5.1 glosniki do ca 2.5-3,5 tys na 30m2 do yamaha vr475..optyka tez wazna

Tak jak pisze kolega Baltazar, 2000 za lofty w wersji 5.1 to prawie za darmo. Pytasz jak sie one mają do Tagi? Stary daj spokój, to są lata świetlne na korzyść JBL Loft. Ba, może i są nawet lepsze niż Wharfadale 10.5. Tagi dla mnie ładnie wyglądają ale te ich parametry itd..., że trójdrożne, że 4 głośniki to tylko wygląd. Jak byłem na odsłuchu ich i Loftów to śmiałem się że takie małe są lofty a grały 1000 razy lepiej.
Aby Ci pomóc, o Tagach zapomnij, do Wharfadale nie dopłacał bym tyle względem Loftów. Na 100% brał bym JBLe. Ale martwi mnie ta wąska przestrzeń między bokiem a ścianą. 30 cm to minimum od głośnika do ściany. Osiągniesz tyle?
Co do trójdrożności itd, to słyszałem głośniki jednodrożne grajace lepiej niz trojdrozne :)
 
Ostatnia edycja:

Vienna37

New member
i widzisz znöw dylemat :-( bo 30 cm bedzie cieszko..30 to bede mjal wsumie miejsca..

ludze sie ze te lofty bym postawil na mebloscianke gdzie stoja teraz te samsungi cczarne glosniki..
no bo jak nie tam to gdzie-wöwczas znöw lofty odpadna i bede przy zestawie 10.5..

no chyba ze jeszcze cos komus wpadnie ,jezeli chodzi o zestaw..ale przy teh kasie i wymaganiach to raptem pare zestawöw wchodzi w rachube..

lofty pasowalo by poprostu jakosc/cena ale te basy z boku...hmm..
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie stawiaj kolumn podłogowych na komodę, bo pomijając dźwięk bedzie to po prostu komicznie wyglądalo. Nawet podstawkowych nie powinno się tak stawiać. 10cm przy tylnym BR to też za malo. A miałeś przeciez robic male przemeblowanie? Ja osobiście przy braku miejsca nie kupowałbym kolumn z bocznymi niskotonowcami. Przy malej ilości miejsca z tyłu, tez lepszym rozwiązaniem by były kolumny z przednim BR.
 

Vienna37

New member
prosze was nie zalamujcie mnie.,chailbym miec te lofoty..albo juz kino domowe..
tak przemeblowanie bedzie,tak jak na zdieciu pokazalem..przesune wszystko tak by miec ca po 30cm luzo do sciany..na kolumne podlogowa.
odstep od tylu 20cm da sie zrobic,beda przed mebloscianke wystawaly..ale w bok nie pöjdzie.,bo sciana ca 4m..mebloscianaka 3m..ale z jednej strony drwi sa.

wiec dalej nie wiem co brac:(

lofty max beda mjaly 20 cm i sciana a z 2 strony wiecej ale jakby za drwiami beda..

teraz tez stoja glosnika na meblosciance,na bokach od tv..ale wiadomo ze to nie jest dobre rozwiazanie ..
co robic..?!
 
20 - 30 cm od ściany od tyły wystarczy na tylny basseflex. Jeśli będziesz miał te 25 - 30 cm od bocznej ściany do bocznego głośnika basowego w Loftach to wystarczy. Co tego co napisałeś to będziesz miał, wiec brał bym JBL Loft. Naprawdę fajnie grają.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z Loftami możesz mieć problem z odpowiednim rozchodzeniem się dźwięku jeśli zbyt blisko basowych głośników będą meble.

Zobacz sobie JBL STUDIO 180, Klipsch F10/F20, KEF C5, Indiana Line Nota, Taga Platinum Slim- zestawy 5.0

To, że część z tych kolumn ma tylny basreflex będzie stanowiło o wiele mniejszy problem niż w przypadku kolumn z bocznym głośnikiem niskotonowym.
Kolejna spraw, nawet jak kupisz takie z przednim basreflexem i tak nie powinno się zbytnio przystawiać tyłem do ściany.

W twojej sytuacji ratują cię jedynie odsłuchy w domu, choćbyś nie wiem ile testów przeczytał i ile wątków na przeróżnych forach nie przewertował to i tak nic nie zastąpi ci indywidualnych odsłuchów.

W przypadku TAV 606 w wersji 5.1, to zobacz, że połowę ceny stanowi cena suba, a z te pieniądze mógłbyś spokojnie znaleźć znacznie lepszy sub ;)

I na koniec, nie potrzebnie zakładasz tyle wątków w jednym temacie ;)
 

Vienna37

New member
tyle watköw bo ciagle cos nowego dochodzi..

ja pisze z austri a sprzet mi kolega z polski dowiezie.,wiec z tym odsluchaniem nie latwo i oddaniem..
jbl loft to ekspozycja nie podlaczana,owina mi w folie z babelkami i juz bez kartonöw..,wiec oddac jeszcze trudniej..

jbl 180 cieszko kupic..
maja jeszcze jbs es 80 zestaw 5.0 za 2,200zl w pl ,ale nie czytalem nic dobrego na ten temat..

w idain note nie bede sie juz zaglebial bo znowu bede czytal tydz o nich..

wiec wröcmy do wharfedale diamond 10.5 +10.1+10cc (5.0)
cena powiedzmy 2200 plus podstawiki 300zl..2500zl

optycznie landne,wejda u mnie ladnie na boki,wmiare dobry sprzed jedynie bez suba..tu jaki dokupic??

panowie wykoncze sie psychicznie :)bo czytam o tym juz z 2 tyg..
lofty by byly super,ale sciana..co mnie zadziwia extra je zrobili dla tych co niechca duzych kolumn lub maja malo miejsca..no to japrzeciesz :))
 

quasimodek

Member
Bez reklam
JBL ES80 jeżeli cena jest za zestaw 5.0 to bardzo dobra cena.
Kolumny dobrze zgrywają się z Denonem i Onkyo (niestety nie wiem jak z Yamahą), są dynamiczne i grają estradowo, z duobrym basem, dobre do każdej muzyki wg mnie. A w kinie to miażdżą.
 
Ale ES 80 są dość duże, więc może yć problem z miejscem chyba.
Indiany kolego nie odstawiaj bo to jest bardzo dobry zestaw. Śmiem powiedzieć, że lepszy niż Diamond 10.5.Ogólnie Indiany są polecane.
Powiem tak, jak ja nie miał bym miejsca z boku na Lofty to bym brał Indiany.
 

Henry

Active member
Bez reklam
tyle watköw bo ciagle cos nowego dochodzi..
Lepiej pisz w jednym wątku, mimo, że masz nowe pytania...
Co do suba, to nie musisz go od razu kupować, rozstawisz wszystko i zobaczysz jak gra.
Jeśli chodzi ES-y to są dobre kolumny, zwłaszcza, że głównie zależy ci na kinie.
 

Vienna37

New member
es 80+es 20+es25 zestaw za 2200zl z expozycji..zestaw 5.0

no cöz ktos tu na forum pisal ze do sluchania muzyki wogole sie nie nadaja..i generalnie raczej nie czytalem za duzo + o nich,tak samo w niemickich recenzjach..dotego to model z 2007-2008 r..

a indian line jakie modele?

co do diamond to zauwazylem ze zestwy sa 10.5 tylko z najmniejszymi kolumnami z seri 10.0..a jakos mi sie pomeradlo ze sa 10.1..
wiec jezeli wharfadel diamond to zestaw 10.6+10.1 +10cc..
 
Ostatnia edycja:

Vienna37

New member
eltaxy odpadaja..mjalem kiedys,pozatym firma ani zagranica ani w polsce nie chwalona,poprostu egzot

a wröcmy jeszcze do loftöw..

czy brzemienie glosniköw generalnie nie bedzie ok przez meble-sciane czy chodzi o basy?

bo tu wöwczas nie ma problemu przeciesz,jest sub extra..
 
Ostatnia edycja:

edi7777

Member
Co za dziwny wątek. Kilka razy miałeś powtórzone, żebyś sprawdził zestawy harmana - zagra to bardzo dobrze w kinie, głośniki są małe więc możesz je nawet do szafek wsadzić jak masz takie upodobanie. Suba ustawisz gdzie chcesz, polecam piwnicę. W założeniach widzę mały budżet na kino z subem i elektroniką + najgorsze jak tylko się da ustawienie kolumn. Sprawdź specyfikację jakiejkolwiek kolumny podłogowej to masz jak byk przynajmniej po 30cm luzu z każdej strony.
 

Vienna37

New member
no wlasnie i tu dobrze napislaes male kolumny,,blaszaki..
sluchalem bose za 10.000zl i bez suba brzmia metalicznie i niewarte swojej kasy..
wlasnie tego niechce ,sztucznego metalicznego brzmienia..

ale dzis pojade do sklepu odluchac jescze regalowe np jbl es 20 lub heco 301 z subem i bede mjal porownanie..
 
Do góry