42" 3Dpasywne LG,Philips czy Panasonic?

który 42" 3Dpasywny wybrać?


  • Total voters
    0

ali69

New member
Serial tak, film niekoniecznie. W kinie, zależnie od rodzaju taśmy, rozdzielczość jest bliska albo i wyższa od FullHD. Wystarczy więc zeskanować taśmę do rozdzielczości HD i będzie stary film w HD. Podobno z "Czterema pancernymi" TVP tak zrobiła (kopia nadawana na TVP HD). Nie wiem, jak jest w rzeczywistości, bo po pierwsze nie mam TVP HD, po drugie nie mam jeszcze telewizora HD.

TyLko my tu gadamy o sygnale SD na telewizorze HD i tu jest " pies pogrzebany" bo skalowanie nigdy nie bedzie idealne.Zobacz ile filmów się kreci a ile trafia do kina. Przecież wszystkie ,no prawie wszystkie vandamy segale norisy i inna sieczkarnia byla robiona od razu pod VHS i tego nikt nie bedzie przerabiał i to w górę pod HD. A filmy kinowe to inna bajka , a przede wszystkim budżet.

To ja proszę jeszcze o Klossa w HD :blagam::blagam::blagam: akurat "Pancerni"to Najlepszy Polski Serial więc zasłużył na HD :bober::bober::bober:
 

ali69

New member
Z tego co zauważyłem, to i skalowanie nie jest największym problemem, tylko bitrate.

Mógłbyś rozwinąć? Chodzi ci o przepustowość/jakość kabla z kablówki ,czy raczej sposobu zapisanego obrazu puszczanego przez kablówkę?
Coś takiego znalazłem:szukaj::
"Czym większy bitrate tym lepsza jakość obrazu?

Bitrate jest nieodłącznym wskaźnikiem technologii cyfrowych i być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak ważny jest to parametr. Generalnie im większy bitrate tym lepszym obraz można uzyskać. Bitrate jest bowiem ilością danych odbieranych (np. Internet), zapisywanych (np. kamera) czy wysyłanych (np. telewizja cyfrowa) w ciągu pewnego okresu czasu, najczęściej jednej sekundy"

Tylko nie wiem, czy dobrze sobie przełożyłem z polskiego na polski :???:
 

Kpc21

New member
Tak, o to chodzi. Nadawcy starają się upchać jak najwięcej kanałów w multipleksie czy na transponderze (który ma określoną przepustowość - to tak samo jak gdy ściągamy z Internetu 2 pliki na raz, ściągają się 2 razy wolniej niż gdybyśmy ściągali w danej chwili 1 plik, tyle że w telewizji nie da się przesyłać danych wolniej, więc trzeba zmniejszać ich objętość), przesadzają z kompresją i skutki są takie, że zamiast obrazu - żylety, jak przystało na "cyfrową jakość", mamy pikselozę. Porównaj sobie np. nasze TVP Info z niemieckim ZDF w wersji SD. Nawet na telewizorze kineskopowym dostrzeżesz różnicę. Nie widziałem ZDF SD na LCD-ku, ale podejrzewam, że wyglądałby dużo lepiej niż większość kanałów polskich.
 
Ostatnia edycja:

pakito4

New member
W tamtym roku kupilem samsunga d6100 z obrazu sd bylem zadowolony,ostrosc i kolory bardzo dobre jak na leda,jak taki dobry obraz to poszedlem za ciosem i kupilem wyzszy model d6530,bo mial wbudowane wifi,przegladarke i cienka ramke a tu lipa z sd obraz rozmazany,slabe kolory ,nie pomogly kalibracje.Niby ta sama seria 6 a taka roznica w sd, dlatego teraz gdy szukam z pasywnym 3d troche sie rozgladam,bo mozna znalezc zadawalajace sd,jak znajde takie jak w d6100 to bedzie super, a nie takie rozmazane kluchy jak w d6530.Moje typy to panasonic ET5,lg lm660 lub 760,albo lg lw980,ale przyznam ,ze wolalbym cos z nowych lg....
 

ali69

New member
.......Porównaj sobie np. nasze TVP Info z niemieckim ZDF w wersji SD. Nawet na telewizorze kineskopowym dostrzeżesz różnicę. Nie widziałem ZDF SD na LCD-ku, ale podejrzewam, że wyglądałby dużo lepiej niż większość kanałów polskich.

I to samo jest w Anglii, u nich też telewizja ma inną "ostrość" a my daleko za muzinami :twisted:. Potwierdziłeś moje podejrzenia ,tylko że ja nie czaiłem co jest przyczyną ,myślałem że u nich czystsze powietrze jest :rolleyes::D
Czy ktoś sie orientuje jak będzie z ME2012 TVP i inny nadawca będzie dawał w HD mecze???
Bo dla mnie akurat piłka nożna ważna a na sygnale SD chyba najgorszy obraz ze sportów ma :x
Ale zabierają się (kablówka-osiedlówka) za wymianę kabli i na euro mają być nowe, to może będzie lepiej. U mnie kable to z 15lat mają i były "dostosowane" na 20kanałów. Teraz jest ponad 100 SD kilkanaście HD i jeszcze internet to się ludzie zaczęli skarżyć wszystlie są do D...
 

Kpc21

New member
Od czerwca programy TVP1 i TVP2 będą nadawane drogą naziemną w HD. Przy czym TVP2 w multipleksie III, tak więc mało kto będzie mieć do tego programu dostęp - ale TVP1 już w MUX1, który do końca maja będzie dostępny w prawie całej Polsce.
 

pakito4

New member
ALI69 ja mieszkam w Anglii, pisalem wyzej mam dwa samsungi led i jeden odbiera sd bardzo dobrze a drugi bardzo zle przy tym samym cyfrowym sd,wydaje mnie sie,ze w duzej mierze zalezy to jednak od telewizorka jak sobie radzi z odbiorem i po to sa takie fora,aby pomoc taki wybrac,ktory w miare daje rade,bo od sprzedawcow,nie wiem jak jest w Polsce,ale w uk niczego sie nie dowiesz , straszne gamonie...
 

farba

New member
ALI69 ja mieszkam w Anglii, pisalem wyzej mam dwa samsungi led i jeden odbiera sd bardzo dobrze a drugi bardzo zle przy tym samym cyfrowym sd,wydaje mnie sie,ze w duzej mierze zalezy to jednak od telewizorka jak sobie radzi z odbiorem i po to sa takie fora,aby pomoc taki wybrac,ktory w miare daje rade,bo od sprzedawcow,nie wiem jak jest w Polsce,ale w uk niczego sie nie dowiesz , straszne gamonie...
Nie od telewizorka tylko od matrycy w nim zastosowanej. Często się zdarza, że dwa egzemplarze tego samego modelu, potrafią diametralnie różnie odbierać.

D5700-reactivite-pva-mva.jpg



Link: Samsung UE40D5520
 

ali69

New member
Nadawcy walą w kulki, producenci walą w kulki a my mamy ból głowy:evil:
A ryzyko trzeba podjąć i coś kupić :roll:
Kupiłem i nie ważne "co", ale najważniejsze że jestem zadowolony :mrgreen:
I tego wszystkim życzę.
I przy następnych zakupach na pewno się tu na Forum uaktywnię :grin: bo konstruktywna dyskusja jest zawsze wskazana przed wydaniem w sumie dla każdego niemałej kaski.
 

ali69

New member
Ja LG LM660 42" , za kolegę Al-aksę odpowiadać nie będę, ale ptaszki ćwierkają że ma takiego samego jak ja :mrgreen:
 

felula

New member
Witam,

I jak się spisują wasze LG? Najbardziej chodzi mi o tzw. multimedialność - nie ma problemów z połączeniem przez wifi? Czytają napisy z filmów przez USB?
 
Do góry