46 czt 50 cali

Antek84

New member
Ostatnio siedziałem i myślałem czy jednak nie przeżuci swoje zainteresowania na 52 cale. Jak pisałem na początku maksymalna odległość to kolo 4 m a tv będą oglądane kanały HD, konsola filmy z kompa ale, na pewno nie DivX, czy może jednak to za dużo. Dla ułatwienia tv będzie znajdował się w we wnęce coś takiego jak zrobiłem poniżej.
 

Attachments

  • naroznik2.jpg
    naroznik2.jpg
    371,6 KB · Wyś: 452

Antek84

New member
Wybrałem ostatecznie 3 modele i potrzebuje rady
1. Philips 47 8404H
2. Philips 52 7404H
3. Sony 55 EX500

Pisałem odległość tak kolo 4m i wykorzystanie konsola, kanały hd jak i filmy i nie wiem czy ten sony nie będzie za duży czy lepiej skupic sie na Philipsie 47". Z góry dzięki za porady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy konsoli i 4 metry to konieczna jest wielkość 52".
Ale chyba lepiej do takich potrzeb zaprzęgnąć lcd LED .
I tu Sharp 52 le 705 bo z pełnym podświetleniem - szczególnie że jest w promocji :wink:

A jaka max klasa cenowa ?
 
Ostatnia edycja:

Antek84

New member
Obawiam się że ten Sharp odpada z tego co wiem co on ma błyszcząca matryce a ja naprzeciwko tv mam okno.Chyba jednak wezmę Philipsa 47 8404H .
 

Antek84

New member
A jaka powinna być optymalna odległości do 55 calowego tv. Sygnał raczej hd, ps 3 i trochę też sd z Cyfrowego Polsatu. Był bym wdzięczny za odpowiedz zdaje sobie sprawę, że to są indywidualne rzeczy ale mi chodzi tak orientacyjnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Twoich warunkach czyli 4 m wystarczy. Tylko zwróć uwagę na płynność szczególnie przy dvix
 

Ares78

New member
A jaka powinna być optymalna odległości do 55 calowego tv. Sygnał raczej hd, ps 3 i trochę też sd z Cyfrowego Polsatu. Był bym wdzięczny za odpowiedz zdaje sobie sprawę, że to są indywidualne rzeczy ale mi chodzi tak orientacyjnie.

Dużo zależy od założeń jakie przyjmujesz, jeżeli faktycznie będzie dominować sygnał HD to 4 metry to będzie nawet więcej niż potrzebujesz, żeby komfortowo oglądać przy telewizorze o przekątnej 55 cali. To jak ex500 radzi sobie z obróbką sygnału SD zawsze możesz sprawdzić wrzucając np. divxa na pendrive'a.
 

Antek84

New member
Czyli przy 4 metrach nie powinno być dyskomfortu, nawet jeśli chodzi o SD?Tak się tylko zastanawiam i tak chyba bym się nie zdecydował na taki wielki tv.Choć nie ukrywam, że fajnie by sie grało np w NFS na takim kolosie.
 

Antek84

New member
To są tylko moje dywagacje. Tak naprawdę wielkość tv mam uzależnione od remontu który mnie czeka mam kilka możliwość jak pisałem wcześnie. Chyba dla mnie optymalnym wyborem będzie wielkość 46/47 cali. Najdłuższa odległość jaka udało mi się wykombinować po przekątnej pokoju to gdzieś kolo 5 m.Ale jedna zostanę chyba przy 46 tak z odleglości do 3,3m.Każdy pisze że do HD to jest dobry rozmiar. Ja przeważnie oglądam kanały sportowe a w Polsacie Cyfrowym są te kanały w pakiecie HD, oczywiście lubię też pograć na ps3 obejrzeć jakiś fajny film i oglądam też czasami tvp, tvn niestety niema tych kanałów w Polsacie w Hd.Sorry że się tak rozpisuje ale chce udzielić jak najwięcej informacji żeby uzyskać jak najlepszą pomoc.
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Zależy ile jakich sygnałów. Ja mam 46" z 3m i oglądam tylko z kompa, hd i fullhd i spokojnie mógłby być 52" ( następny taki właśnie będzie ). Filmiki gorszej jakości niż hd ( 720p ) czyli jakieś normalne divx są już tak sobie akceptowalne.
 

Ares78

New member
Czyli przy 4 metrach nie powinno być dyskomfortu, nawet jeśli chodzi o SD?Tak się tylko zastanawiam i tak chyba bym się nie zdecydował na taki wielki tv.Choć nie ukrywam, że fajnie by sie grało np w NFS na takim kolosie.


SD to można zobaczyć praktycznie w każdym sklepie na divxach, wtedy wiesz czego się spodziewać na słabszych kanałach z satelity, każdy ma trochę inne wymagania odnośnie obrazu więc i tak bez sprawdzenia praktycznego się nie obędzie.

Musisz zastanowić się ile miejsca chcesz zapewnić bo to tutaj determinuje przekątną, a rozrzut spory od 3,3m do prawie 5m...
 

Antek84

New member
Max tak do 5000 zł, i chciałbym jak pisałem wcześniej tv pod sport i konsole. Czy przy sygnale HD duża różnica jest miedzy 100Hz a 200Hz? Wiem że nie ma idealnego tv, od plasmy trochę odstrasza mnie to wypalanie i powidoki, ale znów podobno są lepsze kolory.Zależy mi na wyraźnym obrazie i żywych kolorach. Głównym moim faworytem jest Sony 46 Ex 500.Zastanawiałem się nad Ale jeszcze mam trochę czasu.Dobrze zapowiada się też Sony HX700 ale to musial bym wziąć 40 cali.
http://www.ceneo.pl/5498911
 
Ostatnia edycja:

ravaillez

New member
Pomiędzy 100hz i 200hz przepaści nie ma także tutaj zależy sporo od użytkowników telewizora i tego jak bardzo są wyczuleniu na płynność obrazu. Dużej części osób 100hz wystarcza w zupełności także warto zastanowić do której grupy należysz. Z drugiej strony jeśli dobrze przeczytałem odległość do odbiornika to będzie co najmniej te 3 metry to zdecydowanie lepiej wziąć model 46 calowy, zresztą jeżeli zakup będzie za jakiś czas to jest zawsze możliwość, że hx700 jeszcze stanieje.
 

Antek84

New member
Dzięki za wszystkie informacje, jednak po przeczytaniu sporo o serii EX500 i to opinii pozytywnych ten tv bym wziął. Kwestia wyboru rozmiaru. Ostatnio widziałem w Media Expert Plazmę Panasonica 50" bodajże seria g20 leciał tam jakiś mecz i o taki obraz mi chodzi.
 
Do góry