5.1 z amplitunerem do 3500 PLN

bonzz

New member
Witam serdecznie na forum.
Jestem nowy i potrzebuję porady. Jestem naetapie poszukiwań zestawu 5.1 z ampli do pomieszczenia ok 25 mkw. Salon mam fajnie rozplanowany, pokój 5x5 m i sofa na środku. Budżet mam raczej ograniczony i sądzę, że 3500 + kable to max na chwilę obecną. Słucham muzyki, raczej mocny dubstep, drum&bass chemical brothers, ale też gram na klasycznej gitarze i mam trochę koncertów gitarowych w 5.1. Poza tym również filmy w blue ray z PS3, więc wszystkiego po trochu. Mieszkam w bloku, więc dyskotek urządzał nie będę. Zależy mi na dobrej jakości, zarówno filmów jak i muzyki, więc trzeba wypośrodkować.
Kolega kupił Jamo 606 i jest zadowolony. Słuchałem u niego i są fajne, więc nie wiem czy szukać czegoś innego. Amplituner ma onkyo, ale jakoś nie widzi mi się ta firma i wygląd sprzętu.
Znalazłem ładny zestaw z denonem avr-x1000 i WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP cena na ceneo 3600, tyle że brakuje subwoofera a zależy mi na nim do filmów i oczywiście drumnbassu
Patrzyłem na głośniki QQ6000 i JBL Loft, które polecacie na forum, ale nie podobają mi się wiem że wygląd to nie wyznacznik jakości sprzętu ale mam ładne nowoczesne mieszkanko, więc wygląd (zwłaszcza dla narzeczonej) jest ważny. Wyczytałem też, że istotna przy tych kolumnach jest odległość od tylnej ściany (krzysiek 1980 pisał w jednym wątku, że powinna być ok 50 cm , u mnie będzie ok 25 cm) ze względu na tylny BR.
Byłbym wdzięczny za pomoc w doborze sprzętu. Nie znam się zbytnio na parametrach i nie umiem ich czytać w kwestii audio, jednak wydaje mi się, że mam wrażliwe ucho, bo sam gram na gitarze od dziecka, więc zależy mi na dobrej jakości brzmienia.
Co myślicie o zestawiach:
HARMAN KARDON AVR170 + WHARFEDALE OBSIDIAN 600 HCP + jakiś sub
AVR1713+Obsidian 600 hcp+sub energy ep12 - zestaw polecany przez blackninja

Będę wdzieczny za sugestie.
pozdrawiam,
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli podobały Ci się Jamo 606 to Obsidian 600 powinny Ci się spodobać. Mnie bardziej się podobały Obsidian, ze względu na wysokie tony. Nie są takie męczące jak w Jamo 606 i są też ładnie wykonane. Do do odległości od ściany to zazwyczaj jak jest dalej to jest lepiej. Myślę, że przy 25cm nie będzie źle. Propozycja od blackninja jest dobra. W tym budżecie to dobry zestaw. Miałem wcześniej poprzednika 1713 i byłem zadowolony. Jak na taki budżetowy amplituner miał dobre stereo.
 

bonzz

New member
A jak z tym HK AVR 170? w sensie że Denon wypada lepiej przy stereo czy jak? Muszę się wybrać na odsłuchy gdzieś w Krakowie to może będę miał lepsze rozeznanie. Mimo to będę wdzięczny za sugestie i opinie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Znam brzmienie Harmana i Denona. Oba są dość dobre w stereo. Musisz sam posłuchać. Bo różnie bywa, jednemu pasuje to, a drugiemu co innego.
 

bonzz

New member
Jestem po odsłuchach w Saturnie w krk. Udało mi się trafić na podpięty zestaw AVR1713+Obsidian 600 hcp, więc się cieszę tym bardziej, że to ewidentny faworyt. Poza nim słuchałem zestawu Yamahy oraz kirsh z apli onkyo (nie spisałem modeli więc ciężko porównać), ale brzmienie znacznie bliższe memu uchu z zestawu nr 1. Przyjemny ciepły basik i jakby "przestrzenne brzmienie" zdecydowanie przechyliły szalę.

Stereo to ciekawa opcja i też się zastanawiałem, ale lubię oglądać koncerty na BlueRay, które są w 5.1 i zależy mi jednak na pełnym kinie. KEF C7 bardzo ciekawa opcja. Czy można to rozbudować do 5.1 czy nie bardzo?
 

bonzz

New member
hmmm. to kuszące, ale znalazłem faktycznie cały set 5.1 KEF z tej serii i same głośniki kosztują 5K. to trochą wyższy poziom wtajemniczenia niż zakładałem :) z ampli 1713 to będzie ok 6500 czyli prawie 2x zakładany budżet.. przyznam że to bardzo kuszące, ale chyba musiałbym ich słuchać na ulicy bo narzeczona po zobaczeniu rachunku zapewne wyrzuciłaby mnie razem z nimi... :( no chyba że źle wyliczyłem ta kwotę.. ;)
 

bonzz

New member
Ok Blackninja, to jest inna sprawa... :) Właśnie zauważyłem, że ten zestaw z allegro to C5 a nie C7. Powiem szczerze, że jeśli byłaby znacząca różnica w brzmieniu między Obsidianami 600 a tymi KEFami to chyba jednak byłbym skłonny rozbić zakup całego kompletu w czasie czyli faktycznie zacząć od frontów i ampli, a w późniejszym czasie dokupić resztę. Podejrzewam, że w cenie Obsidian 600+Avr1713+jakiś sub to kupię tylko fronty KEF C7 + AVR1713.
Zależy mi na DOBREJ jakości dźwięku przy muzyce i chciałbym pozostać na baaardzo długo przy zestawie, który zdecyduję się nabyć, więc już zacząłem negocjować z partnerką te kwestie i ku mojemu zaskoczeniu poparła moje zdanie (zwłaszcza jak zobaczyła zdjęcia i porównała wygląd do obsidianów):D. Napewno chciałbym do roku rozbudować zestaw do 5.0 lub 5.1 a te C7 tak pięknie by się prezentowały w moim salonie że już wczoraj nie mogłem przez nie zasnąć i jestem lekko zmięty mimo że po urlopie :p
Radźcie proszę...
 

bonzz

New member
Co myślicie o tym zestawie :
Denon AVR 1713
Kolumny stereo Roth Audio Oli 40 -2szt
Kolumny stereo (surround) Roth Audio Oli 20 (Oli20) - 2szt
Kolumna centralna Roth Audio Oli C20 (C-20)
Aktywny subwoofer Roth Audio Oli KH20 (KH-20)

Widzę w necie sporo pochlebnych opinii na temat głośników Roth, ale chciałbym poznać również wasze.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajny zestaw. Oli40 to dynamiczne kolumny z ciepłym i dość potężnym basem. Miałem wcześniej je połączone z Denonem i byłem zadowolony. Śmiało możesz brać.
 

bonzz

New member
Właśnie są do wzięcia w dobrej cenie tylko, że używki i się wacham. Patrząc jednak na ceny tych zestawów nowych to jestem lekko w szoku. To raczej kilka półek wyżej niż rozważane Obsidiany 600.
 

bonzz

New member
Witam po przerwie. Nie próżnowałem i zgłębiałem wiedzę w kwestii audio. Jedno jest pewne, zwiększam budżet do 4500-5000 PLN z tym, że chciałbym się zamknąć w tym już z kablami itp.
Jestem po odsłuchach dwóch zestawów z denonem X1000. Jeden to DALI Lektor, lecz niestety ten odsłuch był w Saturnie w Krakowie i nie wydaje mi się aby był miarodajny. Generalnie fajny zestaw i Obsidiany, których słuchałem wcześniej się raczej nie umywają. Odsłuchałem swoje płytki i jestem zadowolony z brzmienia. zestaw dostępny w promocji za 4999. Grał bardzo kompletnie we wszystkich pasmach. Resztę ciężko porównywać bo kable miał słabe i akustyka fatalna więc tyle.
Drugi odsłuch zrobił już na mnie większe wrażenie, gdyż był w normalnym pokoju odsłuchowym (polecam salon DENONA w galerii krakowskiej, bardzo miła atmosfera mimo świątecznej gorączki dokoła:). Tam panowie podpięli również do X1000 DALI Zensory i lekko szczęka mi zjechała. Nowa płyta Daft Punk, którą wziąłem do odsłuchu okazała swoje nowe oblicze i usłyszałem dźwięki o których nie miałem pojęcia. Świetny bas przy funkowych kawałkach, średnica przy wokalach i fortepianie, naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem tych kolumn w połączeniu z Denonem. Niestety ich cena przekracza założony budżet i to bez suba, więc jestem znowu w kropce... Może blackninja jakoś mnie zaskoczy i jednak się zdecyuje. Póki co proszę was o opinię co sądzicie o takich dwóch zestawach
 

bonzz

New member
witam ponownie,
Jutro po kilku miesiącach poszukiwań w końcu spodziewam się wymarzonego audio -pierwszego godnego w życiu, więc trochę czuje się jak przed porodem :) Zestaw znacznie odbiega choćby od tematu tego wątku jak i od zakładanego budżetu ale czego się nie robi dla marzeń :)Zakupiłem zestaw denon x1000 oraz Dali Zensor 7/1/vocal. Po odsłuchu tego zestawu mam wysokie oczekiwania i mam nadzieję, że będzie służył godnie przez długie lata. Zdecydowałem się na tańszy amp, lecz droższe fronty, gdyż myślę, że do filmów poradzi sobie bez problemów zwłaszcza po dołączeniu za jakiś czas suba e12f, natomiast gdyby brakowało mocy do muzy to sie pomysli o wzmaku... krótko mówiąc jak mi odbije to zestaw jest rozwojowy. Nie mam zamiaru się spieszyć, kolejny zakup będzie raczej w kierunku projekcji niż audio.
Chciałem podziękować za sugestie i porady. Przez te kilka miesięcy sporo się nauczyłem od forumowiczów, dzięki czemu czuję, że mój wybór jest bardziej świadomy :) No i dzięki blackninja.. serio uważajcie na typa, bo jego ceny zmiatają wszelką konkurencję na terenie Polski i podejrzewam że nie tylko :)
Po zainstalowaniu zestawu postaram się wrzucić parę fotek do działu moje zestawy. POZDRAWIAM!!!
 

maxjan

New member
A można wiedzieć ile zapłaciłeś za ten zestaw ?
Porównywałeś np. z tymi głośnikami np Denona X2000 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Zakupiłem zestaw denon x1000 oraz Dali Zensor 7/1/vocal. Zdecydowałem się na tańszy amp, lecz droższe fronty, gdyż myślę, że do filmów poradzi sobie bez problemów zwłaszcza po dołączeniu za jakiś czas suba e12f
W tak szczęśliwym dniu jakim jest rozładunek i pomacanie nowego sprzętu w domu, nie chciałbym Cię martwić, ale decyzja o słabszym ampli może podciąć skrzydła tym kolumnom. Dali Zensor to ciekawe kolumny, ale X1000 do nich to nie ta liga.

natomiast gdyby brakowało mocy do muzy to sie pomysli o wzmaku... krótko mówiąc jak mi odbije to zestaw jest rozwojowy.
A w jaki sposób będziesz chciał to zrobić? Bo X1000 nie ma wyjść PRE-OUT pod które mógłbyś podłączyć ew. przyszły wzmak, chyba że ja coś przeoczyłem?

Przez te kilka miesięcy sporo się nauczyłem od forumowiczów, dzięki czemu czuję, że mój wybór jest bardziej świadomy :)
Nie wątpię iż się sporo nauczyłeś i nie wątpię iż dokonałeś świadomego zakupu. Jednak patrząc na powyższe, niestety zaczynam wątpić czy nasze rady i propozycje w jakikolwiek sposób trafiają do osób.

No i dzięki blackninja.. serio uważajcie na typa, bo jego ceny zmiatają wszelką konkurencję na terenie Polski i podejrzewam że nie tylko :)
A to akurat 100% racja ;)

Po zainstalowaniu zestawu postaram się wrzucić parę fotek do działu moje zestawy.
Czekamy! :)
 
Do góry