46" + Led

Tomek1981

New member
Witam,


Przymierzam się do kupna mojego pierwszego TV HD, po dość długiej analizie rynku zastanawiam się nad następującymi modelami.

Philips 46PFL9704H - cena trochę mnie przeraża
Sony Bravia 46X4500 - bardzo fajny TV a cena obecna (8400 zł) jest bardzo zachęcająca.
Samsung A956 lub B8000/8500/9000

Który byście polecili, testy testami a jakie są wasze osobiste odczucia? Chodzi też o to by nie przepłacić za coś nie odczuwalnego. Np. Czy jest duża różnica jakości między Bravią a Philipsem.

A może inny byście polecili (7/9 PLN)

Dzięki,
 
Ostatnia edycja:

jwivo

New member
100, 200 zaraz będzie 400 - to mnie jakoś nie rusza. Ma mieć przede wszystkim dobrą płynność i czerń - tak żebym przy oglądaniu Sin City czy Dark Knight coś widział oprócz ciemnej plamy. Reszta, typu internet,możliwośc oglądania divixów itp. - jak sa to OK, ale mogę się bez tego obejść.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jwivo napisał:
Ma mieć przede wszystkim dobrą płynność i czerń - tak żebym przy oglądaniu Sin City czy Dark Knight coś widział oprócz ciemnej plamy

z kwoty 9 tys, polowe przeznacz na plazme, druga polowe bedzie mozna tez rozsadnie wydac.....tzn. na jakis sprzet.......;)
 

jwivo

New member
Zastanawiam się nad tym, tylko że salon jest b. jasny - stąd nastawienie na LCD. Jednak chciałbym kupić taki LCD, który generuje obraz jakością zbliżony do plazmy.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pomysl co napisales.....- chcesz wydac 9 tys. aby kupic cos ,co ma jak najlepiej imitowac cos za polowe tej kwoty.....?!;)
jesli uwazasz ,ze pokoj jest za jasny to moze lepiej wyloz pare groszy na rolety ?! - napewno wyjdzie taniej niz 4,5 tys. .........;)
 

jwivo

New member
Wiem, co piszę. Dobra plazma typu Kuro kosztuje koło 9 TPLN - więc wydanie na LCD o podobnych parametrach 10 TPLN nie specjalnie mnie przeraza. Dzieciaki oglądają TV od rana, gra praktycznie 24/24 - nie wyobrażam sobie aby cały czas rolety były opuszczone, lubię jasne pomieszczenia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jwivo napisał:
Wiem, co piszę. Dobra plazma typu Kuro kosztuje koło 9 TPLN - więc wydanie na LCD o podobnych parametrach 10 TPLN nie specjalnie mnie przeraza.

nie widzialem jeszcze LCD o ktorym mozna powiedziec ,ze ma podobne parametry (rozumiem ,ze to okreslenie oznacza dla ciebie jakosc) co Kuro !
najlepiej zamow prezentacje w domu !!!- dla sprawdzenia przed wydaniem 10 tys. warto wydac jeszcze pare groszy.....;)
 

Tomek1981

New member
jwivo napisał:
Też wybieram z tej trójki, na razie Philips na pierwszym miejscu, zobaczymy jeszcze jak z cenami.


Ok, ale który byłby najlepszą opcją? 46X4500 Vs. 46PFL9704 Vs. A956 Vs. B8000....

Jest też Philips 42PFL9803 - ale słyszałem różne rzeczy na jego temat, jedni wychwalają a inni bardzo krytykują...
 

jwivo

New member
Trudny wybór - jest też Sharp 700 który też sobie radzi całkiem całkiem... A więc ponieważ te odbiorniki możliwościami są do siebie bardzo podobne to chyba można się kierować odczuciami estetycznymi - czyli który organoleptycznie się bardziej podoba i do jakiej marki mamy większe zaufania
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja wybieralbym Philipsa 46pfl9704 -ale w cenie raczej sie nie zmiescisz.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43224
Nowe sposoby wygaszania diod LED zapewniają nieporównywalny kontrast dynamiczny wynoszący 5 000 000:1. To pierwszy raz pierwszy w historii możesz oglądać obrazy, w których głęboka czerń sąsiaduje z żywymi barwami jaśniejszych fragmentów.
Tu można nie odrywać oczu i ogladać , oglądać , oglądać ............
031_P1230304.JPG

057_P1230364.JPG
 

plejak

Banned
Subtelna róznica pomiedzy sugerowaną ceną producenta a ceną w sklepie internetowym.

plejak napisał:
http://beta.skapiec.pl/site/cat/22/comp/628899

Philips 9704 za 8400 zl kupisz bez problemu.Pozdrawiam



http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4457


cena producenta 7300 zł

http://beta.skapiec.pl/site/cat/21/comp/549988

cena faktyczna sprzedazy produktu 5300 zł

róznica 2 tys zł 28% taniej. :szukaj:

Warto szukać. porównanie dotyczy modelu 42 calowego model sprzed pół -jeden z najwyższych - im większa przekątna ekranu tym większa róznica w cenie.Pozdrawiam:)
 

jwivo

New member
Jeśli rzeczywiście 46" chodziłoby w okolicach 8,5 to 52 nie powinno przekroczyć 10-11 - wybór TV miałbym z głowy.
 

Tomek1981

New member
W czerń nie wątpię, tylko że czytałem recenzję grecką tego TV(9704) i tam podkreślono kwestię cyfrowego wyglądu obrazu, że w filmach nie ma naturalności. Coś podobnego zaobserwowałem oglądając Quantum of Solace na Philips 21:9.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rewelacja skalowanie w SD wręcz znakomite . Świetna czerń i przejścia tonalne. A pobór energii najniższy na świecie. W okresie użytkowania zaoszczędzisz na drugi telewizor :D.
 
Do góry