47LM670s

szy_a

New member
A jak tam u Was z sygnałem zwrotnym audio po hdmi ACR.
Działa? U mnie niestety nie, oczywiście niezaleznie od ustawień w telewizorze.
Musze jeszcze pogrzebać w ustawieniach yamaha rx-v 671 może tam coś nie rabotajet.

P.S. Oczywiście WiFI ScreenShare nadal nie działa?:-x
 

pat_333

New member
Witam. Mam do wyboru dwa tv w podobnej cenie jest to włąśnie LG 47LM670S i Samsung UE46ES6800. Jak na razie skłaniam się ku LG ze względu na pasywne 3d(cena okularów) jak i design. Prosiłbym o pomoc w wyborze.
 

lechol

New member
Kalibracja:

Oszczędność energii Wył
Tryb obrazu ISF Expert 1
Podświetlenie 41
Kontrast 86
Jasność 57
Ostrość H 25
Ostrość V 25
Kolor 58
Odcień G6
Super rozdzielczość Wył
LED miejscowego wygaszania Wył
Kontrast dynamiczny Wył
Redukcja szumów Wył
Redukcja zakłóceń MPEG Wył
Poziom czerni Niski
Gama kolorów Standardowa
Poprawienie krawędzi Wył
Filtr koloru Wył
Temperatura barwowa Ciepła
GAMMA 2,2
Metoda 2 punkt IRE
Wzór ZEWNĘTRZNE
System zarządzania kolorami bieli
Kolor Odcień Luminancji
Czerwony 1 5 2
Zielony 3 6 0
Niebieski -10 -8 2
Żółty -2 -1 0
Turkusowy 3 8 1
Purpurowy -3 0 0

Mógłbyś podzielić się skąd wziąłeś ta kalibrację?Oraz czy jest możliwość zastosowania tej kalibracji do innych źródeł typu - film z dysku przenośnego???Użytkowników modeli LG660s, LG670s proszę o podzielenie się swoimi ustawieniami;)

Pozdrawiam
 

lechol

New member
Dzieki za odpowiedz.Jeszcze jedna sprawa ,czy wystepuje u was taki efekt smuzenia,dodatkowego cienia przy szybkich scenach na kanalach hd?Jest to spowodowane jakas wlaczona funkcja?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

warga13

New member
Witam.Mam poważny dylemat,byłem zdecydowaany na 40es6800,lecz po przeczytaniu Waszych opinii zacząłem się zastanawiać nad 42m670,po pierwsze 2 cale więcej a cena niewiele wyższa.Do tv mam podpiętą N oraz PS3.Proszę doradźcie mi coś bo już zgłupiałem.Może ktoś z Was wie jak ten model LG działa z PS3 bo we wcześniejszych modelach występował input lag,dlatego skleśliłem tą firmę,teraz ponoć jest ok.Z góry dziękuję za pomoc
 

lechol

New member
Obawiam się że jest to charakterystyka zastosowanej matrycy.

To nie fajnie...Generalnie nie widzę u siebie,żadnego cloudingu,ani bandingu,więc w porównaniu do wielu osób które miały poważniejsze problemy to jest ok.Natomiast jest to zauważalna wada,o wiele lepiej jest przy filmach 1080p,wtedy efekt jest mało zauważalny - sprawdzałem na Avatarze oraz Star Wars 3.Jeszcze jedno pytanie, z jakiego miesiąca macie datę produkcji?Ja mam z lipca 2012 z tym że na końcu symbolu mam "ZA" czyli LG LM660S-ZA.Tzn. że był klepany na inny rynek czy co?

Pozdrawiam
 

warga13

New member
Witam.Czy ktoś z forumowiczów ma podpiętą konsolę do ten tv???jaki jest input lag?czy bardzo przeszkadza w grach?wiem,że w starych lg był to dość duż problem.dziękuję za odpowiedź
 

tingens

New member
Czy ktoś z posiadaczy 47LM620S (lub 47M660S) i odbierający jednocześnie sygnały z dvb-s i dvb-t mógłby napisać, czy jest możliwe ułożenie własnej listy kanałów, na której będą wymieszane programy z obu źródeł? Przykładowo, chciałbym mieć na jednej liście TVP1 odbierany z DVB-T i Polsat z DVB-S. Czy może trzeba za każdym razem przełączać się na inne źródło, co z lekka "niewygodne" jest.

Mam 47lm670s - lista kanałów z naziemnej cyfrowej i cyfrowej darmowej satki wymieszana (własna lista)... przełączanie kanałów za pomocą CH+ CH- działa bezproblemowo (nie muszę wybierać źródła sygnału).
Przy przełączaniu przyciskami cyfrowymi jest trochę dziwnie bo każde ze źródeł, czy to naziemna cyfrowa, czy cyfrowa satelitarna ma swoją oddzielną numerację... i np pod klawiszem 1 mam kilka kanałów, które dodatkowo muszę wybrać przyciskami góra dół :)
 

Lunar

New member
Problemy po zaktualizowaniu softu do 04.01.36 w LG47LM660S. Czy u kogos tez wystepuje takie koszmary jak brak mozliwosci zmiany kanaly z 1 i 2 go na inny za pomoca klawiszy numerycznych, gora dol dziala. Jeden z kanalow discovery zaskakuje dopiero po kilku przelaczeniach w gora-dol. problemy z proporcjami ekranu, zostaja ustawienia z poprzedniego kanalu. Takie same problemy z dzwiekiem i ustawieniami obrazu.:blagam:
 

lechol

New member
Może ktoś z forumowiczów wyjaśnić,do czego służy wejście hdmi arc?Czy jest jakaś zauważalna różnica ,jakości ,obrazu czy też dźwięku jeśli się przełączę pomiędzy innymi portami?Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Może ktoś z forumowiczów wyjaśnić,do czego służy wejście hdmi arc?
ARC (Audio Return Channel)

  • Zewnętrzne urządzenie audio z obsługą funkcji SIMPLINK i ARC musi być podłączone przez port wejścia HDMI IN 1 (ARC).
  • W przypadku podłączenia za pomocą przewodu High Speed HDMI zewnętrzne urządzenie audio z obsługą funkcji ARC wysyła optyczny sygnał SPDIF bez dodatkowego optycznego przewodu audio i obsługuje funkcję SIMPLINK.
 

lechol

New member
Kolejne pytanie: może ktoś z forumowiczów podłączał zestaw głośników od pc pod tv?Mam zestaw 2.1,podłączam pod wejście audio w tv i nie mam w ogóle dźwięku.W tv przestawiłem opcję na głośnik zewnętrzny i dalej nic.Może coś źle robię?Podłączał już ktoś,coś podobnego?

Pozdrawiam
 

rychu

New member
Skoro się podłączasz do WEJŚCIA to nie dziwne, że nie masz dźwięku.
Niestety nie ma sensownego analogowego wyjścia z tych TV, trzeba się podpiąć pod WYJŚCIE słuchawkowe albo pod EURO, bo ono działa jako WYJŚCIE/WEJŚCIE.
 

lechol

New member
Skoro się podłączasz do WEJŚCIA to nie dziwne, że nie masz dźwięku.
Niestety nie ma sensownego analogowego wyjścia z tych TV, trzeba się podpiąć pod WYJŚCIE słuchawkowe albo pod EURO, bo ono działa jako WYJŚCIE/WEJŚCIE.


Pod wyjściem słuchawkowym również brak dźwięku...Możesz napisać łopatologicznie jak to podłączyć,bo raczej bez jakieś przejściówki się chyba nie obejdzie?Mam system 2.1 firmy Modecom głośniki są podłączone do tuby,a z tuby wychodzi jeden jack...Podłączałem w każda dziurkę:-D i lipa:(

Pozdro
 

rychu

New member
Ja podpinałem moje Creative 4.1 za pomocą kabla jack-jack i działało.
Oczywiście do wyjścia słuchawkowego.
Sprawdź głośność na TV, bo on dość cicho nadaje.
 
Do góry