47lk950

smolax71

New member
Mała korekta do tego co napisałem powyżej;
Otóż podświetlenie matrycy ma jednak ''cienie i chmurki''.
Widocznie pierwsze spojrzenia były na podświetleniu 50 %
Ustawiłem 75 % i troszkę widać nierównomierność.
Także ten banding zobaczyłem - ale bardzo chciałem i wiem co to jest,
tylko tu jest on idealnie równy w swoich blokach , jakbym przez ustawienia wydobył bloki pikseli.
I zaznaczam, że tylko podczas meczu i mój wzrok dokładnie wie co to jest po oglądaniu tego przez 6 lat - i myślę że na każdym bym to zobaczył :)
Regulacja siły 3d jest tylko aktywna w 2d do 3d.
W pozostałych trybach oglądania 3d regulacja siły 3d jest nieaktywna.
Ale gdy film 3d miał zbyt mocne 3d to musiałem tak zrobić :
- przejść w obraz 2d do 3d
- zmniejszyć siłę 3d
- powrócić do filmu i włączyć 3d np p/l
i to działało ???!!!
Dziwne , jakby nie można zmieniać siły 3d zawsze !?
Dobra rzecz ale też dziwna to to , że komputer zarówno na wyjściu po DVI jak i po HDMI wykrywa tv - 1920/1080p@75Hz !!!
i to nie ważne czy tryb GRA czy inny , czy TruMotion 0 czy 10 .
Dla mnie super !
Nie miałem zbytnio czasu pograć ale włączyłem kilka gier poglądowo
i FRAPS pokazał ponad 70fps ! w 2d i normalnie 3d (robione przez telewizor 2d do 3d)
Tylko dziwi mnie skąd te 75Hz - ani to 100Hz ani 60Hz ???
Ale te 75 jest super ! dla gracza !
O graniu , smużeniu i szybkości tych 75Hz matrycy opowiem innym razem.
 

smolax71

New member
No szukalem szukalem .. 950S ale zdecydowale msie dolozyc kilka $$ i kupic 47lm640S
CZy warto ... zobaczy sie ;-)

Różnica w cenie 1000zł.

Na forum, gdzieś o serii LM wyczytałem u specjalistów, że jest jakaś, powiedzmy ''lekko niedopracowana''.
LM wg parametrów jest lepszy o 2 klasy ale w użytkowaniu nie wieżę, że to można zobaczyć, szczególnie jak sygnał jest full HD.
No ale ten wygląd LM640s - bezcenny :)

Jeszcze do tego proszę spojrzeć tu-
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/92424-podswietlenie-matrycy-jak-to-naprawde-wyglada.html
gdzie czekam na odpowiedzi.
 

fxd

New member
no tak tak ale czy 1000zl .. chcialem 950S najtanszy nowy w de ze wszystkim 700euro.
wiec wychodzi jakies 2800 a tutaj za 3500 mam 640s i blu ray. interfejs pod neta. wifi wiec mysle ze sie oplacalo.
No co do serii lk i lm jakos ... po wygooglowamiu nic nie znalazlem .. zobacze jutro i napisze czy zadowolony jestem .
Ps. a co do podswietlania Twoj post wyjej to tylko servisant odpowie ;-)
 

smolax71

New member
no tak tak ale czy 1000zl .. chcialem 950S najtanszy nowy w de ze wszystkim 700euro.
wiec wychodzi jakies 2800 a tutaj za 3500 mam 640s i blu ray. interfejs pod neta. wifi wiec mysle ze sie oplacalo.
No co do serii lk i lm jakos ... po wygooglowamiu nic nie znalazlem .. zobacze jutro i napisze czy zadowolony jestem .
Ps. a co do podswietlania Twoj post wyjej to tylko servisant odpowie ;-)

LK w de 700 euro to faktycznie jakieś 2800 - a w pl z przesyłką ok 2400 zł :)
Nie szukaj o LM bo jak przeczytasz to będziesz widział malutkie błędy a tak głowa nie wie to spokój.
I wiadomo, że LM to seria ''internetowa'' - wifi itd...
A co do podświetlenia to jest spoko. Lekko widać cienie na czarnym w nocy jak same ledy świecą, ale do tego co czasem widzę w innych opisach to jest superek.
Podczas oglądania nie zauważam błędów matrycy - już tak ustawiłem że jest oki.
A jak kupisz to podłącz do komputera i spróbuj ustawić rozdzielczość 1920/1080 ponad 60 Hz,
tzw 1080p ponad 60Hz - i daj znać czy się da.
Dla mnie ważna jest współpraca z kompem.
 

fxd

New member
Ale mowisz o 950S - za 2400 w Pl ,.. to ja nie widzialem .. . :///

Lecz 700 eur bylo z przesylka do pl i dodatkowym ubezp.

No jesli obraz bedzie mi pasował .. to nie bede szukal .. niczego . . .

MA byc ladnie . . i koniec ...

Dzis odbieram ... wiec opisze czy da sie ustawic.

Mam troche filmow 3D i full Hd .. wiec przetestuje - napisze co i jak czy da rade wyswietlic taki obraz ... Lapek HP ENVY17.
JEsli chodzi o zlacze HDMI 1.3 a 1.4 kupilem kabel HDMI jakies 2-3 miesieace tamu ... i nie wiem czy on jest 1.3 czy 1.4 czy jest to bez roznicy a zlacze w TV sie liczy . .?? ew. jak poznac model kabla. ?
 

smolax71

New member
Mówiłem o 47LK950 nie S tylko ZN - ogólnie pierwsza wersja była S, potem na 2012 coś może poprawili i dali następne literki, ale wciąż to ten sam S.
HDMI 1.3 czy 1.4 nie ma różnicy poza tym , że 1.3 nie powinien pokazać 3D - tego natywnego 3d bo sbs pokaże i na tv też ustawiamy sbs.
Rozdzielczości oba mają chyba do ponad coś 2500/1500 a Hz to zależą od matrycy.
Żeby ładnie oglądać 3d i filmy HD trzeba korzystać z dobrego playera.
Polecam PowerDVD 12 a super jest Total Media Teather 3.
Oba obciążają mocno kompa - na laptopie powinien pójść ten 1. Ten 2 program też pójdzie ale wczytuje się długo - około 15 s.
Te programy wyciągają co najlepsze z filmów - kontrast, kolory itp.
Trzeba mieć też program VLC player - darmowy, otworzy prawie wszystko i ma w narzędziach konsole do poprawy obrazu. VLC szczególnie do 3D sbs.
Ale ja to mam mocnego kompa do tych rzeczy :) i po to mi monitor tv :)
 
Ostatnia edycja:

fxd

New member
No ale ale... 950 - to wersja bez lana...??? a Ska byla wypuszczona na rynek DE i AU ... troche bajerow wiecej .

CO do kabla to 3D wyswietla.
CO do komapa HP Envy i7 i grafa RAdeon 6550 wiec powinno byc ok .
Lecz wczoraj chcialem sprawdzic czy moge zmienic HZ powyzej 60 i nie moglem .. :/
Odznaczajac pokaz tryby ktore sa niedostepne czy jakos takos nie wyswietlalo sie powyzej 60 HZ.
Dzis moze sie pobawie. 1920x1080 60 Hz jest ok . aZ tego co wyczytalem teraz to mam sprawdzic 1080 x ...... i wiecej niz 60 HZ . Ogolnie zadowolony jestem z glebi 3D - Avatar - 11GB i efekty ok.
Lecz jak bylem w jakims markecie to gdy ogladalem balony, sniezki,motyle to one byly przed TV tak ze chcialo sie siegnac po nie ... ;-) a Tutaj jakos nie widze tego moze to kwestia ustawiem albo .. cena i jakos TV tam ogladalem na TV za 8 tys ;-)
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
jak bylem w jakims markecie to gdy ogladalem balony, sniezki,motyle to one byly przed TV tak ze chcialo sie siegnac po nie ... ;-) a Tutaj jakos nie widze tego

... to specjalnie przygotowane reklamówki producenta TV.
One zawsze są efektowniejsze wizualnie ("wychodzenie" z ekranu różnych przedmiotów) od zwykłych filmów 3D.
Takie krótkie filmiki demonstracyjne robi LG, Samsung i inni producenci TV.
Też są do ściągnięcia z netu.
 

smolax71

New member
... to specjalnie przygotowane reklamówki producenta TV.
One zawsze są efektowniejsze wizualnie ("wychodzenie" z ekranu różnych przedmiotów) od zwykłych filmów 3D.
Takie krótkie filmiki demonstracyjne robi LG, Samsung i inni producenci TV.
Też są do ściągnięcia z netu.

nie tylko :)

na 47lk oglądam filmy sbs i jak ma wyjść z ekranu to wychodzi
superek to widać na oszukać przeznaczenie, nowy titanik to rewelacja

wszystko co ustawiasz 2d do 3d jest głębia w ekranie do środka
a to co sbs , góra dół , i te inne to masz pełne efekty do środka i na zewnątrz
filmy 3d należy mieć, jak ktoś już gdzieś pisał, w rozdzielczości natywnej
więc jak masz 1920/1080 to taki powinien być film , żeby bez skalowania działało 3d

a rozdzielczość 1920/1080 to tzw 1080 , p lub i idealnie p
ja omijam filmy 720p i DVD

także jak napisałem sprawdź rozdzielczość 1080p(to taki skrót) to już sprawdziłeś bo to 1920/1080
 

smolax71

New member
i poradnik jak to robię;
film 3d 1080p sbs odtwarzam w np arcsoft Lub VLC i widzę 2 obrazy obok siebie
wtedy biorę pilot LG i ustawiam 3d sbs i mam super 3d :)

tylko UWAGA - trzeba patrzeć jakie sbs czy l/p czy p/l
i to samo w ustawieniach 3d na lg
bo inaczej jest 3d ale ''zrąbane''
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
No ale ale... 950 - to wersja bez lana...??? a Ska byla wypuszczona na rynek DE i AU ... troche bajerow wiecej .

;-)

ten 47LK950 za 2400 zł to normalny LK950 czy s czy z czy co innego
możesz podłączyć LAN - nie mam
możesz podłączyć USB - super wszystko działa, filmy 3d sbs bez problemu
i ciekawostka, o której nigdzie nie doczytałem, otóż tv aktualizuje się przez telewizję naziemną DVB-T - nie trzeba mieć internetu - fajne :)

także jest to pełnoprawny telewizor ze starszej serii jak 47LW tylko ma podświetlenie led edge (krawędziowe)
i ciekawa rzecz - szybkość matrycy 47LK 2,4ms a 47LW 2,6ms
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
nie moge dac wiecej niz 60 Hz :// w lapku .. nie wiem czemu :/

Czyli, jak myślałem, wszystkie LM są na pewno 60Hz.
Natomiast podczas oglądania filmów, jak się przestawi TruMotion to można uzyskać dodatkowe klatki co oznaczają jako 100Hz.
Jednak przy współpracy z lapkiem czy kompem tego się w ogóle nie da włączyć i nie działa.
Chyba nawet wszystkie obecne LCD, LED itd są z matrycami 60Hz.
Tylko modele z 3d aktywnym mają min 120Hz ale ja raczej wolę cinema 3d.

I ja wciąż szukam odpowiedniego tv do kompa :(
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/9...ale-jako-monitor-do-komputera.html#post856627
 

fxd

New member
No nie da sie wczoraj probowalem .. i lipa.. . :/
Lecz JEstem mega zadowolony bo lapek lezy w innym pokoju a ja ogladam filmy ktore sa udostepnione na lapku .. Zajebioza... . nie musze podpinac HDMI do lapka .. wszystko po WIFI ;-)
No i co do glebi .... i wychodzenia z TV obrazow 3D .. Zołwik Sammy mega mega giga. .. ;-)

Wszystko zalezy od efektow a nie od kompresji i rozmiarow pliku.

Avatar 12GB - efekty wychodzenia z TV mizerne, głebia i obraz super.
Zołwik Sammy 5GB - SUPER!!!!!! Glebia i wychodzenie z obiektow z TV

Dla pewnosci wlasnie sciaga sie .... Avatar 45 GB ;-) porownam czy waga pliku 12 a 45 gb = jakosc 3D.
 

smolax71

New member
No nie da sie wczoraj probowalem .. i lipa.. . :/
Lecz JEstem mega zadowolony bo lapek lezy w innym pokoju a ja ogladam filmy ktore sa udostepnione na lapku .. Zajebioza... . nie musze podpinac HDMI do lapka .. wszystko po WIFI ;-)
No i co do glebi .... i wychodzenia z TV obrazow 3D .. Zołwik Sammy mega mega giga. .. ;-)

Wszystko zalezy od efektow a nie od kompresji i rozmiarow pliku.

Avatar 12GB - efekty wychodzenia z TV mizerne, głebia i obraz super.
Zołwik Sammy 5GB - SUPER!!!!!! Glebia i wychodzenie z obiektow z TV

Dla pewnosci wlasnie sciaga sie .... Avatar 45 GB ;-) porownam czy waga pliku 12 a 45 gb = jakosc 3D.

Dokładnie się zgadzam, że efekt wychodzenia również zależy od filmu, ale nie od ''efektów'' ale powiedzmy od tego jak zrobiony jest film - czyli od rodzaju efektów, rodzaju 3d czy jak to zwał...
Film Avatar został zrobiony w wersji tzw w głąb ekranu a Żółwik na zewnątrz.
Ale Avatar 45 GB odtworzony z tego samego playera powinien być troszkę lepszy.
Ten 12 GB to lekka kompresja i wywalone ''śmieci'' z tego 45GB.
I ciekawe czy wifi da radę przerzucić dane z blue ray - może okazać się za wolny przesył danych...?
 

smolax71

New member
kupiłeś 47LM640s - tak ???
i jak wygląda zgranie przez wifi - opisz krok po kroku
i czy przepustowość dała radę z ''dużym filmem'' ?
 

fxd

New member
No zaciaga sie ... troche to potrwa ://// No ciekawy jestem.
LEcz nurtuje mnie jedna rzecz.
SMART SHARE - moge przewijac ale nie moge daf /ff i /rev x2,3,4,5, ta opcja jest nieaktywna ://

TAK 640S ... zgranie wifi zero problemu na kompie zainstalowalem jakis programik z LG .

Wszystko smiga super. na chwile obecna moj najwiekszy film 12Gb Avatar smiga az milo (wi-fi)
 
Ostatnia edycja:

smolax71

New member
No zaciaga sie ... troche to potrwa ://// No ciekawy jestem.
LEcz nurtuje mnie jedna rzecz.
SMART SHARE - moge przewijac ale nie moge daf /ff i /rev x2,3,4,5, ta opcja jest nieaktywna ://

TAK 640S ... zgranie wifi zero problemu na kompie zainstalowalem jakis programik z LG .
to znaczy , że tv zgrywa sobie film (czyli tv ma pamięć wewnętrzną) ??
czy zaciąga film online - w trakcie i od razu odtwarza ...?
 
Ostatnia edycja:
Do góry