50pv8

shaggy

New member
Kryzysowe ceny ...

No niestety już możemy zapomnieć o 50pv8 za 3200 czy innych modelach w starych cenach. Winien oczywiście spadek wartości złotówki. Nowo zakupione przez dystrybutorów towary zagraniczne teraz pójdą do góry :( Pewnie pod koniec 2009 za 4000zł będzie można kupić 50PY80 heh ;). Szacują, że euro będzie wtedy 3,80 a dolar 2,50 - co z tego wyjdzie? nic nie wiadomo.
 

shaggy

New member
do widzenia 50PV8

:(:(:( Zła wiadomość.
Właśnie skończyłem rozmowę z konsultantem Panasonic Polska. Dostawy modelu 50PV8 zostały wstrzymane. W magazynach już dawno ich nie ma - to wiemy :) - a nowych już nie będzie.
Czyli zostaje oszczędzać na 50py80 albo kupić taniego szajsunga lub LG.
W każdym razie nie polecam Samsunga z matrycą 1366x768, jak inne nie wiem. Dlaczego ? Dziś siedziałem z 2 godziny w MM bawiąc się plazmami.
Wiadomo jak się traktuje TV w sklepach - puść wszędzie ten sam kanał i niech leci. Najczęściej puszczają demko eurosport HD w wersji antenowej ;). To jednak pozwoliło mi zauważyć dosyć znaczny, wyświecony powidok w miejscu loga na Samsungu 452 bodajże, a panas 42pv8 i LG 50PG200R tego nie miały. Panas na pewno stoi tam już ponad miesiąc. LG nie wiem, ale jak byłem na początku stycznia nie było tam ani Samsunga ani LG.

Pozdrawiam i życzę dużo funduszy na nowe panasy :)
 

NIEDZWIAD

New member
Panasonic zwolni 15 tys. osób i zamknie 27 fabryk(PAP, dd/04.02.2009, godz. 09:48)
clip_image002.gif
Japoński gigant sprzętu elektronicznego Panasonic zapowiedział w środę, że zlikwiduje 15 tys. miejsc pracy na całym świecie i zamknie 27 fabryk z powodu trudności finansowych wynikających z kryzysu gospodarczego.

Panasonic ujawnił, że spodziewa się w obecnym roku fiskalnym, który kończy się w marcu, strat netto, gdyż sprzedaż jego produktów gwałtownie spadła w ciągu trzech ostatnich kwartałów ubiegłego roku.



Należąca do Panasonica grupa Osaka, która liczyła na zysk roczny wysokości 30 mld jenów (250 mln euro), obecnie spodziewa się ponad 10-krotnie wyższych strat (380 mld jenów, czyli 3,17 mld euro). Będzie to pierwsza roczna strata Panasonica od sześciu lat.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku sprzedaż produktów Panasonica spadła o 20 procent licząc rok do roku. "Nasza sytuacja bardzo się pogorszyła od października" - podkreśla Panasonic.

Redukcja etatów, z których połowa dotyczy zagranicy, nastąpi do końca marca 2010 r. Panasonic zatrudnia obecnie 300 tys. pracowników na całym świecie, zwolnienia dotkną więc 5 proc. siły roboczej. 14 z fabryk, który mają zostać zamknięte, leży za granicą.

Panasonic jest kolejną japońską grupą elektroniczną, która doznała bardzo poważnych start finansowych - m.in. po Sony, Hitachi czy Toshibie.
 

NIEDZWIAD

New member
tak apropos to chcialem tego panasa 50pv8 ale przez to walenie w kulki panasa raczej kupie samsunga 50a451 lub 50a551 i nie ma co psioczyc na samsunga tv jest ok czytalem widzialem sprawdzalem oczywiscie wg mnie kazdy ma swoje zdanie. Przynajmniej jest dostepny i ceny sa rownież przyzwoite szkoda bo jesli panas dalej bedzie kulal z dostepnoscia to juz w ogole sprzedaz im spadnie a ludzie chcacy dokonac zakupu panasa beda zmuszeni poszukac innego tv
 

rad76

New member
Też miałem kupić 50pv8, jednak od listopada czekałem na dostawę w eurortv, w grudniu zamówiłem na stronie panasonica - oczywiście też bez rezultatów. Aż przyszedł 30 stycznia i wyprzedaż w MM i zakupiłem 50 551 samsunga za 3200zł i jestem super zadowolony. TV jeszcze ciepły wyprodukowany w styczniu 2009.
 
Do góry