartę.
Mam ustawione tak, że na ekranie tv widzę tylko samą tapetę bez zadnych folderów i paska pulpitu. Dla mnie nawet lepiej . Za to obraz video z kompa wyswietla się bez zarzutu. (łączę kablem dvi-hdmi)
 

adamclio

New member
A moglbys zobaczyc i zmienic azeby Panas byl jako pierwszy ekran i wtedy zobaczyc cza caly ekran jest widoczny czy tez cos wychodzi poza niego. No i czy czcionki sa jak zylety czy tez traca ostrosc?
I jak filmy divx oraz rmvb?
Czy puszczales film full hd i zwykle hd? Jakie ewentualnie wrazenia?
 
Do góry