50 cali od Sony 3500-4200zł - 50W685A, 50W805B, 50W829B?

Grendel

New member
Nie widziałem Panasa, widziałem natomiast Sony 50W805B i , jeśli chodzi o obraz, to jest bardzo dobrze. Ma bardzo równe podświetlenie, świetną czerń. Poleciłem go koledze, który go kupił i, póki co, jest zadowolony. Bał się, że będzie za duży, ale jakoś go przekonałem :) Według mnie za miesiąc będzie płakał, że nie kupił większego (odległość 4m).
 

Grendel

New member
Niepotrzebnie się obawiasz tej wielkości tv. Zanim pojechaliśmy z telewizorem do kumpla poprosiłem o małą prezentację w moim mieszkaniu. Tak na szybko wypakowaliśmy tv i postawiliśmy na stoliku. Dosłownie trwający 1 minutę ogląd sytuacji upewnił mnie w przekonaniu, że do odległości 2,7-3,5m potrzebuję 55". Nie wiem jednak jak na to zareagują moje finanse :) i czy nie zmuszą mnie do kupna mniejszego ekranu.
Drugi pilot trzeba dokupić, obecnie kosztuje coś około 250zł.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Ale tam jest matryca IPS jak w sony W80xA

50W805B ma matrycę VA z lepszą dużo lepszą czernią i kontrastem oraz aktywny 3D (słabowitym) oraz słabszymi kątami widzenia.



aktywny 3D (słabowitym)

sory ,ale co miałeś na myśli?;-)

Drugi pilot trzeba dokupić, obecnie kosztuje coś około 250zł.

szkoda ,że nie jest w zestawie 50W805B:niewiem:

a w modelu 50W829B drugi Pilot już jest w zestawie?
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
3D w tym TV kuleje niestety i obraz się rozjeżdża nieco. To samo zresztą mogę powiedzieć o W905. Panasonic FT60 bije jakością moim zdaniem te soniaki jak chce. Nie mówimy tutaj o rozdziałce tylko o tym, że to co oglądam wywołuje zachwyt czy nie wywołuje. I to nie tylko moje zdanie, ponieważ oceniał to też mój znajomy, którym dźwigaliśmy te tv w tę i na zad.
3D nigdy mnie nie brało, ale jak puściłem pare demówek z YT na panasie to byłem mocno zdziwiony na +.
Kolejna rzecz to taka, że na pasywnym nic wokół tv nie migocze (bo nie migoczą okulary) czego nie można powiedzieć o technologi aktywnej.

Pytanie czy to 3D to nie kolejny kaktus, z którego skorzystamy raz na jakieś dłuższy czas.
Wg. mnie podstawa to 2D w SD i FHD w bardzo dobrej jakości i to Sony oferuje.
 

Grendel

New member
Pytanie czy to 3D to nie kolejny kaktus, z którego skorzystamy raz na jakieś dłuższy czas.
Wg. mnie podstawa to 2D w SD i FHD w bardzo dobrej jakości i to Sony oferuje.

I to jest to, czego ja oczekuję od telewizora. Nie potrzebuję 3D, Smart interesuje mnie co najwyżej w zakresie YouTube. Czyli: czerń, kontrast, równomierne podświetlenie i zminimalizowany wpływ typowych ułomności technologii LCD LED.
Kupno nowego tv chodzi za mną już od dłuższego czasu. Zawsze jednak coś mnie powstrzymywało przed kupnem. Myślę, że moje poszukiwania zakończą się na modelu W829. Poczekam tylko na ceny 55".

a w modelu 50W829B drugi Pilot już jest w zestawie?

Nie ma. Jest dopiero w serii W955.
 
Ostatnia edycja:

TV3D

New member
Bez reklam
To warto dołożyć ok 500zł do 50W829B? czy jednak będzie to niewielka różnica w jakośći obrazu i kupić 50W805B? za 3600zł

Jak myślicie:wink:


Ps;
Panasonic 47DT60E jest w cenie 3999zł! ma Pasywne 3D i dwa Piloty(normalny i SMART)
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Trudne pytanie, chyba nikt jeszcze nie porównywał 805B i 829B ze sobą. Ale za 3600zł to 50W805B chyba jest lepszym wyborem. Jeśli jednak 400-500zł nie jest problemem to dopłać i ciesz się wyższym modelem :)
 

zanketsu

New member
Zgodnie z obowiązującym prawem bank nie może nikogo zmusić do płacenia za ubezpieczenie sprzętu. Wystarczy wysłać do banku pismo w sprawie rezygnacji z ubezpieczenia (gotowca znajdziesz w necie). Nie namawiam ale chyba warto.

pozdrawiam i wesołych świąt ;D

Dzięki mars666, byłem w placówce Getin'a i zrezygnowałem z ubezpieczenia - hajs mają mi przysłać z powrotem na konto po przemieleniu deklaracji przez system :krol:
 
Do góry