50pv8

bobik007

New member
Bez reklam
witam, mam pytanie czy ktoś z forumowiczów posiada ten model??z tego co udało mi się wyczytać, że jest duży problem z dostępnością, chciałbym się dowiedzieć od użytkowników jak ten tv gra, czy lepiej zainwestować w 46py80??czy w większego hd ready, zapraszam do dyskusji, pozdr
 

Bartos81

Member
Bez reklam
miałem kupować 50PV8 ale jak stwierdziłem (dzieki pomocy innych userów HDTV) lepiej zainwestować w coś co za pare lat może być standardem i zamówiłem 46PY8,

50PV8 jest naprawde duży ale na tle 46 jakiś taki przerośnięty i sprawia wrażenie nieforemnego przynajmniej jak stoi na podstawce.

tak więc zastanowić się nalezy czy jesli ma to być zakup na długie lata to warto te 4" wiećej wziąć czy może fullHd , kto wie może akurat po Mikołaju będzie wioecej programów fhd :)
 

Tanhauser

New member
No nie wiem, czy dożyjesz (lub raczej twój TV) sygnału 1080p z satelity czy kabla ;-) Nawet konsole nie za bardzo radzą sobie z taką rozdziałką.
Sam zastanawiam się nad 50-tką i po obejrzeniu nastu TV stwierdzam, że FullHD, to nieporozumienie (z odległość 3-4m). Widziałem PY-ka w akcji i nie zachwycił mnie na kanałach SD.
Żeby nie było za słodko PV8 też nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia - jak dla mnie miał zbliżony obraz SD do A410, który kosztuje średnio 1000 zł mniej.
W przyszłym tygodniu bedę miał prawdopodobnie możliwość (jak dowiozą) dogłębnie potestować PV8 w zaprzyjaźnionym sklepie.
Jeśli już miałbymy wywalić 5k zł na TV, to zdecydowanie wolałbym wrzucić dodatkowe 2 tys w raty i rozpocząć hodowlę KURY :grin:
 

Arly

New member
Witam
Ja w końcu po miesiącu czekania i zmianie zamowienia z jedego sklepu na drugi od wczoraj jestem posiadaczem 50PV8. O swoich wrazeniach napisze pozniej bo dopiero ogladalem tivika moze z godzinke ale wrazenia jak najbardziej pozytywne (sygnal SD z CP). Ustawienia na ok 40%. Jak potestuje to skrobne slowko w watku o PV8/PV80.
Pozdrawiam
 

Tanhauser

New member
blackholesun - dzięki za informację, ale właśnie dziś dostałem informację, że przyjadą dwa egzemplarze (jeden mój :D ) do zaprzyjaźnionego sklepu. Cena około 3500 zł.
Coś czuję, że w przyszły weekend Gears of War 2 będę przechodził na duuużym ekranie :cool:
 

blackholesun

New member
Jakby ktoś chciał wziąć na raty 0%, to od 4 listopada, 50pv8 jest w gazetce makro za 3.500,18 zł, 20 rat zero procent. Wychodzi 200 zł taniej niż kupiłem w Euro (makro nie kasuje za dowóz).
 

Tanhauser

New member
Machina przyjechała, już zamontowana, walczyliśmy z wieszakiem dobre 2 godziny, ale plazma powieszona idealnie.
Na razie ustawienia mocno przytłumione - dociera się. Obraz z DVD i CP zadowalający ;-)
W przyszłym tygodniu przyjadą kable do kompa i X360, więc pójdzie w ruch HD ;-)
 

Tanhauser

New member
J-B - a czemu miałby być problemy? Zamówiłem kabel DVI-HDMI + optyczny do audio. Mam w kompie 8800 GTS-a 2xDVI, a drivery Nvidii bez problemu radzą sobie z dwoma ekranami.
 
Ostatnia edycja:

blackholesun

New member
Hej,
Ja również powiesiłem, na wieszaku Barkan 40 - polecam, świetnie wykonany, bardzo łatwy montaż.
Obraz mam na razie w trybie kinowym. Oczywiście w normalnym jest bardzo dobry obraz, choć hmm... obraz z Cyfry+ wygląda lepiej na moim 42pv60, ale to pewnie dlatego, że na 42" mam tryb normalny no i ekran jest, jakby to powiedzieć, mniejszy, więc i obraz lepszy :)
Pykałem już w kilka gier na 50pv8 (PS3 po HDMI) i jest tak, jak powinno być.

Aha... kratownica jest i to mocno widoczna, lecz wyłącznie gdy na ekran pada światło (np. mocne dzienne przez okno lub z halogenów podsufitowych umieszczonych naprzeciwko ekranu) a wyświetlany obraz ma dużo czerni - wtedy w tych ciemnych miejscach na ekranie widać kratownicę. Wkurzające i zdecydowany minus.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
.... miałem na mysli uzyskanie odpowiedniej rozdzielczośc z Pc na TV, bo było pare już problemów na forum. Ale jak wypróbujesz to opisz jakie wrażenia.
 

bobik007

New member
Bez reklam
panowie posiadacze 50pv8 z jakiej odległości oglądacie swoje cacuszka, ja mam ok. 2,7-2,9m do tv i zastanawiam się nad 50pv8 ewentualnie 42pv80, podłączam tuner sat HD, PS3 (gry i filmy bluray)...
 

Tanhauser

New member
3,5-4m i powiem, że 42" nawet nie brałem pod uwagę. Jedyne wątpliwości jakie miałem, to potencjalna pikseloza kanałów SD, ale przy dobrym sygnale obraz z CP jest naprawdę niezły, szczególnie jeśli kanał natywnie nadaje 16:9.
O ironio HD w domu jeszcze nie miałem okazji sprawdzić (czekam na kable), ale w sklepie HD było znakomite.
 

Foxxx24

New member
Ja mam 3,35 metra do tv więc teoretycznie i 50" byłoby ok i zrobił na mnie wrażenie model 50PY80 i trochę kusi,ale jakoś bardziej się skłaniam jak narazie do 42" bo wybrałem model PY800,a dopłata za 8 cali 2100zł hmmmm...:)
 

Tanhauser

New member
Odpaliłem dziś sygnał HD - 10-metrowym kablem HDMI-DVI podłączyłem PV-kę do GeForce 8800 GTS. Nie było żadnych problemów, po prostu wsadziłem wtyczki, kliknąłem w panel kontrolny Nvidii i komputer bez problemu wyszukał TV ustawiając domyślnie 720p.
Obejrzałem kilka urwyków Planety Ziemia, Ratatuj i 300. Obraz jest po prostu rewelacyjny, totalny opad koparki :D
Został jeszcze do podłączenia X360, ale kable będą dopiero w środę...
 
Do góry