42LM640 S kolezanka kupila i jak go poustawiac

electro69

New member
To jakie w końcu odświerzanie jest w tym tv, 100 podbijane do 400?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Model ten ma faktycznie matrycę 100 Hz ... natomiast 400 Hz to taki "marketing" żeby ludzi "kusić" :D do kupna jak ktoś się nie orientuje w temacie zresztą można to łatwo zauważyć choćby na gazetkach promocyjnych nigdzie tam nie jest napisane czy jest to telewizor 50 Hz czy 100 Hz tylko te "200, 400 Hz itd". (za niedługo pewnie będą producenci pisać z 1000 Hz :lol: ... chyba Panasonic w plazmach podaje nawet 2000 Hz także akurat tym się nie ma co zupełnie sugerować).
Pozdrawiam
 

stanptr

New member
Na androida jest coś takiego jak menu serwisowe. Myślicie że warto tam pogrzebać? Aplikacja jest płatna ok20 zł i jestem ciekaw czy ktoś używał tej opcji.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

stanptr

New member
Nie mogę dopasować obrazu filmu do rozmiarów ekranu. I raczej się tego nie da zrobić. Macie jakieś sposoby?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

luccas

New member
Ja na moim 47lm640s zauważyłem podczas meczu, gdy widok z daleka efekt jakby brudnej kamery i takich delikatnych linii z góry na dół. Gdy obraz się przesuwa ten efekt pozostaje na swoim miejscu. Z czego to wynika? Co do cienia latającego za piłką... takiego efektu nie zauważyłem.
 

electro69

New member
Ja na moim 47lm640s zauważyłem podczas meczu, gdy widok z daleka efekt jakby brudnej kamery i takich delikatnych linii z góry na dół. Gdy obraz się przesuwa ten efekt pozostaje na swoim miejscu. Z czego to wynika? Co do cienia latającego za piłką... takiego efektu nie zauważyłem.
Było już o tym setki razy pisane na forum :shock: ... jest to banding (szare pionowe jakby właśnie brudne pasy) zwłaszcza widoczne np. na zielonej murawie podczas meczy piłki nożnej ... jest to niestety przypadłość matryc LCD zwłaszcza bardziej widoczny na większych matrycach np. 47 cali ... duży problem z tym zjawiskiem występuje na matrycach IPS (czyli produkowanych przez LG) i nic z tym raczej nie zrobisz może zmiana ustawień coś pomoże choć trochę to "zniwelować" ale nigdy tego nie usunie ... oczywiście dla producenta jest to zjawisko "normalne" i nie podlega gwarancji.
Pozdrawiam
 

luccas

New member
Mam taki problem, że telewizor potrafi się sam wyłączyć. Dotychczas zrobił to po 10h od uruchomienia dwukrotnie, a dzisiaj po około 5 godzinach. Czy tam gdzieś jest jakaś opcja?

Drugi problem jest taki, że mam tv podłączony kablem hdmi do tunera Nki oraz do kina domowego. Gdy ustawię głośnik zewnętrzny, wtedy głos z N-ki jest przez kino, natomiast gdy uruchomię np. usb z TV wtedy wszystkie materiały idą tylko przez głośnik tv. Za każdym razem muszę zmieniać ustawienia który głośnik aktywny, bo jest cisza.
 
Ostatnia edycja:

leszekol

New member
Mam taki problem, że telewizor potrafi się sam wyłączyć. Dotychczas zrobił to po 10h od uruchomienia dwukrotnie, a dzisiaj po około 5 godzinach. Czy tam gdzieś jest jakaś opcja?
Jesteś pewny, że po 10 i 5 godzinach? ;) Jest opcja, która wyłącza telewizor po 2, 4, 6, 8 h
Ustawienia > Czas > Automatyczne wyłączanie
 

stanptr

New member
Takie mam pytanie. Jakie w końcu ma ten telefon odświeżanie 100hz czy mniej? Bo wiadomo że nie 400hz. Przy okazji jeżeli już pisze to zapytam jeszcze. Czy ktoś ma problem z przycinaniem filmów w hd przesyłanych z lapka przez wi fi. Internet mam dobry, kabel podpięty pod tv więc czego to może być wina?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

leszekol

New member
Jakie w końcu ma ten telefon odświeżanie
Przede wszystkim nie telefon tylko telewizor ;)
Czy ktoś ma problem z przycinaniem filmów w hd przesyłanych z lapka przez wi fi. Internet mam dobry, kabel podpięty pod tv
"Dobroć" internetu nie ma tu nic do rzeczy. Choćbyś miał 1 Gb/s łącze internetowe, to i tak filmy przesyłasz przez sieć "domową", więc przepustowość po kablu (z routera do TV) teoretycznie pewnie masz 100Mb/s, a to w zupełności wystarczy i nie ma prawa się ciąć.
Czyli pewnie słabym punktem jest transfer z laptopa do rutera. Jeśli wifi masz w standardzie G, to teoretycznie transfer jest 56 Mb/s a praktycznie około 25 Mb. A to już stwarza problemy przy filmach o dużym bitrate. Do tego jeszcze ewentualne oddalenie laptopa od routera, i w mniejszym stopniu choćby nadmierna fragmentacja dysku i już robi się kiepsko.
Spróbuj laptop podłączyć do rutera kablem i zobacz czy jest poprawa. Jeśli tak, to chcąc dalej przesyłać filmy z laptopa przez wifi, czeka Cię przeróbka sieci: karta wifi w laptopie w standardzie N i router pracujący również w N.
 
Ostatnia edycja:

stanptr

New member
Tak telewizor sorki:D
O odświeżanie też już pytałem heh nawet własny postów nie pamiętam. Gdzieś doczytałem że odświeżanie może to nie być nawet setka ale to jedna taka opinia się pojawiła. Sprwadze jaki mam standard w ruoterku i w lapku. Avi przesyła bez problemu, 720p raczej ok natomiast przycina w momencie próby przewinięcia, 1080p to nawet nie ma sensu włączać. Coś będzie na rzeczy tak jak piszesz bo przez konsole też tnie. Dzięki za wskazówke problemu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

leszekol

New member
Avi przesyła bez problemu
Bo avi to zazwyczaj divx z bitrate w okolicach 1 Mb
720p raczej ok natomiast przycina w momencie próby przewinięcia, 1080p to nawet nie ma sensu włączać
No i masz odpowiedź. 720p to pliki w granicach 4-8 GB czyli bitrate w okolicach 5-9 Mb/s. 1080p to pliki 8-15 MB z bitrate 9-16Mb/s i tu już zaczyna robić się "wąsko"... ;) Mówię o "prawdziwych" plikach 720p i 1080p, bo na takie popierdułki typu 720p o ciężarze 1,5 MB czy 1080p 4 MB ("żeby się na płytkę zmieściło" :mrgreen: ) to nawet nie spoglądam.

Zainstaluj na laptopie jakiś prosty programik, który pokazuje w czasie rzeczywistym transfer do i z laptopa, typu DUMeter czy coś. Zobaczysz jaki masz prawdziwy transfer podczas wysyłania filmu.
 

stanptr

New member
Nie no spoko tak też myślałem że to zależy od wagi filmu. Mam co prawda dysk zewnętrzny z filmami ale pokombinuje jeszcze z tymi ustawieniami.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

stanptr

New member
Mam router netgear wpn824v2. Także standard b i g. Pewnie tu jest pies ukopany. Co jest nie fajne ?Że router jest od Upc a nie będą pewnie chętni do wymiany. Czyli będzie potrzebna własna inwestycja.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

stanptr

New member
Taki mam plan na jutrzejszy dzień. Choć ostatnio chciałem zmienić u nich dekoder na taki z opcją nagrywania to zażyczyli sobie 100 zł za wymiane, co jest oczywiście zrozumiałe. Ale przy okazji 20 zł więcej do abonamentu co bardzo mi nie pasuje. Zobacze co mi jutro powiedzą.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

stanptr

New member
No tak ale czytam i czytam. Same nie dobre opinie na temat tego routera thompsona ale i jest info że on jest w standardzie b i g bez n więc nic to nie da. A już sobie oglądam routerki taki fajny np. Z Asusa jest taki z dobrymj parametrami ale to i dysk 1Tb by się przydał zewnętrzny nowy, a to urządzenia podłączane z androidem. Wydatki i jeszcze raz wydatki heh.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

leszekol

New member
ale i jest info że on jest w standardzie b i g bez n
Nieprawdziwe info. Z całą pewnością "n" skoro ma obsługiwać transfer 150Mb/s jaki oferuje UPC. Zresztą stoi przede mną jakieś 50 cm i wiem co mam ;) A zasięg naprawdę słabiutki. Na drugim końcu domu mam prosty Access Point i InSSIDer pokazuje lepszy sygnał z niego, mimo 5-ciu ścian po drodze i około 8m w prostej linii niż z Thomsona w tym samym pomieszczeniu :)
 
Do góry