42LM640 S kolezanka kupila i jak go poustawiac

Krzysiek1024

New member
Tam w tym linku są konkretne wartości jakie trzeba ustawić, żeby uzyskać świetny obraz, co prawda w różnych modelach trzeba pobawić się balansem bieli.

Co konkretnie chcesz uzyskać w 42LM640? Czy masz jakiś defekt pomieszczenia?
 

electro69

New member
Ma ktos ten model konkretnie poustawiany
Te ustawienia które były podane w linku powyżej będą pasować też do tego modelu.
Jeśli fizycznie masz kontakt z tym modelem (LM640s) czy mógłbyś mi powiedzieć czy TV ma aktywną opcję "lokalne przyciemnianie LED" można ją włączyć ? ... bo oczywiście na stronie LG nie ma nic o tym TV (czyżby nie był on z Polskiej dystrybucji ?)...czy to jakiś "tajny" model :smile: ... ogólnie Jakbyś podzielił się wrażeniami co do tego TV byłbym wdzięczny (cena jest coraz bardziej zachęcająca do kupienia właśnie jego).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
No wlasnie zeby to ogarnac to trzeba miec czas a zeby tak na szybkiego moze ktos wstawi wszystko pokolei od nowa dla tak zwanego kowalskiego zeby nie zbzikowac z ustawieniami bo jak czytam to mi sie muzg grzeje
 

matek451

New member
Ustawień do LG seria LM na tym forum jest do koloru do wyboru , każdy znajdzie coś dla siebie.Zależy co komu pasuje. Podstawowy jest ten link podany powyżej , wytęż "muzg" , przeczytaj , ustaw i zobacz czy Ci pasuje. Nikt z forum nie zrobi tego za Ciebie.Trochę wysiłku , nie będziemy dla Ciebie powielać wątku.
 

Eminion85

New member
Jednym słowem będziesz się musiał troszkę pogimnastykować, ale powinieneś dać sobie radę tym bardziej, że jeden z moich przedmówców podał linka gdzie masz ładnie podane co i jak.
 

Disto

New member
Bez reklam
Ludzie, co wy macie z tymi ustawieniami ! Ja kupiłem ten telewizor i zmieniłem w zasadzie tylko podświetlenie i jasność pod swoje potrzeby i jestem zadowolony z obrazu.
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Moze i jestes ja nie .mnie denerwuje cos czego niemoge rozkminic czegos mu brakuje porzadnej kalibraci , mam lcd 4 letniego SONY x 3500 oraz plazme lg PG -3000 3letnia i jak ogladam u kolezanki to mnie cos bierze jak z niego wydusic porzadny obraz moze teraz te modele tak maja
 

electro69

New member
Moze i jestes ja nie .mnie denerwuje cos czego niemoge rozkminic czegos mu brakuje porzadnej kalibraci , mam lcd 4 letniego SONY x 3500 oraz plazme lg PG -3000 3letnia i jak ogladam u kolezanki to mnie cos bierze jak z niego wydusic porzadny obraz moze teraz te modele tak maja
Witam
Ostatnio byłem u dwójki znajomych i przy okazji sprawdziłem z ciekawości jakie mają TV ... w obydwu przypadkach były to telewizory LCD (jeden miał rok drugi 3 lata) ... nie były to LG akurat natomiast były to telewizory tylko 50 Hz bez 3D i innych "bajerów" po prostu modele z niższych serii ... oglądałem wyścig F1 i mecz piłki nożnej itp. ... nie zauważyłem tam żadnych smug przy szybkich scenach, bandingu i innych problemów ... a czytając komentarze najnowszych modeli to co chwila pojawiają się jakieś problemy w obrazie czy samej matrycy :shock: ... pogubić się już w tym można ...czyżby już był przerost "formy nad treścią" w tych TV teraz ... i tak jak dawniej skupiano się na jak najlepszym obrazie to teraz najważniejsze jest Smart Tv czy 3D i nie wiadomo ile jeszcze "polepszaczy" obrazu które jak już niejednokrotnie można było się przekonać trzeba wyłączyć żeby obraz był dobry do oglądania.
Pozdrawiam
 

andreas2012

New member
Witam
Ostatnio byłem u dwójki znajomych i przy okazji sprawdziłem z ciekawości jakie mają TV ... w obydwu przypadkach były to telewizory LCD (jeden miał rok drugi 3 lata) ... nie były to LG akurat natomiast były to telewizory tylko 50 Hz bez 3D i innych "bajerów" po prostu modele z niższych serii ... oglądałem wyścig F1 i mecz piłki nożnej itp. ... nie zauważyłem tam żadnych smug przy szybkich scenach, bandingu i innych problemów ... a czytając komentarze najnowszych modeli to co chwila pojawiają się jakieś problemy w obrazie czy samej matrycy :shock: ... pogubić się już w tym można ...czyżby już był przerost "formy nad treścią" w tych TV teraz ... i tak jak dawniej skupiano się na jak najlepszym obrazie to teraz najważniejsze jest Smart Tv czy 3D i nie wiadomo ile jeszcze "polepszaczy" obrazu które jak już niejednokrotnie można było się przekonać trzeba wyłączyć żeby obraz był dobry do oglądania.
Pozdrawiam

dokladnie, 3d smarttv coraz wiecej funkcji tego wymaga obecny klient wiec na tym sie skupiaja, w konsekwencji cierpi jakosc obrazu, chociaz seria lm ma calkiem niezly obraz, na pewno lepszy od nizszych serii (porownywalem - w sklepie 2 nizsze modele i rodzice maja roczny lcd lg - rodzicow lcd jest plynny i nie ma wad technicznych obrazu chociaz jakoscia obrazu odstaje od serii lm) ale ma drobne problemy ze sprawami technicznymi obrazu w niektorych warunkach
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
Takie czasy i taki marketing. Mniej liczy się to co istotne w sprzęcie, a bardziej multifunkcje i bajery. Siedzę też w temacie instrumentów klawiszowych i jest to samo. Stare jakoś brzmi lepiej.

Powracając do tematu. Kiki w teście nie wspomina o konieczności kalibracji, a lubi to zazwyczaj robić ;-)
Pisze jedynie, że kolor czerwony jest do poprawy.

Kiedy kończy nadawać jedynka, pojawia sie plansza z paskami kolorów, i ten kolor u mnie wygląda całkiem sympatycznie.
 

stanptr

New member
Witam. Zakupiłem ten model z braku w sklepie samsunga es6100 i po przeczytaniu paru opinii że jest (prawdopodobnie) udanym modelem od LG. Z telewizora jestem zadowolony o ile chodzi o oglądanie filmów czy programów. Problem pojawia się gdy włączam gry na PS3. Fifa smużenie(być może z powodu ciągłej pracy płyty) Red dead redemption zauważalne przycinanie obrazu podczas szybkiej akcji. I tu jestem ciekaw co może być powodem tego typu sytuacji skoro występune to w grach. Czy idąc tropem ustawień ekranu czy ustawień konsoli. Zaważyłem jeszcze jedną rzecz podświetlenie telewizora podczas braku wyświetlania obrazu jest takie w kątach mocniejsze, zauważalne gdy ciemno w pokoju. Jest to wada? A może by to jakoś reklamować albo jakś niezgodność towaru, kupikny w media.
Ps. Podpinam się pod ten temat aby nie tworzyć kolejnego. A skusił się jeszcze ktoś na ten tv?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
podświetlenie telewizora podczas braku wyświetlania obrazu jest takie w kątach mocniejsze, zauważalne gdy ciemno w pokoju.
Jest to wada?
A może by to jakoś reklamować albo jakś niezgodność towaru

1. To tzw. "clouding".
2. Reklamować tego nie warto, bo i tak nie przyjmą i nie uwzględnią tej wady.
3. LG (podobnie jak reszta cwaniaczków-producentów) uważa, że to fajna cecha współczesnych LED-ów. Taka "nowa świecka tradycja".
 
Ostatnia edycja:

ryza

New member
A oto odpowiedż LG Polska na moje pytania:
Dziękujemy za skontaktowanie się z LG Electronics

Witamy,

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta firmy LG Electronics. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na odpowiedź z naszej strony był jak najkrótszy.
Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z naszym działem.

W nawiązaniu do nadesłanych zapytań uprzejmie informujemy, iż:

1. Model telewizora LM640S posiada technologie podświetlania LED Plus krawędziowe.
2. Telewizor może być sterowany z pozycji smartfona za pomocą aplikacji "LG TV REMOTE"
3. Telewizory marki LG z obecnej oferty nie posiadają funkcji obrazu w obrazie (PIP)
4. Czas reakcji matrycy czy częstotliwość odświeżania nie są specyfikowane. Telewizor posiada współczynnik MCI na poziomie 400 Hz.
 
Do góry