40PFL7605 Nadmiar różu na obrazie.

Koczkodane

New member
Witajcie.
Pomocy ja już sił nie mam. Tak chwalicie ten telewizor 40PFL7605 a nikt z was jeszcze nie wspomniał że gęby są różowe i nic nie można z tym zrobić. Ogólnie nadmiar różu jest w tym TV. Żadne ustawienia nic nie dają. Czy ktoś ma jakieś wartości ustawień żeby mógł je podać na tym forum? Mam najnowszy soft z listopada. Dodam ze nie wszedzie tak jest. Głównie na filmach fabularnych. Nie wiem jak jest w trybie HD bo nie mam mozliwosci sprawdzenia, ale w SD tak jest. Nawet jak USB z pena puszczam film tez tak jest.
 
Ostatnia edycja:

Koczkodane

New member
Dobra. Widze ze mnie nie rozumiecie. Zapytam inaczej. Czy zabarwienie lekko rozowe twarzy w telewizorach LCD jest normalne?? No to juz napewno mi odpisze ktos bo macie w domach LCD.
 

NickSon

Member
tak to jest bloger "dobra dobra" Kolego nie wiem jak to jest w tym philipsie ale najprościej zmienić odcień np z ciepłego na naturalny czy zimny czsami pomaga czasami nie.Nie wiem czy ten model ma jakis inne nastawy może jeszcze balans bieli jeśli ma wącz sobie biały sygnał czy to z komputera czy to z plyty testowej dvd i staraj sie dążyc do białego :).
Niestety niejednokrotnie sygnał SD jest tak syfny i ma tak rozjechane kolory że na idealnie skalibrowanym telewizorze obraz będzie do bani. Ja juz tu pisałem że z kalibracją w telewizorach nie jest tak "różowo" zwłaszcza przy sygnale SD i czsami tv trzeba rozkalibrowac zeby obraz był korzystniejszy :)
 

Koczkodane

New member
Widzilem na LG u sasiadow, co prawda kolory ma marne ale za to naturalnie wygladaja twarze i katy widzenia ma o niebo wieksze. Ten ma rowniez katy zrabane bo odchyle sie o jakies 20 stopni a juz kolory blade jak sciana. Czy to normalne w tym TV? A czy moglby ktos z was podac jakies dane wartosci nastaw balansu bieli i tak dalej? Bardzo prosze bo ja juz nie mam sil a nie chce dawac go na gwarancje bo nie wiem czy tak ma byc. Prosze powiedziec czy te katy faktycznie sa takie marne i prosil bym o wartosci nastaw. :(:(:(:(
 

wizb

New member
Na avforums dla 46PFL7605 widzialem takie ustawienia:

Profile:personal
Contrast45
Brightness:50
Colour:50
Sharpness:0
Noise reduction:Off
HD Natural MotionOn
100 Hz Clear LCDOn / Off
Advanced sharpnessOff
Dynamic ContrastOff
Dynamic backlightOff
MPEG artifact-reductionOff
Colour managementOff
Gamma4Light sensorOff
TintCustom
White point red:110
White point green:89
White point Blue:60

Moze sie przydadza
 

fazer58

Member
Bez reklam
Wychodzi na to,że możesz sobie "zdjąć" trochę czerwonego. Zakładam oczywiście,że te parametry możemy regulować z pozycji menu na pilocie,nie ingerując w menu serwisowe. Jeżeli tak jest,to swoją drogą,dlaczego tego wcześniej nie zrobiłeś...
 

Koczkodane

New member
Robiłem ale nie idzie tej czerwieni z twarzy zlikwidować. Ogólnie czerwień wychodzi czasem aż poza kontur i nawet wchodzi w róż. Co ja już nie kombinowałem. Zobacze te parametry podane wyżej.
 

Koczkodane

New member
jak zjechalem do 0 to byl zgnily obraz zielono niebieskawy. Ale ustawilem teraz wedlug tych parametrow co podaliscie i jest lepiej. Okazalo sie ze za mocno mialem ustawiony prawdopodobnie kontrast a czujnik swiatla za mocno sciemnial. Zjechalem kontrast jak podaliscie i wylaczylem czujnik swiatla. Jest o wiele lepiej.
 

wizb

New member
Czyli zadziałały ustawienia z avforums?
Proszę podziel się wrażeniami z użytkowania tego telewizora bo ja właśnie zamierzam jakiś kupić i właśnie Philips jest w kręgu moich zainteresowań - tyle że model 42PFL7665 (taki rozmiar wydaje mi się najbardziej odpowiedni). To jeden z niewielu modeli, który posiada matową matrycę na której mi bardzo zależy. Mam dobrze nasłoneczniony pokój i strasznie denerwują mnie refleksy na moim CRT-ku stąd wolałbym uniknąć w przyszłości takich sytuacji. Zastanawiam się dodatkowo nad modelem TX-L42D25 Panasonic-a, tyle że opinii odnośnie obu modeli jest dość mało stąd ciężko mi podjąć decyzje.
 

Koczkodane

New member
Powiem tak.Spodziewalem sie po Philipsie wiecej szczegolnie za taka cene. Fakt kolory ma jaskrawe i ostry kontrast i sporo bajerow Pixel Precise, ale co z tego jak te kolory nie sa tak naturalne jak na tanszym LG. Sa przejaskrawione i czasami przekrwiona czerwien mimo najlepszych ustawien. To i tak o niebo lepiej niz to co mialem na poczatku. Katy widzenia kiepsciutkie. Kat 45 stopni od osi srodka ekranu i juz kolory matowe i wrazenie mgly na obrazie. Lg sasiadow tanszy i wogole nie ma zadnych problemow z katami widzenia. Lg ma bardziej naturalne kolory nie przesycone ale jest za to mniej kontrastowy i ciemniejszy, mniej zywy. Gdybym mial wybieraz teraz to wybral bym raczej LG.
 

Koczkodane

New member
Podobno efekt przesycenia czerwienia mozna zlikwidowac opcja Nasycenie. Jednak z niewiadomych powodow jest ona nieaktywna dla sygnalu PAL. Mozna to robic tylko dla NTSC. Nie rozumiem rozumowania Philipsa w tej sprawie.
 

sony40

New member
Wlasnie trafilem na ten watek na forum i musze przyznac ze kontrast mam ustawiony na wyzszym poziomie niz 45 to jednak zadne rozowe twarze czy inne podobne objawy w moim TV a mam model 7605/ 46" nie wystepuja i nigdy nie wystepowały . Mozliwosci jest niewiele 1. Sygnal dostarczany do TV jest prawdopodobnie do bani / to ze jest sd to jeszcze nie wszystko - sprawdz kable, przewody, zlacza , moze jakies uszkodzenia po drodze... / 2. mogles calkowicie rozkalibrowac TV i teraz nie dajesz sobie rady z ustawieniami / moze wroc do ustawien fabrycznych i bedzie lepiej niz jest teraz ...nie wiem ale moze tak wlasnie bedzie/ 3. wadliwy egzemplarz / mozliwe ze tak jest ale jak sadze po objawach jakie cytujesz - przyczyna lezy raczej gdzie indziej / . Co do kolorystyki LG to zwyczajnie nie wierze , czasami ogladam u znajomych i wiem jakie sa roznice z calym szcunkiem ale na korzysc filipka / moze jestem nieobiektywny .../. Model ktory kupiles ma dobre parametry wiec tak naprawde nie powinno byc wiekszych problemow z odbiorem ...
 

Koczkodane

New member
Ustawienia fabryczne wogole odpadaja bo czerwien sie az wylewa z obrysow. Teraz mi sie wydaje ze jest wszystko ok juz. Moze ja po prostu nie byle przyzwyczajony do takiej jakosci obrazu po tym jak cale zycie ogladalem w CRT.
 
Do góry