42 " - konkretne modele

webb9r

New member
Witam,

Od kilku tyg. zmagam się z wyborem odpowiedniego tv dla mnie. Jak wiadomo, jeśli nie masz 8-10 tys to zawsze będzie to w jakimś stopniu pójście na kompromis. Do zakupu zostało ok 4-6 dni, więc czas najwyższy zdecydować się na konkretny model, góra dwa. W sklepie nie ma warunków na optymalne porównanie wybranych tv, więc zwracam się z gorącą prośbą do zorientowanych w temacie o pomoc przy wyborze tv.

Oto moje warunki:

Jakie masz warunki - 4 x 3
Preferowana wielkość matrycy - 40-42"
Preferowane marki – nie przywiązuje uwagi do firm, ważne żeby był solidny
Preferowana technologia – LCD
Jaki sygnał – kablówka cyfrowa z HD
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? - w zależności gdzie usiądę tzn. obraz pod kątami od 0 do 35 stopni musi być takiej samej jakości
Jaka odległość od ekranu – 3,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia – DVD lub BD, PC
Jaka klasa cenowa - do 4,5 tyś. PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy -raczej wieczór, noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okna od strony zachodniej, dość jasno
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2
Jaki masz ulubiony program – sport, film
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – wyłączone bądź bardzo niewielkie oświetlenie
Ma stać czy wisieć – wisieć
Czego oczekujesz od telewizora - dobrej jakości obrazu (również na SD, a może przede wszystkim na SD), 100 Hz, HDMI i najlepiej USB w bocznym panelu, plusem byłoby USB odtwarzające filmy, ale nie jest to warunek konieczny, w miarę prostej, intuicyjnej obsługi, dobrej współpracy z PC
Czy ma być HD Ready czy Full HD - FullHD



Po dość długim i żmudnym porównywaniu modeli, swój wybór ograniczyłem do następujących modeli:

1. Sony 40 W5500
2. Toshiba 42 XV635
3. Sharp 42 DH77
4. Philips 42 8404
5. Sony 40 Z 4500


Który z tych modeli najlepiej spełniałby moje oczekiwania ??? Wielkie dzięki za wszelkie uwagi, porady, wskazówki.


 

webb9r

New member
Edward mocnym mówcą był :)

Co do Z5500 to jednak poza zasięgiem cenowym. Niestety w MM i REA ten model kosztuje ~5500 zł, a na któryś z tych sklepów muszę się zdecydować ze względu na raty 0%. Chyba, że ktoś zna jeszcze jakieś sklepy oferujące 0% z ciekawą promocją/ofertą (poza saturnem bo mam za daleko).
 

webb9r

New member
Gdyby miał 100 Hz to nawet nie zakładałbym tematu :( niestety 600 nie spełnia moich oczekiwań, natomiast 700 jest ciut za droga. Chociaż swoją drogą, do końca listopada jest BD gratis do tego modelu, więc pod rozwagę jeszcze wezmę. Nie mniej jednak z chęcią przeczytam dalsze sugestie/porady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ja zostałbym przy 42" i dodatkowo jeszcze wystarczy Ci kasy na wyższe modele :
Toshiba 42ZV 635
JVC 42DV1
Sharp 46DH77
 

webb9r

New member
W ZV martwi mnie 'szyba', okna mam od zachodu. DV1 w MM kosztuje 4.999 zl, wiec tez jest poza zasiegiem. Co się tyczy LG - na modele które mi pasują mnie nie stać (sl9000 czy lh9000), reszta jakoś do mnie nie przemawia (wiem wiem, wybredny typ, no ale co zrobić ;))

Generalnie jeśli na dniach nie pojawi się w MM albo REA jakaś inna promocja to zdecyduje się na któryś z tych modeli:

1. Sony 40W5720 - 40" nie wiem czy to nie za mało na 3,5 m?
2. Toshiba 42XV635 - mam laptop toshiby i generalnie jestem zadowolony, ale czy TV robia na tym samym poziomie? W sklepie prezentował się całkiem ładnie, tylko czy w domu tez tak bedzie?
3. Sharp 42DH77 - czy faktycznie bez kalibracji klatkuje? Nie stać mnie będzie na kalibracje na tą chwile, a nie chciałbym czekac 1-2 mc na optymalny obraz.

A jak wyglada skalowanie SD w tych modelach? HD bedzie świeciło podobnie zapewne, więc to może być decydujący parametr.
 
Ostatnia edycja:

dragons87

New member
jak masz jasny pokój to lepiej matryce matowa brac :)

Ja tez sie dlugo wachalem z kupnem tv i przez 2miechy mialem metlik, ale wkoncu zdecydowalem sie na philipsa 42" 8404, a ze akurat w saturnie byla promocja na 8654 o takich samych parametrach za cene 3490zl i raty 0% to nawet sie dlugo nie zastanawialem i jestem zadowolony bo nawet w dzien moge ogladac tv (tez mam jasno w pokoju, ale rolety troche pomagaja xD)
Pozatym ma ambilight - co prawda to dodatkowy bajer, jednak jak sie przyzwyczaisz to ciezko sie cokolwiek bez niego oglada^^
O i ten teatralny obraz (szczegolnie polecam przy fimach akcji i sporcie) - wiekszosc nowszych tv go ma jednak mozna go wylaczyc, jak sie nie spodoba xD

Zapomnialbym dodac ze mam pokój 2.5 x 4 i 42" jest poprostu ********* xD
Ach i jesli posiadasz dysk przenosny to odtwarza pliki avi (xvid) 25fps (czasem jest problem z dzwiekiem)
Pilot tez jest boski xD
Glownie nie podoba mi sie ze funkcja autowylaczania jest daleko w opcjach...
Oraz przy max ust +ambilight pobiera ok 250W.

Wiec generalnie ja bym polecial 8404 albo 8654 =]
Szczegolnie ze ostatnio chyba 46" 8404 za 4.7 lub 4.9k byl w saturnie :)

Edit:
Zapomnialem o sygnale :) LCD sa znane z tego ze maja dobry obraz cyfrowy, u mnie jest jeszcze kablowka i ku memu zaskoczeniu obraz jest dosc dobry :) Tzn nic nie smiezy, ale jak sie z bliska oglada to widzi sie ze jakosc niektorych kanalow jest do D, wiec lepiej z daleka ogladac^^

Pozdro :)
 
Ostatnia edycja:

webb9r

New member
8404 jest fajniutki, tyle że jest droższy od konkurencji o prawie 1000 zł i to mnie trochę zniechęca. Na tą chwile skłaniam się ku DH77, XV635 i W5500 - jak uważacie, który z tych 3 modeli biorąc pod uwagę moje warunki i preferencje spisze się najlepiej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skalowanie jest ok. Chociaż lepsze jest w Sharpie i Toshibie.
Czerń jest lepsza w Sharpie , płynność w Toshibie.
 

dragons87

New member
no czernia philips nie powala, jednak za ta cene inne opcje sie dostalo :) Jak kiedys sharpa zrobia z dobrymi parametrami, z ambilightem i leda to napewno zmienie tv, a puki co jestem w 100% zadowolony i smialo polecam kazdemu kto ma podobne wymagania, do tych ktore ja mialem xD
 

webb9r

New member
W końcu decyzja zapadła - Philips 8404. Miesiąc siedziałem i porównywałem, czytałem, analizowałem. Ideału nie ma i pewnie nigdy nie będzie. Wybrałem to co dla mnie najbardziej istotne - dobra matryca, dobre skalowanie SD i HD, brak kłopotów z serwisem (odpukać), dobre recenzje, no i ambilight. Dzieki za wszelkie rady i sugestie. Pozdrawiam
 

dragons87

New member
webb9r napisał:
W końcu decyzja zapadła - Philips 8404. Miesiąc siedziałem i porównywałem, czytałem, analizowałem. Ideału nie ma i pewnie nigdy nie będzie. Wybrałem to co dla mnie najbardziej istotne - dobra matryca, dobre skalowanie SD i HD, brak kłopotów z serwisem (odpukać), dobre recenzje, no i ambilight. Dzieki za wszelkie rady i sugestie. Pozdrawiam

Nigdy nie stworza najlepszego tv bo kto by takiego kupil?:> Pozatym zawsze jakas marka bedzie miala fajna technologie ktorej inni nigdy nie posiadą itd :) Np teraz ledy wchodza, ale za dobre parametry leda zaplacisie pewnie ok 10k pln tak wiec czy jest sens??:>
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tym Philipsie wkurza mnie brak czerni i słabe kąty boczne.
Brak czerni to brak głębi obrazu.
Ma dobre skalowanie w SD.

O tym właśnie mówię :
Z lewej 8404 z prawej 40 B Samsung
035_P1230530.JPG


037_P1230532.JPG


038_P1230533.JPG
 
Do góry