42PFL9603 a 47PFL7603

armino

New member
Walczyłem z decyzją jaki lcd kupić, kiki doradzał sony, inni samsunga, a teraz zobaczyłem prezentację philipsa 47PFL7603D i wymiękłem... oj podoba mi się to ambilight... zwłaszcza żonie, szczerze mówiąc hihi... Nie mogę jednak znaleźć opiniii o tym właśnie modelu.. Wie ktoś coś więcej >????
 

urad

New member
Ja wiem wiecej! chlopie, olej badziew szajsunga i przereklamowanego sonjego, kup phila, najlepszu elsidi na rynku!
 

tejot

New member
odswiezajac ciut temat komet :) i refleksji philips/inne sprzety - efekt smuzenia bedac na etapie (b.dluuugim nota bene) wyboru tv zaobserwowalem i to w dosc ciekawych okolicznosciach. Otoz w jednym z 'wiadacych' marketow z branzy rozgladalem sie za tv szczegolowo maglujac sprzedawcow z interesujacych mnie modeli (do takich zaliczal sie oczywiscie philips 7603). Po dluzszej dyskusji polaczonej z empirycznym szczegolowym sprawdzaniem wszystkiego co mi tylko przychodzilo do glowy udalo mi sie naklonic pracownika do puszczenia jakiegos meczu w pilke nozna zamiast emitowanego dema w ramach ich wewnetrznej-marketowej telewizji. Dokladnie po to, zebym mogl przekonac sie jak wyglada smuzenie na wlasne oczy i czy i w jakich modelach wystepuje. No i doznalem szoku. Sliczny niezaklocony niczym dotychczasowy cukierkowy obraz zmienil sie w masakre. Praktycznie na kazdym telewizorze (z calej kilkunastometrowej sciany kilkudziesieciu telewizorow) mecz wygladal zenujaco. Doslownie albo dwie pilki (tak, jak wspominano wyzej) albo kometa albo cos posredniego, ale praktycznie na kazdym tv bez wyjatku. Nawet, choc w nieco mniejszym stopniu, wystepowalo to tez na plazmach. Nawet sprzedawca (!) widzac to powiedzial sam od siebie, ze teraz jak 'to' zalaczylismy to praktycznie wszystkie telewizory sobie nie radza i wygladaja okropnie, wrecz smiesznie. Zupelnie nie jak 'normalny' mecz, do ktorego ogladania bylem przyzwyczajony na zwyklym kineskopowym starym tv. Wystarczyla 'zmiana kanalu' ze spokojnego polukrowanego dema (z pewnoscia z premedytacja dobranego) aby wszystkie tv stracily masakrycznie. Po prostu otrzezwialem. Ruszylo mnie i przeszla mi wrecz kompletnie ochota na zmiane tv. Szczerze musze przyznac, ze philips 7603, ktorym bylem zainteresowany, rowniez wypadl zle. Wrecz tak zle, ze stwierdzilem, ze to niemozliwe zeby na nowym tv za taka kase obraz (mecz i smuzenie) byl tak tragiczny i niedowierzalem. No i zaczalem troche bardziej grzebac i faktycznie, okazalo sie ze to niemozliwe - sprawa wyjasnila sie wglebiajac sie w ustawienia tv. Chodzi o system poprawiajacy obraz - bodajze natural motion, ktory moze byc wylaczony, lub dzialac minimalnie, srednio lub max. Dodatkowo predefiniowane ustawienia obrazu - film, pc, stadardowe (czy jakos tak) maja roznie zalaczona ta opcje. Zmiana tych ustawien dale zdumiewajacy efekt - obraz momentalnie sie naprawil. Niebo a ziemia. Druga pilka praktycznie zniknela, tzn. oczywiscie niewielki efekt komety wystepowal, ale w znacznie znacznie znacznie mniejszym stopniu. Co najwazniejsze - zupelnie zadowalajacym (oczywiscie w moim subiektywnym odczuci).
Aktualnie jestem szczesliwym uzytkownikiem tego tv od 2 miesiecy i smialo mocno go polecam, nawet pomimo pewnego drobnego problemu, ktory opisalem tutaj:
skroc.pl/watek_na_tym_forum_o_42pfl7633
(link 'zakamuflowany')

pozdrawiam!

ps. Sam ambilight - absolutny strzal w dziesiatke philipsa!
 

MacGege

New member
Dzięki Tejot za tego posta. Właśnie zamówiłem ten model (47PFL7603), praktycznie tylko na podstawie tego co wyczytałem w Internecie ewentualnie w magazynach typu Video Mix lub Hi-FI Choice.
Przesiadam się z Tośki 42XV500 i mam nadzieję że będę zadowolony z zakupu, bo pierwotnie miałem kupić też Toshibę XV z nowej serii tylko w rozmiarze 46, ale zobaczyłem Pfilipsa no i zaczęły się poszukiwania informacji, no i padło na niego.
 

Cesar

New member
Wrazenia 42PFL7603

Witam.
Jestem posiadaczem tego modelu od miesiąca. Antena analogowa i Cyfra+ kabel za 95 zł. (podobno bardzo dobry) Euro RGB czyli SD. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, powiem więcej, lepsze niż w sklepie. Kupiłem go tylko wyłącznie dla tego światełka z tyłu (Ambilight). Obraz z anten analogowych - moze byc, Cyfra mile zaskoczenie, obraz rewelacja. Oczywicie "poprawiaczki" maj istotne znaczenie. Pixel plus, HD Natural Motion, trzeba podczas emisji "Stawki wiekszej od zycia" wylaczac bo wyglada tak, jakby krecili ten serial wczoraj (obraz przesadnie "uszlachetniony-szklany" wrecz. Kupilem rodzicom LG 426100/ 100Hz i jezeli porownac efekty "smuzenia" to nie ma zadnej roznicy (ocena subiektywna). Widac czasami w filmach akcji przy bardzo, ale to bardzo, bardzo szybkich scenach ze matryca nie nadaza - obraz staje sie niewyrazny (to samo LG 100Hz). Dzwiek w wydaniu Phila bardzo dobry, najlepszy jaki slyszalem w tv LCD (gosniki w systemie WOOX). Za pomoca korektorka mozna naprawde ustawic ladnie brzmiace basy i glosniki nie brzecza straszliwie jak np. w Samsungach i LG. Nie poradzilem sobie jedynie z Virtual Dolby Surround. Niby ogladam audycje nadawane w tym systemie ale ja zadnych efektow "przestrzennych" nie slysze.(dajcie znac jak to odbierac) - ale rymy ;)
Ambilight to poprostu czad. Dla innych zbedny bajer. Kto nie zobaczy ten nie wie (My posiadacze Phili - wiemy, jest czadowe.)
Nie mialem okazji zobaczyc HD w wydaniu Philipsa, ale trza miec urzadzonko HDMI. Mam podlaczone DVD na rozdzielonych skladowych (tryb HD rozdz.576) dziala bardzo dobrze i od razu zglasza na pasku informacyjnym podwyzszona rozdzielczosc. Pozdrawiam.
 
Do góry