47lk950

dempsey

New member
Witam
U mnie z bielą był ten problem że wpadała bardziej w odcień delikatnej szarości a w niektórych odbieranych programach wręcz z odcieniem różu. No ale to już nieaktualny problem, co prawda było trzeba się trochę pobawić z ustawieniami i jest już wszystko ok. U mnie też podobnie jak u adamo159 wgrany jest soft nowszy niż zamieszczony na stronie LG.
 

wolfrick

New member
nieważne już znalazłem: 47lk530 to to samo tylko bez 3D.
Rzeczywiście dziwnie podają ten pobór mocy na stronie LG:
Przy 3D jest 96,77W a przy zwykłym 226W
Pozostaje mi tylko upolować go gdzieś do obejrzenia
 

sasuke_kun

New member
Witam
Na dniach kupuje tv i nie mogę się zdecydować Zastanawiam się nad LG 42LW4500 i 47LK950 Telewizor oglądam z 2,5m - 3m Najczęściej wieczorem, ale w dzień też się zdarza ;) W większości tv sd, w przyszłości też hd, sporo filmów wieczorami i trochę PS3, które służy mi również jako odtwarzacz sieciowy Za LW przemawia led i pobór prądu, a za LK rozmiar i cena Mam ograniczony budżet i raczej nic innego z pasywnym 3D nie znajdę w tej klasie cenowej Podobno 3D najlepiej oglądać na jak największym ekranie ale czy warto rezygnować z jakości led? Lubie oglądać wieczorem więc czerń też ma znaczenie, input lag też bo lubię Guitar Hero ;) Jestem początkujący w temacie i proszę o sensowne porady
Z góry dzięki i pozdrawiam :D
 

adamo159

New member
Witam
sasuke_kun - byłem w podobnej sytuacji. Ja wybrałem więcej cali - miałem możliwość zapoznania się z 42lw570s - ledowym TV i stwierdziłem, że za odrobinę lepszą czerń (choć z tym to tak do końca też nie jest tak jak się wydaje) i większy kontrast dynamiczny wolę większy tv i lepsze przez to 3D i ogólne lepsze wrażenie z oglądania filmów z większego tv. TV z pełnym podświetleniem LED to na pewno super sprawa, jednak ten ma podświetlenie krawędziowe - co już takie super nie jest - tak jak zawsze, LED ma swoje plusy jak i minusy. Co do 47lk950 to spisuje się on super i osobiście jestem bardzo zadowolony z jego wyboru.
Mogę tylko radzić, aby po prostu zobaczyć i porównać te TV osobiście , ale co do 3D to od razu mogę powiedzieć - czym więcej cali tym lepiej :)
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania :)
 
Ostatnia edycja:

sasuke_kun

New member
Dzięki za odpowiedź adamo159 Nigdzie więcej nie ma informacji na temat tego tv Skoro Tobie tak się podoba i mówisz, że czerń też nie najgorsza to jednak na niego się zdecyduję W końcu 5 cali robi sporą różnicę, a i z 3d też mam zamiar pokorzystać :D Jak już będę miał to napiszę jakie wrażenia Pozdrawiam
 

qweluke

New member
Panowie,

mam problem z 3D opisany tutaj
LG LK95 series - HDforum
:(

Czy także mieliście tego typu przypadki z tym TV?


aaa
od siebie dodam, jeżeli ktoś z was ma problemy z rozjeżdżającymi się napisami to polecam pobierać napisy z napisy24.pl w formacie SRT (po kliknięciu na ikonę po prawej stronie z nazwą filmu/serialu) lub samemu konwertować je do SRT za pomocą programu Subtitle Workshop.
Jeżeli mimo to napisy nie wyświetlają się poprawnie to polecam zrobić wipe (przywrócić ustawienia fabryczne). Mnie pomogło. (kupiłem nowy TV i od początku taki problem miałem, dopiero po wipe'ie problem ustąpił)
Z telewizorka jestem zadowolony, kolory super i 720p wygląda wyśmienicie, tylko problem z 3d mam opisany w linku powyżej.
 
Ostatnia edycja:

adamo159

New member
Witam
qweluke - w menu ustawień 3D jest opcja zamiany wyświetlania obrazów L-P i P-L (zamienia wyświetlane obrazy dla prawego i lewego oka przy SBS) Czasem w niektórych filmach trzeba zamienić wyświetlane obrazy i 3D wraca do normy.
Niby niewielka rzecz a ile problemów - hahaha :)
Pozdrawiam A.
 

makobek

New member
Witam
Wczoraj nabyłem ten telewizorek i powiem szczerze, ze nie jest tak dobrze jak się spodziewałem.
Głównie chodzi mi o tryb 3d. Zdobyłem demko LG takie jak puszczają w sklepach RTV. W sumie to ono mnie skłoniło do wyboru Cinema 3D. W sklepie byłem zachwycony, co prawda oglądałem je na jakimś modelu z podświetleniem LED ale to chyba nie ma znaczenia. W domu odpaliłem wczoraj telewizorek i ku mojemu zaskoczeniu nie wyglądało to już tak dobrze. Elementy wystające z ekranu, szczególnie te małe były rozmazane co tak naprawdę psuło cały efekt. Bawiłem się ustawieniami 3D a właściwie tylko jednym dostępnym czyli skalą od -10 do 10. Niestety różnicy zbyt wielkiej nie było. Poza tym ustawieniem nie ma żadnej możliwości manipulacji. Może ktoś z włąściecieli podzielić się wrażeniami z oglądania obrazu 3D.
Drugie pytanie: jakie są optymalne ustawienia obrazu dla tego modelu
I ostatnia sprawa, na polskiej stronie LG jest soft z września 2011, na niemieckiej ze stycznia 2012 tylko tamten jest do 47lk950S, co oznacza S w tym modelu i czy ten soft bedzie pasował do mojego modelu bez S?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

franiofranio

New member
kupiłem

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum. Też miałem dylemat nad wyborem telewizorka pomiędzy 42LW4500 a 47LK950, no jeszcze dochodziła opcja dołożenia prawie 1000 zł do 47lw4500. Kupiłem wczoraj 47lW950 w selgrosie w Łodzi za 2700 brutto i jest super :)
 

doctor77

New member
Witam dziś oglądałem ten tv tj. 47lk950 w euro agd nie wiem czy obsługa nie chcę go sprzedawać czy chodzi o coś innego ale oglądając obraz demo niestety nie 3d bo niby nie mogą podłączyć bez przedstawiciela LG filmy a zwłaszcza ruch kamery w bok dawał efekt niemal slideshow owszem przywykłem do obecnej plazmy panasonica ale chyba bez przesady sprzedawca twierdził, że w tej cenie tak jest i koniec, że niby wszystkie polepszacze włączone itd. nie chciał nic robić pilotem więc pytam prawdziwych użytkowników tego tv czy u was obraz przy ruchu kamery na boki czy góra dół jest płynny ? czy macie skokowe przesuwanie ?
Czytałem o nadpłynności itp. a tu mam wręcz coś odwrotnego mam zamiar iść do innego salonu bardziej przyjaznego klientowi (byłem przy Auchan w Białymstoku na produkcyjnej z góry nie polecam)
Jeśli obraz miałby tak wyglądać jak w sklepie to wole zostać przy starym tv niż kupić ten.
 

franiofranio

New member
Witam dziś oglądałem ten tv tj. 47lk950 w euro agd nie wiem czy obsługa nie chcę go sprzedawać czy chodzi o coś innego ale oglądając obraz demo niestety nie 3d bo niby nie mogą podłączyć bez przedstawiciela LG filmy a zwłaszcza ruch kamery w bok dawał efekt niemal slideshow owszem przywykłem do obecnej plazmy panasonica ale chyba bez przesady sprzedawca twierdził, że w tej cenie tak jest i koniec, że niby wszystkie polepszacze włączone itd. nie chciał nic robić pilotem więc pytam prawdziwych użytkowników tego tv czy u was obraz przy ruchu kamery na boki czy góra dół jest płynny ? czy macie skokowe przesuwanie ?
Czytałem o nadpłynności itp. a tu mam wręcz coś odwrotnego mam zamiar iść do innego salonu bardziej przyjaznego klientowi (byłem przy Auchan w Białymstoku na produkcyjnej z góry nie polecam)
Jeśli obraz miałby tak wyglądać jak w sklepie to wole zostać przy starym tv niż kupić ten.

Proponuję zabrać jakiś materiał na USB ze sobą w mkv najlepiej SBS. Ustawić obraz standart i na pewno będzie o.k. W sklepach zapodają obraz w 720p, który przemierza drogę 5 spliterów.
 

doctor77

New member
Dziękuje za pomoc faktycznie z usb działało płynnie :) choć pojawił się inny drobny defekt odpalałem np. demo 1080p Ultimate Sharpness i w niektórych jego momentach wokół drobnych detali np słomiane kapelusze w oddali itp. było widać coś w rodzaju (kaszy) ewentualnie przypomniało efekt jak słaby sygnał z satelity w wersji analogowej czyli kto pamięta jak 10 czy 15 lat temu wyglądał obraz wie o czym mówię. Oczywiście kreseczki te były dość małe ale wyglądało jak problemy z przeplotem mimo ze był to materiał progresywny. Tak czy inaczej kupię na dniach ten tv. Za tą kwotę nie znalazłem nic nawet porównywalnego a różnica między zwykłym lcd a z podświetleniem led na stojących obok siebie egzemplarzach w tym wypadku była praktycznie żadna dało się coś tam zobaczyć ale różnica nie była powalająca. Bardziej zastanawiam się jak odtwarzać teraz materiał mkv sbs z napisami ;) br nie posiadam a jedynie multum mkv 3d sbs większość bez lektora.
 

Gleniu

New member
Hej,

Czy wiecie może, jak zmienić w tym TV domyślne źródło sygnału? Chodzi mi o to, że włączając TV chciałbym, aby źródłem sygnału było HDMI1 - w związku z czym nie musiałbym zmieniać tego za każdym razem ręcznie. Domyślam się, że można to zrobić w menu serwisowym/hotelowym, ale ni cholery nie mogę znaleźć w internecie informacji, czy i jak można wejść w to menu.

Pozdro :)

EDIT: Znalazłem, gdyby ktoś potrzebował oto sposób na wejście do menu instalacyjnego, gdzie można to zmienić: "Wciśnij i przytrzymaj przycisk HOME na pilocie zdalnego sterowania, pojawi się menu główne jak zniknie szybko zwolnij przycisk HOME, wprowadź 1105 i naciśnij OK".
 
Ostatnia edycja:

lulu

New member
Pytanie do urzytkowników LG47lk950. Czy to prawda ze ten telewizor jest niestabilny na swojej podstawie? A może nikt tego nie sprawdzał bo wszyscy mają go powieszonego?
 

doctor77

New member
Mam go od paru dni i faktycznie w sklepie wisiał więc nie myślałem o tym w domu stoi na komodzie pod TV i jest jako tako stabilny ;) sam z siebie nie upadnie ale można nim łatwo bujać na boki i lekko do tyłu przodu nie sprawia wrażenia super solidnego. Jednak jeśli go nie zaczepiać będzie stał dobrze. Niestety a może stety jest podparty na walcu średnicy szklanki na samym środku i tyle podstawa jest dość masywna dobrze się trzyma nawet na śliskim dzięki lepkim gumkom, ale nie ma cudów by było sztywne. Tak czy inaczej nie jest tragicznie ale i super też nie jest.
 

adamo159

New member
Witam :)
Pojawiła się aktualizacja do naszego TV na stronie LG - V04.60.33
Zaktualizowałem bez problemów - zmian nie widzę hahaha ;)
Ciekawe czy coś się zmieniło :)
 

sasuke_kun

New member
Mam ten tv od miesiąca Ogólnie jestem zadowolony, tylko trochę się zawiodłem na czerni Pobawiłem się trochę w ustawieniach i jest dobrze, ale myślałem, że będzie lepiej Nie zmienia to jednak mojej opinii - za takie pieniądze to najlepszy wybór Za 2800zł 47 cali ze świetnym 3d i nie trzeba dokupować okularów po 200zł za parę bo 5 par dostajemy w zestawie Polecam
 
Do góry