50 cali od Sony 3500-4200zł - 50W685A, 50W805B, 50W829B?

Grendel

New member
Kiki, zgadza się, przyznać jednak trzeba, że cena trochę z kosmosu. 100-150zł jeszcze można przełknąć ale 250zł to za dużo. Być może ceny spadną po jakimś czasie....
 

Grendel

New member
To fakt. Ja w sumie nie skusiłbym sie na dodatkowego pilota. Mam zewnetrzny dekoder i pilota od tv używam tylko do włączenia i zmiany głośności.
 

nolimit

New member
Na jaki model padła ostateczna decyzja?

805B czy 829B?

Ja mam 805B i nie moge ustawic kalibracji obrazu dobrej. Obraz jest dosc slaby... Oczywiscie mowie o zwyklej TV naziemnej, ale nawet proragmy HD na naziemnej dosc slabo wygladaja.

Albo nie umiem ustawic albo faktycznie lipa szczegolnie na programach sd

Ma ktos moze dobra kalibaracje do modelu 50w805B?

Mam jeszcze philipsa 42pfl7008k i obraz jest super nawet na SD a kupowalem go rok temu ponad
 

funkus

New member
A co sądzicie o Sony kdl-60w605b ?
Na 3D w ogóle mi nie zależy, a rozmiar, w moim przypadku, ma znaczenie, :) bo telewizor będzie wisiał na ścianie jakieś 4,4 m. od oczu :/
Ten model jest niewiele droższy od 55w829b, a 5 cali większy. Co mówicie, warto się na niego skusić, czy 55 cali mi wystarczy?

pozdro!
 

kagr84

New member
Witam,
Mógłby mi ktoś na szybko odpowiedzieć czy ten TV KDL-50W829B ma matrycę IPS?

Jestem w markecie na kilka minut przed decyzją o zakupie, a doradca nie za bardzo rozgarnięty.

Czy nawet jeśli nie ma IPS to warto go wziąż za 4000,00? Najchętniej to bym wziął w wersji 55'' ale kasy mało :/
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
Mógłby mi ktoś na szybko odpowiedzieć czy ten TV KDL-50W829B ma matrycę IPS?

Jestem w markecie na kilka minut przed decyzją o zakupie, a doradca nie za bardzo rozgarnięty.

Czy nawet jeśli nie ma IPS to warto go wziąż za 4000,00? Najchętniej to bym wziął w wersji 55'' ale kasy mało :/

Nie,w tym rozmiarze ma panel VA i to jest duży plus.
 

kagr84

New member
50'' i 55'' nie ma IPS, bo nie wynika to jednoznacznie z twojego posta.
Wstrzymałem się z zakupem do jutra. Powiecie mi coś więcej o tym telewizorze, jakieś kompedium plusów i minusów?
 

kagr84

New member
Witam,

Kupiłem w końcu ten tv tj. W829B.

Pytanie:
Podłączyłem do niego laptopa kablem hdmi i odpaliłem w totalmedia theatre film bluray (wersja 1:1, żadnych kompresji) w 3D.

No i teraz mam problem bo mamy z żoną wrażenie że to 3D to nie działa - tak jakby nie wykrywał sygnału 3D ...
Po wejściu w ustawienia 3D telewizora i wybraniu opcji "symulacja 3D" to efekt jest widoczny ale ekran się rozciąga. A tak chyba nie powinno być bo ta funkcja jest używana żeby zrobić efekt 3D z sygnału 2D.

Czy musi być jakiś specjalny kabel HDMI? Czy może jakieś ustawienia nie są wprowadzone?

Najprościej by było podłączyć jakiś stacjonarny odtwarzacz BL ale póki co takiego nie mam.
 

tdx

New member
Bez reklam
jak masz film w 3d to tv sam się przełączy w tryb 3D

Symulacja czy konwersja to pseudo 3D które nie powinno Was interesować.
Jaki to film?
 

kagr84

New member
Patrzyłem na 3 filmach:

1) Avatar
2) Lion King
3) Underworld Awakening

Edit.: Poszperałem trochę na forach, i wychodzi na to że to kwestia przewodu. Mój kabel prawdopodobnie jest w wersji v.1.2 lub v.1.3. ale na pewno nie v.1.4. który powinien być do treści m.in 3D.
 
Ostatnia edycja:

cb11

New member
Informacje i spostrzeżenia dotyczące KDL-50W805B

Witam

Zakupiłem około 1 miesiąca temu w promocji MM za 3299,00 PLN KDL-W805B. Obraz 2D bardzo ładny jednak należy TV skalibrować i dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu. Kolory przed kalibracją troszkę za zielonkawo-niebieskie, ale po dostosowaniu są OK. Kontrast bardzo dobry.

Mój egzemplarz ma niewielki clouding, szczególnie w dolnej części ekranu tuż nad diodą z logiem SONY - po kalibracji praktycznie niewidoczny ! Czerń w dzień - rewelacyjna, w nocy już troszkę gorzej - ale ogólnie jest OK. Minusem są dosyć słabe kąty widzenia. Motion-flow działa bardzo ładnie, szczególnie widoczne jest to na napisach końcowych filmu, które "idą z góry na dół". Po włączeniu tego ulepszacza napisy bardzo płynnie bez jakichkolwiek zacięć sobie "płyną" !

Obraz 3d wg mnie jest OK - chociaż nie jestem jego fanem i bardzo rzadko oglądam 3D.

Jeśli ktoś potrzebuje jakichkolwiek dodatkowych informacji - mogę sprawdzić u siebie.

Proszę również użytkowników tego modelu o informacje dotyczące własnych ustawień obrazu.
 

cb11

New member
Czerń nie ma tej głębi co w dzień (w dzień jest smoliście czarna). Jest delikatnie szarawa, ale można to trochę zweryfikować jasnością bądź podświetleniem. Jest i tak o niebo lepiej niż w moim starym Sharpie sprzed kilku lat, (do którego mam porównanie) w którym czerń jest po prostu szara.
 

Fanek

New member
Bez reklam
panowie jak to jest teraz z gwarancją Sony na tv?
dają 2 lata czy 5?
czy jest to 2 lata i można sobie wykupić jeszcze 3 lata?

dokładnie chodzi o model Sony 50W805B
chciałbym go kupić/ zamówić w weekend

edit: zdaje sie, że 2 lata, wykupowaliście dłuższą gwarancja, warto czy nie?
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Witam

Zakupiłem około 1 miesiąca temu w promocji MM za 3299,00 PLN KDL-W805B. Obraz 2D bardzo ładny jednak należy TV skalibrować i dostosować do warunków panujących w pomieszczeniu. Kolory przed kalibracją troszkę za zielonkawo-niebieskie, ale po dostosowaniu są OK. Kontrast bardzo dobry.

Mój egzemplarz ma niewielki clouding, szczególnie w dolnej części ekranu tuż nad diodą z logiem SONY - po kalibracji praktycznie niewidoczny ! Czerń w dzień - rewelacyjna, w nocy już troszkę gorzej - ale ogólnie jest OK. Minusem są dosyć słabe kąty widzenia. Motion-flow działa bardzo ładnie, szczególnie widoczne jest to na napisach końcowych filmu, które "idą z góry na dół". Po włączeniu tego ulepszacza napisy bardzo płynnie bez jakichkolwiek zacięć sobie "płyną" !

Obraz 3d wg mnie jest OK - chociaż nie jestem jego fanem i bardzo rzadko oglądam 3D.

Jeśli ktoś potrzebuje jakichkolwiek dodatkowych informacji - mogę sprawdzić u siebie.

Proszę również użytkowników tego modelu o informacje dotyczące własnych ustawień obrazu.
gdzie go kupiłeś, za ile i ile dostałeś gwarancji? :)
 
Do góry