4K - konsumenci są w całkowitym chaosie.

robertuss

Active member
Bez reklam
Oby tak było. Swoją drogą pewnie znowu zacznie się odgrzewanie starych filmów zremasterowanych do 4k :) Alieny, Star Warsy, tego typu klasyki na których można ponownie łatwo zarobić.


No i puzniej przyjdzie czas naaa...:) Hobbit.Ale myślę że za kilka lat.A na razie to na Extendet Edition muszą zarobić .Jak się ukaże wersja Hobbita 4k , ciekawe jak się Lolek zachowa??
 

piteron

Active member
Bez reklam
4K,8K,16K
pięknie coraz piękniej wspaniale.......ale po co
Obecnie standard wielkości Tv w domach to ok 42-48 cali za rok dwa 55 calowe będą monitory komputerowe,a tu do czego nas zmuszają producenci
Kup wielki Tv i siadaj najlepiej nosem w ekranie o ile oczywiście masz dostęp do treści w natywnej rozdzielczości
Jak dla mnie to taka sama bzdura jak przejście z jarzeniówek na Led w imię czego w imię zmniejszenia grubości Tv czy zmniejszenia kosztów produkcji?
Osobiście nie wróżę sukcesu 4K z prostego powodu,film przepchnięty przez satelitę zajmuje tyle co 4 filmy nadane w 1080p na współczesnej płycie BR zamieścimy co najwyżej 30 minutowa bajkę i tak dalej i tak dalej
Dla mnie jak producenci skupili by sie na dopracowaniu paneli,w końcu zaczęli stosować podświetlenie full led jako standard a nie jako ciekawostka to to był by dobry kierunek rozwoju
A co mamy teraz ,padające piksele mizernie podświetlenie,słabe odwzorowanie ruchu ,nijaką czerń,ale rozdzielczość taka że możemy liczyć włosy na odwłoku żuka.Dlatego ja zakup 4K odkładam do momentu jak technologia dojdzie do takiego stanu ze obraz będzie perfekcyjny i wtedy zacznę rozkładać włos na czworo
 

robertuss

Active member
Bez reklam
4K,8K,16K
pięknie coraz piękniej wspaniale.......ale po co
Obecnie standard wielkości Tv w domach to ok 42-48 cali za rok dwa 55 calowe będą monitory komputerowe,a tu do czego nas zmuszają producenci
Kup wielki Tv i siadaj najlepiej nosem w ekranie o ile oczywiście masz dostęp do treści w natywnej rozdzielczości
Jak dla mnie to taka sama bzdura jak przejście z jarzeniówek na Led w imię czego w imię zmniejszenia grubości Tv czy zmniejszenia kosztów produkcji?
Osobiście nie wróżę sukcesu 4K z prostego powodu,film przepchnięty przez satelitę zajmuje tyle co 4 filmy nadane w 1080p na współczesnej płycie BR zamieścimy co najwyżej 30 minutowa bajkę i tak dalej i tak dalej
Dla mnie jak producenci skupili by sie na dopracowaniu paneli,w końcu zaczęli stosować podświetlenie full led jako standard a nie jako ciekawostka to to był by dobry kierunek rozwoju
A co mamy teraz ,padające piksele mizernie podświetlenie,słabe odwzorowanie ruchu ,nijaką czerń,ale rozdzielczość taka że możemy liczyć włosy na odwłoku żuka.Dlatego ja zakup 4K odkładam do momentu jak technologia dojdzie do takiego stanu ze obraz będzie perfekcyjny i wtedy zacznę rozkładać włos na czworo

Mają być płyty o większej pojemności.Zapoznaj się z tematem.A sat to mnie nie interesuje.Streaming będzie szansą dla 4K.Dla wymagających to tylko płyta i układy kolumn 7.4.4 ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
oczywiście że mają
ale wymagać to będzie wymiany sprzętu,i o ile nabywcy marketowych BR nie będą płakać(o ile cena na początku nie zabije) to cała reszta nie będzie zadowolona.Zresztą do dnia dzisiejszego na dobra sprawę nie ma standardu zapis odczyt zabezpieczenia
Co do streamingu to nie wiem o czym my rozmawiamy,o jakości obrazu czy cyferce wyświetlanej przy materiale?bo osobiście naoglądałem sie tego w sieci i w serwisach dedykowanych i przepraszam skoro to ma byc te 4K to ja wole full HD.Jeśli myślisz że przepchniesz tak gęsty materiał przy bitrate rzędu 25kb/s to powodzenia,a na więcej w naszych realiach po prostu sieci nie pozwolą
 

robertuss

Active member
Bez reklam
W Wawie zależy od miejsca to ludzie już dawno mówili mi ze mają 100 mega net i TV w UPS za 70 zł i było to 8 lat temu
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie ma czym szpanować
a łącze mam obecnie teoretycznie 120 Mb/s od UPC

i przy takim połączeniu niestety jest kicha
 

piteron

Active member
Bez reklam
nie
na Samsungowym serwisie co moment buforuje a jak już nawet w miarę idzie to jest 'czkawka"
To sa dane z wifi ,tv jest połaczony po kablu predkośc jest większa i jest kicha
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W kilku kwestiach Pieteron ma tu sporo racji.
W swoim czasie mieliśmy piękny start dla full ledowych tv, bo było wydarzenie które było dla wielu o wiele istotniejsze jak dzisiejsze podniety 4K, a co się stało, każdy wie. Postanowiono odchudzić tv do granic absurdu i zaaplikować edge ledy.
To był krok wstecz i do dziś odbija się czkawką, a tu jakieś smęty w kółko o 4K.
Założe się, że większość nowych nabywców postawi takiego 55" 4K w odległości 3-4m i będą piać z zachwytu.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
4K,8K,16K
pięknie coraz piękniej wspaniale.......ale po co
Obecnie standard wielkości Tv w domach to ok 42-48 cali za rok dwa 55 calowe będą monitory komputerowe,a tu do czego nas zmuszają producenci
Kup wielki Tv i siadaj najlepiej nosem w ekranie o ile oczywiście masz dostęp do treści w natywnej rozdzielczości
Jak dla mnie to taka sama bzdura jak przejście z jarzeniówek na Led w imię czego w imię zmniejszenia grubości Tv czy zmniejszenia kosztów produkcji?
Osobiście nie wróżę sukcesu 4K z prostego powodu,film przepchnięty przez satelitę zajmuje tyle co 4 filmy nadane w 1080p na współczesnej płycie BR zamieścimy co najwyżej 30 minutowa bajkę i tak dalej i tak dalej
Dla mnie jak producenci skupili by sie na dopracowaniu paneli,w końcu zaczęli stosować podświetlenie full led jako standard a nie jako ciekawostka to to był by dobry kierunek rozwoju
A co mamy teraz ,padające piksele mizernie podświetlenie,słabe odwzorowanie ruchu ,nijaką czerń,ale rozdzielczość taka że możemy liczyć włosy na odwłoku żuka.Dlatego ja zakup 4K odkładam do momentu jak technologia dojdzie do takiego stanu ze obraz będzie perfekcyjny i wtedy zacznę rozkładać włos na czworo


Gdzie te streamy z satelity, "wazace 4x wiecej" niz BD??!!!!!. Ja takich nie widzialem. Widzialem za to inne ciekawe rzeczy, ktore zreszta kazdy moze dzis zobaczyc i sam ocenic.
Jaki to problem znalezc sobie proxy, zapisac sie na darmowy trial Netflixa i zobaczyc jak wyglada streaming 4k, przy transmisji 15mbps, albo pojsc do Kolegi, ktory ma testowy stream satelitarny 4k HEVC, live albo nagrany? Recze, ze nie da sie nie dostrzec roznicy wzgledem dzisiejszej jakosci polskiej telewizji. Chyba ze ktos ma powazny problem ze wzrokiem.
To akurat najslabsze przyklady materialu 4k z mozliwych do wyobrazenia sobie, ale za to najbardziej przemawiajace do wyobrazni.
Dalej. Przyklad z zupelnie innego punktu widzenia, bo ktreatora, nie zas konsumenta tresci video. Kolejne benefity z 4k dostalismy (- pisze o Jasiu Kowalskim, filmujacym gopro4, czy gh4), w filmowaniu amatorskim. Rozdzielczosc to nie wszystko. Mamy jeszcze zwiekszona przestrzen barwna.
Pomimo tego, ze obecne w urzadzeniach amatorskich kodeki, nie umozliwiaja zapisania obrazu w wiecej niz 8bit (4:2:0) , wyjatkowo 10bit (4:2:2) , jesli zastosujemy zewnetrzny recorder , dzieki rozdzielczosci 4k, mozna odzyskac dane chrominancji z sasiadujacych pikseli i zmniejszajac rozdzielczosc materialu w postprodukcji, uzyskac ostry film 1080p, w 10bitowym (4:4:4) kolorze.
Podejrzewam, ze jesli nawet autor cytowanego ustepu, nie bylby w stanie odroznic rozdzielczosci 4k od FHD, z rozroznieniem 10 bitowego, kolorowego obrazu od 8 bitowego, nie mialby najmniejszych problemow, nawet bedac daltonista.
Dyskusje, ktore przyjdzie nam z okazji wprowadzania UHD, prowadzic, nie beda traktowaly o cyferkach, ale o podniesieniu jakosci.
Fajnie byloby, dzielic sie doswiadczeniami i wiedza na ten temat, nie zas wyobrazeniami i fobiami.
 
Ostatnia edycja:

marekwar

New member
Mam HU7500 i internet z Netii 100/50 po światłowodzie.
Mimo silnego sygnału wifi i szybkiego routera serwis VOD UHD Samsunga zawsze u mnie się buforował co kilkanaście sekund.
Podłączyłem się po LAN i wszystko śmiga bez najmniejszych zacięć.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W przypadku materiałów 4k problemem nie są same łącza netowe co sprzęt, który nie radzi sobie z obróbką tak upakowanego strumienia.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
W przypadku materiałów 4k problemem nie są same łącza netowe co sprzęt, który nie radzi sobie z obróbką tak upakowanego strumienia.
Masz jakies konkretne przyklady problemow z dekodowaniem video na mysli? Czy powinnismy rozumiec to tak, ze telewizor nie jest w stanie rozkodowac strumienia HEVC, ktory jest nie tylko standardem dla DVB-S2X, ale jest tez wspierany oficjalnie przez urzadzenia Samsunga, poczynajac od lustrzanek, a na RTV konczac?
Chyba jednak nie jest to dobre tlumaczenie tego, ze komus streaming, firmowany przez te sama firme szwankuje.
Tez mam Samsunga i (edit: ze strony SMART playera) nie widze problemow z H265, ani X265. Analogicznie na tanim Amlogicu 805. Wszystko co probowalem smigalo jak ta lala. Co powinienem sprobowac, aby podwazyc swoj poglad?
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jeżeli produceńci sprzętu nie zaangazują się w produkcję video to za niedługo nie będą mieli komu sprzedawać tych wodotrysków.

To akurat słuszna uwaga. Tym tropem na dzień dzisiejszy idzie chyba tylko Sony. Chodzi mi oczywiście o produkcje kinowe (i trochę gry), nie demka do sklepów rtv.

Chociaż jest też inna droga. Oczarować tradycyjnych producentów :) pokazać im, że nowe technologie zwiększą ich zarobek. Tutaj np. case Panasonica i Avatara. Itd, itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry