42LM640 S kolezanka kupila i jak go poustawiac

stanptr

New member
W UPC mogę mieć taki router Thomsona ze standardem n, ale muszę zapłacić 35 zł więcej do abonamentu bo trzeba mi podłączyć net 60mb/s no i przedłużyć umowe. Dziękuje bardzo kupie sobie jakiś router sam.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

leszekol

New member
kupie sobie jakiś router sam.
Masz już coś na oku?
Może tp-link wr1043, ma wifi "prawdziwe" n czyli 300 Mb, port usb i gigabitowe porty. Cena około 150zł.
Z tym, że ma to do siebie, że nie lubi wielu połączeń jednocześnie, typu torrenty itp. Potrafi się zapchać.
No i ubogi jakiś taki... ;)

Doskonały i dwa razy droższy ;) jest Netgear WNDR 3700 v2. W zasadzie do naszych TV/multimedialnych zastosowań idealny: można podłączyć zewnętrzny dysk (magazyn filmów) i udostępniać je (tzw ReadySHARE USB) oraz równie ważne, jest "DLNA ready", a to już wiesz co znaczy dla nas ;)
Oczywiście wifi pełne n i porty gigabitowe.
Tu recenzja: Router Netgear N600 WNDR3700v2 – recenzja sprzętu - Tomasz Topa - Topowy Blog i parametry: Netgear WN DR 3700 sklep NEO24.PL WNDR3700 cena
Trochę drogi, ale kupisz, podłączysz i zapomnisz że takie coś masz.
 

stanptr

New member
Jeszcze nie mam nic dzięki za sugestie. Jest to wydatek raczej na styczeń i będę brał pod uwagę ten netgear, faktycznie zapowiada się na fajny sprzęt. Zobacze jeszcze co jest do wyboru w tej cenie. A wiesz może w jakim standadardzie jest wi fi w naszych Tv? Jakoś nie mogę doczytać nigdzie, być może jest gdzieś w instrukcji.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

stanptr

New member
Oby tak było bo jeżeli byłby w standardzie g to kupowanie takiego drogiego routera nie ma sensu. Raczje się zdecyduję na ten wndr3700 chociaż rozważam jeszcze jakieś asusy ale raczej te z możliowścią wgrania openwrt.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

leszekol

New member
Trochę by było dziwne, że port LAN jest gigabitowy a wifi tylko g. Zwłaszcza, że adapter jest n. Co prawda tylko w wersji lite-n czyli 150 Mb/s.
Myślę, ze ktoś się może odezwie i potwierdzi lub zaprzeczy.
 

stanptr

New member
A jest sens w ogóle kupować router z dual band, wykorzystam 5Ghz?
Nie lepiej kupić wnr3500 np. ? Na potrzeby małego mieszkania w którym jest lap telefon konsola i tv. Trochę odbiegliśmy od tematu wątku głównego heh, sory Wszystkich.
 

stanptr

New member
Może i fajnie ale, też fajniej jest żyć ze świadomością że ma się 100 zł więcej w kieszeni na dysk sieciowy taki np. WD my book 2tb za 500zł (i znów do głowy wpada pomysł na nowy wydatek :D.)
 
Do góry