46 czt 50 cali

Antek84

New member
Witam po raz kolejny proszę o pomoc i jak do tej pory nie zawiodłem się. Wiec proszę po raz kolejny. Jak każdy pewnie z was stanąłem przed wyborem tv może nie teraz ale czas się rozejrzeć i sprecyzować swoje preferencję.

Preferowana wielkość matrycy: 46-50 cali
Preferowana technologia: plazma lub lcd
Preferowane marki: jeśli chodzi o plazmę to samsung a o tv lcd to sony i philips
Jaki sygnał: Cyfrowy Polsat
Jaka odległość od ekranu: ok. 3,5-3,8m (TV)
Jakie urządzenia do podłączenia: komputer, dekoder HD, PS3
Jaka klasa cenowa: 4000 z hakiem
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: rożnie - najwięcej po południu i wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: telewizor na ścianie wschodniej, okno na ścianie zachodniej czyli na przeciwko tv, zasłony
Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj 1
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: raczej na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy DVD i HD, w przyszłości pakiet kanałów hd, przeważnie sport (tenis, siatkówka, snooker)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: i tak i tak ale raczej wole delikatne swiatlo
Ma stać czy wisieć: wisieć
Czego oczekuję: żywe kolory, wyraźny obraz, żeby dawał możliwość grania na PS3 i możliwość korzystania jak z monitora komputerowego przez HDMI choć to ostanie to nie koniecznie
Full HD czy HD ready: FULL HD
Jaki masz telewizor: na razie monitor LG 20 cali Polsat przez tuner tv


Modele jakie biorę pod uwagę to
1. Sony 46EX500
2. Philips 478404
3. Plazma PS50C550
4. Plazma PB650b

Czy ta wielkość ekranu nie jest za duża do tej odległości.Lepiej plazma czy lcd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wielkość nie jest za duża.
Tyle że do tych warunków lepiej pasują inne modele:
Toshiba 46 WL 753
Sharp 46 Le 705
Panasonic 50 S 20
 

annddy

New member
Antek84!
Zdecydowanie do twoich warunków Philips 47PFL8404 (inter,ambilight) lub Philips 47PFL7404 (bez internetu,ambilightu).
1.Philips 47PFL8404 mistrz w przetwarzaniu obrazów wysokiej rozdzielczości - HD I DVD .
2.Ma wisieć czyli w 100% idealnie pasuje Ambilight.
3.Znakomity obraz na wprost i z boku.
4.PS3 niski input lag.
5.Doskonały dżwięk .
6.Obecnie bardzo korzystny cenowo.
7.Doskonale współpracuje z komputerem.
9.Pełny internet.
 

swierszcz27

New member
ja raczej myslalbym nad:
Sharp 46 Le 705
Panasonic 50 S 20
Sony 46 EX 500

Zasadnicza różnica to oczywiście LED w przypadku Sharpa i CCFL w Sony EX500, więc myślę, że powinieneś określić, które podświetlenie Cię interesuje. W LE705 przy dynamicznym ustawieniu kolorów oglądanie pod kątem powoduje, że zamiast czerni widać fioletowy.
 

danch

New member
Niestety nie. Zaraz odszukam wątek gdzie już o tym wspominałem (i dałem na to dowód).
O masz, poczytaj sobie: http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/52781-zakup-lcd-prosze-o-pomoc.html#post514491

Nie jest to prawda.
Jak bede mial czas to poszukam linka do porownania 8404 i 8404. Tez na jednym lepszy obraz, juz pisze czemu tak jest. Na poczatku 7404 i 8404 byly na matrycach IPS LG (lepsza czern i katy) ale od konca 2009 te modele sa produkowane na matrychac sharpa. Dlatego 7404 mogl miec gorszy obraz od 8404.
 

Antek84

New member
Nie jest to prawda.
Jak bede mial czas to poszukam linka do porownania 8404 i 8404. Tez na jednym lepszy obraz, juz pisze czemu tak jest. Na poczatku 7404 i 8404 byly na matrycach IPS LG (lepsza czern i katy) ale od konca 2009 te modele sa produkowane na matrychac sharpa. Dlatego 7404 mogl miec gorszy obraz od 8404.


Ale chyba to nie przekreśla 7404?
 

Picuszek

New member
Nie jest to prawda.
Jak bede mial czas to poszukam linka do porownania 8404 i 8404. Tez na jednym lepszy obraz, juz pisze czemu tak jest. Na poczatku 7404 i 8404 byly na matrycach IPS LG (lepsza czern i katy) ale od konca 2009 te modele sa produkowane na matrychac sharpa. Dlatego 7404 mogl miec gorszy obraz od 8404.
Jeśli już mówimy o lepszej czerni to na pewno nie na matrycy IPS tylko właśnie na Sharpach :smile:
A kąty to i owszem, tu rządzi i dzieli matryca IPS.
 
Ostatnia edycja:

Antek84

New member
Jeśli już mówimy o lepszej czerni to na pewno nie na matrycy IPS tylko właśnie na Sharpach :smile:
A kąty to i owszem, tu rządzi i dzieli matryca IPS.


Mi zależy na dobrej czerni, bo mam dosyć granatowego zamiast czarnego. Mówicie że Sharp ale gdzieś czytałem że potrafią one smużyć i druga rzecz to co pisał tu ktoś parę postów wyżej model LE 700 ma on błyszcząca matryce a u mnie telewizor będzie znajdował się na przeciwko okna.Czytając testy różnych tv testujący podkreślają że na ledach bardziej widać świecenie po rogach niż na tradycyjnych lcd. Wiec jak to jest i komu wierzyć.
 

annddy

New member
Ale chyba to nie przekreśla 7404?
Oczywiście ,ze nie przekreśla.
Philips 7404 ma doskonałe recenzje.
Philips z 8 generacji ma oprócz doskonałego obrazu i dzwieku :Internet,DLNA,ambilight ,dlatego jest droższy.
Obydwa w świetnym disignie(cieńka ramka,smukła obudowa) .
 
Do góry